Nagy verés az olaszoktól

LANTOS GÁBORLANTOS GÁBOR
2005.10.12. 01:40
Még a leghajlottabb korban lévő asztalitenisz-szurkolók sem emlékezhetnek arra, hogy egy hazai rendezésű női válogatott mérkőzésen a magyar csapat szettnyerés nélkül kapjon ki 3:0-ra. Márpedig kedd este Celldömölkön ez a csúfság esett meg: az olasz női együttes 59 perc (!) alatt 3:0-ra nyert, s ezzel el is döntötte, hogy melyik csapat nyeri meg a csoportot. Az ugyanis valószínűtlen, hogy a mieink úgy verik 3:0-ra az itáliaiakat, hogy azok közben nem gyűjtenek be legalább egy játszmát.Téglás Péter, a mindössze 31 éves szövetségi kapitány ennél borzalmasabb találkozón nem is debütálhatott volna: tehetetlenül nézte, ahogy Póta kikap Stefanovától, Lovas Tan-Wenling Monfardinitől, Tóth pedig Wang Yutól. A gyászos végkifejletre az sem mentség, hogy a mérkőzés reggelén a magyar csapat első számú játékosa, Tóth Krisztina belázasodott, s ezért csak a harmadik helyen tudta őt játszatni a kapitány.
Női Eb-selejtező
C-csoport, 1. forduló, Celldömölk
Magyarország–Olaszország 0:3

Póta–Stefanova 0:3 (–9, –5, –3), Lovas–Tan-Wenling Monfardini 0:3 (–10, –7, –4), Tóth–Wang Yu 0:3 (–8, –7, –10)