Búcsúzott a Tatabánya

ANTALÓCZY ALFRÉDANTALÓCZY ALFRÉD
2005.11.14. 03:27
A pénteki első találkozón elszenvedett hatgólos veresége után összeszedte magát a Tatabánya, és az első félidőben továbbjutásra is állt. A második félidő elején a Tatabánya hat gólt kapott, s előnye minimálisra csökkent. Füzesi Ferenc edző időkéréssel rendezte a sorokat, és újra továbbjutásra állt csapata. A kimaradó vendéghelyzet után a svájciak gyors indításból szépítettek. A magyarok továbbjutása a pénteki meccsen úszott el. A 16-ba jutásért, visszavágó
WACKER THUN (svájci)–TATABÁNYA-CARBONEX KC 27–30 (8–12)

Thun, 700 néző. V: Plesa, Pripas (románok)

THUN: HUNG LI – ZBINDEN 6, Massa, Stettler 2, Schläger 1, C. Dähler 3 (1), FURER 6. Cs: Wyss, Allou 1, S. Dähler, FRIEDLI 6, Scheer, Schwander 2, Vohlanten. Edző: Peter Bachmann

TATABÁNYA: PULAY – IVÁNCSIK T. 7 (3), NÉMETH A. 3, Doros 1, Szögi 2, Pavlovics 3, HALÁSZ 4. Cs: Kovácsovics, Kuzma 1, Mohácsi 4 (2), Losoncz, Kiss, Kanyó, ROSTA I. 5. Edző: Füzesi Ferenc

Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–2. 10. p.: 3–5. 15. p.: 4–7. 20. p.: 4–10. 25. p.: 5–12. 33. p.: 11–12. 41. p.: 14–20. 50. p.: 22–25.
Kiállítások: 18, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/1, 5/5
Továbbjutottí: a Thun (64–61)

Mestermérleg
Peter Bachmann:
– Az első meccsen nyerhettünk volna nagyobb különbséggel, így viszont izgulnunk kellett a továbbjutásért.
Füzesi Ferenc: – Sajnálhatjuk, hogy pénteken hatgólos vereséget szenvedtünk.