Kropkó Péter aranyért startol Hollandiában

GOMBKÖTŐ ROLANDGOMBKÖTŐ ROLAND
2005.08.24. 22:28
Egy bronz- (a belga Schellens és a holland Heldoorn mögött 2003-ban) és egy ezüstérem (ugyancsak Schellens mögött 2004-ben) után a legfényesebb éremért tér vissza Hollandiába Kropkó Péter.
Kropkó Péter bronzérmet és ezüstöt már nyert Hollandiában, most aranyra vágyik (Fotó: Ns-Archív)

A miskolci vasember rendkívül eredményes pályafutásának utolsó előtti versenye lesz a szombati (utoljára az októberi hawaii Ironman-világbajnokságon akar versenyezni), természetesen Almerében is a 3.8 kilométer úszásból, 180 kilométer kerékpározásból és maratoni futásból álló távot kell majd teljesíteni.

"Schellensnek nagyon fekszik ez a pálya, a belga fiú nem túl jó bringás, viszont kifejezetten jó futó, olyasmi, amilyen én voltam a kilencvenes évek elején. Heldoorn egy kicsit kifelé megy már a triatlonból, két gyereke van, fejben nem olyan masszív, mint a belga srác. Persze, nekem is két gyermekem van, ráadásul ez lesz az ötvenedik Ironman-távú versenyem - jegyezte meg a 42 esztendős Kropkó Péter, aki 1988-ban szerepelt először a klasszikus triatlon távokon. - Szeretnék jól szerepelni, de az a legfontosabb, hogy jól érezzem magam, a kora tavaszi tüdőgyulladásom hatásait ugyanis Zürichben még igencsak éreztem, remélem, Almerében már nyoma sem lesz. Két éve döntöttem el, hogy 2005 végén befejezem a pályafutásom, arra gondoltam, megteszem ezt, mielőtt bárki azt mondaná, Kropkó Péter rászolgált már a búcsúra. A holland bajnokság az utolsó olyan lehetőség a pályafutásom során, ahol jó eséllyel indulok a győzelemért, ráadásul a hollandok is nagy szeretettel fogadnak, az egyik levelükben azt írták, megszervezik a nyugdíjas bulimat. Remélem nekik sem okozok majd csalódást…"

Ami a riválisokat illeti: Schellens és Heldoorn mellett a holland Gosselink, a cseh Vabrousek és a dán Stougaard egyaránt esélylyel pályázik majd a dobogós helyekre, vagyis nagy csata várható Almerében. A holland bajnokságot szombaton a www.almerehollandtriathlon.nl internetes címen élőben követhetik.