Nem lesz érmünk női vízilabdában

MOLNÁR VIKTORMOLNÁR VIKTOR
2004.08.22. 19:01
Nagyon gyenge támadójátékának, pocsék előnykihasználásának köszönhetően hiába védekezett elfogadhatóan Faragó mester csapata, az olasz válogatott túl erősnek bizonyult...
Stieber Mercedes (kék sapkában) rutinja sem segített, az ötödik helyért meccselhetünk
Az elő-elődöntők második mérkőzésén az aktuális Európa-bajnokot, a nagy vetélytárs Olaszországot kapta a magyar női vízilabda válogatott, és az esetleges győzelem lehetővé tette volna, hogy első ötkarikás szereplésén rögtön éremért játszanak Primászék. A feltételes mód használata már sejteti, hogy nem sikerült. Őszintén szólva nem is volt esélye erre a magyar csapatnak. Faragó Tamásnak nem teljesült az álma, nem lettek olimpiai bajnokok lányai.

A mérkőzés pedig nem indult rosszul, mert az első gólt ezúttal mi szereztük, miután Stieber a felső lécről levágódott labdát azonnal visszaküldte - csak kicsit pontosabban, a léc alá (1-0). Sajnos ennyire futotta erőnkből az első negyedben, és mert az olaszok kettővel válaszoltak, hátrányból kezdhettük a második hét percet (1-2). Ha csak az eredményt nézzük, ekkor dőlt el a találkozó, hiszen innentől kezdve minden negyedet a taljánok zártak előnnyel, sajnos a negyediket is ideértve. Pedig nem volt ez sétagalopp az olaszoknak. Bármennyire is rosszul játszott a csapat az ellenfél kapuja előtt, Sós Ildi és a védelem jól zárt, csak emberhátrányból kaptunk gólt, így a második negyedben nem tudtak 1-3 után elhúzni Di Marióék. Sőt Pelle góljával újra minimális lett a különbség (2-3), majd Drávucz és Bosurgi gólváltása után sem volt még lefutott a mérkőzés (3-4).

Az NSO ajánlja:

A adatlapja

A adatlapja
Vízilabda az olimpián

Az olimpia teljes programja

A második félidőt egyértelműen jobban kezdtük. 4 perc alatt két gólt szereztünk - Drávucz és Stieber révén -, azaz nálunk volt az előny. Sajnálatos módon utoljára a találkozón. Még a harmadik negyed végén visszavették a vezetést ellenfeleink, és a mi támadásainkból teljesen kifogyott az erő. Ha pedig sikerült lövőhelyzetig valahogy eljutnunk, akkor rendre a kapufát találtuk el. Az utolsó negyedre még mindig csak egygólos hátránnyal fordultunk (5-6), de képtelenek voltak Stieberék megújulni, sőt teljesen tanácstalanná vált a támadójátékunk, így a szokásosnak mondható két olasz gól bőven elegendő volt Miceliéknek az elődöntőbe jutáshoz.

Összességében elmondható, hogy bátortalan, lövés nélküli támadójátékunk, és katasztrofális emberelőny-kihasználásunk vezetett a vereséghez, hiába volt elfogadható az első három negyedben a védekezésünk, míg az olaszok semmi különöset nem csináltak, csupán kihasználták az emberelőnyös helyzeteik többségét. A továbbjutás azonban nem ezen az egy meccsen múlt, mert ha a csoportmeccsek során az amerikaiak és az oroszok ellen jobban koncentrálunk a végén, akkor talán most a görögök ellen kellett volna vízbe szállnunk. Persze ez sem lett volna életbiztosítás (erről az orosz válogatott tudna mesélni - Oroszország-Görögország 4-7), de talán több sikert hozott volna. Sajnos az olimpián eddig mutatott játék messze elmarad a megszokottól, az elvárttól, de csüggedni azonban nem szabad, mert hátra van még egy találkozó - az 5. helyért -, és ha nem is éremért játszunk, az oroszoknak visszavághatunk a csoportmeccsen elszenvedett vereségért.