Halovány esély maradt

LANTOS GÁBORLANTOS GÁBOR
2004.05.14. 22:37
Az Innsbruckban zajló olimpiai kvalifikációs torna második napjának végére csak Pázsy Ferenc maradt versenyben a magyarok közül, de az ő olimpiai kvalifikációjára is igen csekély az esély, mivel szombaton és vasárnap nem kevesebb mint hét mérkőzést kellene megnyernie, s bármelyik találkozón elszenvedett vereség a búcsúval egyenértékű.
Pedig a pénteki nap nem kezdődött roszszul az első számú magyar férfi asztaliteniszező számára, hiszen a délelőtti mérkőzések közül ő aratta az egyik legsimább győzelmet a norvég színekben induló Moldován István ellen. Az Erdélyből Skandináviába áttelepült versenyző a négy szett alatt mindössze tizenhárom pontra volt képes, ami jelzi Pázsy hatalmas fölényét. A folytatás már nem alakult ilyen jól Pázsy számára, hiszen este kikapott a holland Keentől 4:2-re, akitől néhány nappal korábban Bundesliga-mérkőzésen is vereséget szenvedett. Keen gyorsan elhúzott 2:0-ra, Pázsy egyenlített, de az utolsó két szett már egyértelműen a holland diadalát hozta. Pázsy Ferenc a vereséggel az alsó ágra került, ahonnan egy versenyző jut ki az olimpiára, ám ez az út pokolian nehéz.Nem járt sokkal jobban Fazekas Péter sem, aki gyakorlatilag nyolc óra leforgása alatt mondott búcsút athéni álmainak. Előbb a verseny harmadik kiemeltjével, a hongkongi Leung Csu Jannal mérkőzött, és szenvedett 4:2-es vereséget, majd az alsó ágon a norvég Erlandsen ütötte el a továbbjutástól Fazekast: a 22 éves magyar versenyző drámai körülmények között 4:3-ra kapott ki a skandinávtól.EGYÉNI OLIMPIAI VILÁGSELEJTEZÔ, INNSBRUCK. Férfiak. Második szakasz. Pázsy–Moldován (norvég) 4:0 (4, 3, 2, 4), Keen (holland)–Pázsy 4:2 (4, 9, –9, –7, 4, 4), Leung Csu Jan (hongkongi)–Fazekas Péter 4:2 (8, 7, –8, 8, –2, 6), Erlandsen (norvég)–Fazekas 4:3 (6, –4, 10, –8, –5, 8, 6)