BSE-bravúr az ötödik meccsért

MUNKATÁRSUNTÓL MUNKATÁRSUNTÓLMUNKATÁRSUNTÓL MUNKATÁRSUNTÓL
2005.04.24. 00:02
Egy NB II-es ifjúsági leány kézilabdameccs miatt a csapatok nem tudták időben elfoglalni az öltözőket, így negyedórás késéssel indult a bajnoki elődöntő negyedik összecsapása. A mérkőzés előtt Ludvig Zsolt féléves kisfia pátyolgatásával ütötte el az időt, Kasziba István pedig bemelegítő játékosainak segített a labdaszedésben - de a feszültség mindkét tréneren érződött.
NRK-NYÍREGYHÁZA–BSE-FCSM 2:3 (16, 20, -25, -18, -9)
Nyíregyháza, 300 nézô. V: Mezôfi, Donkó
NYÍREGYHÁZA: KAPUVÁRI 24, FÉSÜS 11, Botos 8, Erdôsné 14, Timcsenko 4, Merkószki 11. Cs: Katona. Edzô: Ludvig Zsolt
BSE: Jáka Zs. 2, HORVÁTH D. 14, Mátrai V. 9, Adrianenko 4, CZAKÓ 24, VÁRHEGYI 22. Cs: Tóth A. (liberó), Lengyel V., Mester 7. Edzô: Kasziba István

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:4, 12:7, 15:11, 18:11, 23:14. 2. játszma: 4:0, 9:5, 9:9, 12:9, 12:13, 14:16, 18:16, 18:18, 21:18. 3. játszma: 2:3, 8:3, 13:10, 13:13, 17:16, 20:16, 20:20, 24:20, 24:24, 25:24. 4. játszma: 1:2, 1:8, 5:9, 8:15, 11:26, 12:22. 5. játszma: 4:0, 5:3, 5:7, 8:7, 9:9
A három nyert mérkôzésig tartó párharc állása: 2–2

Az első szettben inkább a hazaiaknak volt okuk örülni. Kapuvári csapatának 19 pontjából 11-et magára vállalt, az első rontását 21:13-nál, egy nyitásnál követte el, de ekkor már nem forgott veszélyben a trónkövetelő szettgyőzelme. Lényegesen kiegyenlítettebb volt a második felvonás, amelynek első szünetében jobbára egymás hibáiból éltek a csapatok. Amikor Czakó belelendült, átvette a vezetést a BSE (14:16), de ez csak múló állapot volt, mert villámgyorsan fordított a Nyíregyháza, majd Czakó egymás után kétszer is a hálóhoz ért, a hajrában pedig Kapuvári nem kegyelmezett. A folytatásban Kasziba István feladócserével próbálkozott, de 7:3 után visszatért az eredeti felálláshoz, vagyis Jákát Adrianenko váltotta az irányító szerepkörében. Hullámzó lett a mérkőzés, a hajrában kétszer is négypontos előnyt szerzett a házigazda, ám a BSE rendre egalizált, nem mellesleg másodszor 24:20-nál négy meccslabdát hárítva.

A kiválóan blokkoló Várhegyi révén a hazaiak ötödik, döntőt érő labdáját is hárította a fővárosi csapat, a második esélyét kihasználva pedig szépített. A történtek érthetően megviselték a hazaiakat, a BSE-t viszont felvillanyozták, így a negyedik játszma sorsa nem volt kétséges. A döntő szett elején úgy tűnt, a nyíregyháziak kiheverték a sokkot, ám hiába tettek szert tetemesnek mondható, négypontos előnyre, a BSE egyenlített, majd Czakó és Mátrai döntésre vitte a dolgot. A BSE első győzelmét aratta ebben a bajnokságban Nyíregyházán, épp a legjobbkor, hiszen így kicsikarta az ötödik mérkőzést. ---- VASAS OPUS-VIA ÓBUDA - BERTRANS-PHOENIX MECANO-KRC 3:0 (20, 21, 21)
Folyondár u., 200 néző. V: ifj. Juhász, Ujházi
VASAS: Pethő 12, Nyári 11, Dégi 9, TORMÁSI 12, MELÉNDEZ 7, JÓZSA 20. Cs: VATAI (liberó). Edző: Jókay Zoltán
KECSKEMÉT: ÉKES ESZTER 10, Szabó 5, Fekete 6, Andruszenko 3, Czéh 7, SZÓRÁD 12. Cs: Ékes Erika (liberó), Martinovics 6, Dobos. Edző: Farkas Mihály
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:2, 11:9, 18:13, 22:17. 2. játszma: 6:2, 13:11, 18:17, 23:31. 3. játszma: 8:4, 12:9. 16:10, 22:16
A három győzelemig tartó párharc végeredménye: 3-1 a Vasas javára

Combizomhúzódását követően visszatért a vendégek kezdőcsapatába Szórád Lívia, és ez bizakodásra adott okot a kecskeméti oldalon. Sok hibát hozott az első szett. A drukkerek lelkesedése nem volt hatással a játékosokra. A rontásokkal tarkított játszmát követően szerzett előnyt a Vasas. Az igyekezetet egyik oldalon sem lehetett számon kérni, de a színvonal nem emelkedett. A Vasas kis híján ismét kiengedte kezéből a győzelemet. 1:0-s vezetést követően a hazaiak magukra húzták az ellenfelet, ám a kecskemétiek ezt ezúttal nem tudták kihasználni, így egy játszmányira került a Vasas az újabb bajnoki döntőtől. A harmadik szakaszban végre remek megoldásoknak tapsolhatott a lelátó népe, ugyanis a Vasas kitűnősége, Józsa Zsuzsa lerakott néhány védhetetlen bombát a vendégek térfelére. Tökéletesen összeállt a hazaiak sánca is, így kezdődhetett a piros-kékek körtánca, pezsgőzés és a tortaevés. A fiatal, lelkes Vasas ismét - és teljesen megérdemelten - bejutott a bajnoki döntőbe, amelynek az első mérkőzését május 1-jén rendezik meg Budapesten. A Kecskemét a tisztes helytállásért, és az igyekvő, csupa szív játékáért elismerést érdemel, a munka ünnepén kezdődő párharc során pedig megvédheti tavalyi bronzérmét. ---- Minek köszönhető a viszonylag sima győzelem?