A végén jött a feketeleves

H. T., S. ZS.H. T., S. ZS.
2005.09.22. 00:00
A bajnoki címre 1983 óta áhítozó Hamburg utánaeredt hétvégi ellenfelének, a listavezető Bayernnek. Pedig az északiak számára még a döntetlen is hízelgő eredmény lett volna Stuttgartban.
Így örült Rafael van der Vaart a gólját követôen – a holland válogatott csatár harmadszor volt eredményes a bajnokságban

Az első félidő eleje és a vége is a VfB-é volt (Grönkjaer például majd szétlőtte a keresztlécet 18 méterről a harmadik percben), a közepe azonban nem, ami elég is volt a HSV-nek arra, hogy megszerezze a vezetést. Két Barbarez-lehetőség (az első volt a nagyobbik, elvégre Hinkel a gólvonalról mentett a bosnyák fejese nyomán) után Van der Vaart kért szót: előbb a bal kapufa mellé helyezett, aztán viszont bődületes erővel gólt ragasztott ballal a földbe gyökerező Hildebrand kapujának bal felső sarkába. Nem sokat cifrázta a holland csatár, gyakorlatilag ahogy átvette a labdát, úgy lőtte el húszról.

Az öltözőben eltöltött negyedóra jót tett a hazai együttesnek, az 53. percben ugyanis sikerült egyenlítenie. Az első játékrész hajrájában Hitzlsperger helyére beálló Gomez nem ijedt meg nagy magányában, hanem négy méterről a hálóba belsőzött egy keresztlabdát. A Stuttgart hiába rohamozott ezután is, a végén jött a feketeleves, midőn Jarolim betalált.

A játéknap híre, hogy a sérült Bódog Tamást továbbra is nélkülöző, eddig pont nélküli Mainz mindjárt három egységet szerzett Kaiserslauternben. (A még lábadozó Szabics Imre, valamint Dárdai Pál sem lépett pályára csapatában, a Leverkusenben vereséget szenvedő Kölnben, illetve a Duisburgot nagy nehezen legyűrő Herthában.)

Lisztes egy félidőt kapott

Lisztes Krisztián 45 percet kapott egykori társai ellen (Borussia Mönchengladbach-Werder Bremen 2-1). "Szerencsénk volt, hogy a szünetig megúsztuk egy góllal - volt önkritikus a magyar játékos. - Mélyen hátul védekeztünk, nem segítettük eléggé egymást, sokszor ketten hozták rám a labdát: az örökké előretörő brémai balhátvéd, Van Damme, valamint az én emberem, Borowski. Nem öröm, hogy lehoztak, de mindhárom mékőzésen kezdtem, és a nyeretlen csapat kétszer is győzött - ez a pozitív szemlélet. Érzem, hogy sokat várnak tőlem, de idő kell ahhoz, hogy összeszokjunk, megismerjük egymást. Az edző a rosszabb kritikák ellenére bízik bennem, és ez megnyugtat. Az ellenfél? Nagyon kedvesek voltak, kaptam egy hatalmas, bekeretezett képet, amelyen egy csomó fotó van rólam brémai mezben, nagyon szép ajándék volt. Beszélgettem a régi társakkal, mindenki sok sikert kívánt. Hiszem, hogy lesznek itt jó meccseim, csak egy kis türelem kell hozzá…"