BODNÁR TIBOR, BORBÉLY KÁROLY, THÉKES ISTVÁNBODNÁR TIBOR, BORBÉLY KÁROLY, THÉKES ISTVÁN
Phoenix Mecano-Kecskeméti FRC–Kométa-Kaposvár 3:1
(23, 21, –17, 21)

Kecskemét, 450 néző. V: Mezőffy, Mocsnik
KECSKEMÉT: SOMODI 12, Buday 7, IFJ. NAGY 21, KÁSA 1, Csala 9, KODÁCSY 11. Cs: Rácz (liberó), Péterfy, Rapi, Hoffart, Tamás 1. Edző: Nagy Péter
KAPOSVÁR: Bánhegyi 8, Gubik 3, Pásztor 8, GEIGER 10, DÁVID 18, Tomanóczy 13. Cs: Zarka (liberó), Kovács B. Edző: Demeter György
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:5, 9:10, 9:13, 14:16, 15:18, 19:19, 22:23. 2. játszma: 3:0, 6:6, 11:7, 16:15, 20:17, 22:19. 3. játszma: 1:4, 4:8, 5:11, 10:17, 16:21. 4. játszma: 1:3, 5:8, 9:9, 14:11, 16:15, 20:18, 22:19
Kodácsy Péter (jobbra) fontos pillanatokban szerzett pontokat a Kecskemétnek
A nyitó játékrész közepére négypontos előnyre tett szert a kevesebbet hibázó Kaposvár, aztán a feljavuló Kecskemét jó sáncmunkával, valamint Kodácsy néhány remek ütésével felzárkózott a hajrára. A somogyiak kétszer is "széleset” ütöttek (az egyik vitatható volt) 23:23-nál, így a hazaiak cserélhettek térfelet előnnyel. A második etapban ifjabb Nagy, Buday és Somodi pontjaival elhúzott a Kecskemét, aztán hullámzóvá vált a találkozó. A szett végéhez közeledve Somodi ütéseivel, hatásos blokkokkal előnyhöz jutott a KRC, Demeter György pedig időt kért. 23:19-nél. Hiába, mert ifjabb Nagy és Kodácsy jóvoltából meglett a hiányzó két pont. A harmadik felvonásban a Kaposvár játszotta a főszerepet: csak úgy zúgtak Dávid és Tomanóczy bombái, és ifjabb Nagyot is sikerült semlegesítenie a vendégblokknak. Ráadásul a hazai oldalon sorjáztak a rossz nyitásfogadások, így lényegében alárendelt szerep jutott a hazai gárdának.
A negyedik felvonásban hárompontos előnyhöz jutott a Kométa, majd 9:9-től ifjabb Nagy és Somodi bombái játszottak főszerepet – persze válasz is érkezett, Dávid és Tomanóczy révén. A végjátékban aztán a jó nyitásfogadásokat követően Kása jól keverte a kártyákat a feladóposzton, és megszületett a kecskeméti siker. Nagy Péter hatévi kecskeméti edzősködése során ez volt a második alkalom, hogy a KRC legyőzte a Kaposvárt.

Mestermérleg
Nagy Péter: – Nagyon régóta készültünk erre a győzelemre. Együtt volt a csapat, akartuk a sikert, és csak remélni tudom, hogy nem ez az utolsó győzelmünk a Kaposvár ellen.
Demeter György: – A sportban nincs "ha”, és a játékvezetőkkel sem illik foglalkozni, ám az első szettet sajnos ők döntötték el. Később a Kecskemét taktikusan és jól játszott, megérdemelten nyert. Gratulálok játékosaimnak is, hiszen mindent megtettek a győzelemért ebben a sérülések miatt kényszer szülte csapatszerkezetben is.

Nyíregyházi VRC–Vegyész RC-Kazincbarcika 1:3
(–23, 24, –28, –21)

Nyíregyháza, 300 néző. V: Adler, ifj. Juhász
NYÍREGYHÁZA: Toronyai 3, Szalai 15, Horváth G. 4, PAMPUCH 28, Verdes 12, MONDI 8. Cs: BUGYI (liberó). Edző: Botos Ferenc
KAZINCBARCIKA: Herich 8, SCHILDKRAUT 4, Krnics 7, Bunford 10, MOROZOV 22, JÁNOSI 19. Cs: BENCSIK (liberó), Nagypál, Jármi 1, Kovács Z. 1. Edző: Daniel Oravec
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:3, 7:7, 12:10, 15:12, 19:16, 20:19, 22:19, 22:22, 23:22. 2. játszma: 6:2, 6:5, 10:7, 15:12, 15:15, 18:19, 20:22, 23:22. 3. játszma: 6:3, 12:5, 17:11, 20:16, 20:19, 23:20, 24:22, 26:25, 27:28. 4. játszma: 6:3, 10:5, 11:9, 14:12, 14:17, 17:20, 19:21
Hiába vezetett végig az első játszmában a Pampuch vezérelte Nyíregyháza, a barcikaiak trénere addig keverte a lapokat, míg fordított csapata. A csereként beküldött Nagypál jó nyitásokkal, Jármi pedig létfontosságú blokkal jelentkezett, amivel 24:23-ra fordított a Vegyész, a szettlabdát pedig Jánosi sáncával értékesítette. A második felvonás derekáig is a hazaiak vezettek, amiben a sok barcikai nyitásrontás is szerepet játszott. A vendégek 18:18 után ragadták magukhoz a kezdeményezést, de Verdes ásza (22:22) újjáélesztette a nyíregyházi reményeket, és a második játszmalabdát Pampuch sáncával értékesítette is a házigazda. Új erőre kapott az NYVRC, Pampuchnak nem lehetett olyan labdát adni, amit ne oldott volna meg. A hazaiak kapitánya a sáncmunkában is jeleskedett, így tekintélyessé vált a piros-kékek előnye (17:11). Ám ez sem, sőt, a 23:20-as állás és a négy szettlabda sem volt elég a hazai előnyszerzéshez, mert az ellenállhatatlan Morozov révén kétszer is játszmanyerési esélyhez jutott a Vegyész, és a fiatal Kovács ásznyitásával újból játszmaelőnybe került. A negyedik szettben 10:5-ös állásnál került kátyúba a nyíregyháziak szekere, amiben két vitatott ítéletnek is szerepe volt. Morozov nyitássorozatával fordított a Barcika, amely – okulva a nyíregyháziak korábbi hibájából – már nem adta ki kezéből az irányítást, így megnyerte a kétórás mérkőzést.

Botos Ferenc: – Három–nullra nyerhető mérkőzést ajándékoztunk az ellenfélnek. Egy-két játékosomnak el kellene gondolkodnia, hogy tud-e segíteni a csapaton, mert ha nem, vannak még, akik bevethetőek…
Daniel Oravec: – Nagyon idegesen kezdtünk, Krnics sem volt igazán jó formában, de a helyére beállt Kovács jó teljesítményt nyújtott. A negyedik szettre már megnyugodtunk, és ekkor valóságos tudásunknak megfelelően játszottunk.

DFRC-Szeged–Dunaferr 0:3
(–20, –12, –14)

Szeged, 50 néző. V: Pelikán, Csikós
SZEGED: Maksa 2, Bába 2, Melnicsuk 9, Rózsavölgyi 4, Besenyei 1, Nacsa 5. Cs: Ézsiás (liberó) 2. Edző: Nyári Sándor
DUNAFERR: TÓTH T. 11, Szekeres 9, SZABÓ G. 5, NÉMETH SZ. 12, URFI 6, Pajor 6. Cs: Nagy A. (liberó), Németh G. 1, Lukács, Kecskeméti, Bokor 2. Edző: Ruffing Péter
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:4, 8:10, 16:14, 17:19, 18.21, 19:24. 2. játszma: 6:5, 6:9, 8.14, 9:17, 10:21, 12:23. 3. játszma: 1:7, 4:10, 6:13, 8:16, 11:20, 12:22
A Szeged az első győzelemre áhítozott, míg a Dunaferr sikerével az élboly sarkában akart maradni. Az első játszma derekáig jobbára a Szeged vezetett, a hajrában aztán gyorsan hárompontosra hízott a dunaújvárosiak előnye, majd Szekeres vetett véget a szettnek. Térfélcsere után Tóth Tibor nyitásai, továbbá a jól összeállt sánc eredményezte a nagy különbséget. Tízpontos újvárosi vezetésnél Ruffing mester fiatalított, ám az újabb szakaszgyőzelem így sem forgott veszélyben, miként a záró szakaszban sem volt izgulnivalójuk Pajoréknak, – különösen Tóth Tibor, Németh Szabolcs és Urfi tett sokat azért, hogy a jól felépített támadások eredményesek legyenek. A még nyeretlen Szeged 62 perc alatt szenvedett vereséget.

Nyári Sándor: – A Dunaferr győzelmének értékéből mit sem von le az a tény, hogy az idény legszerényebb teljesítményét nyújtottuk. Ezért kár volt kijönnöm a kórházból.
Ruffing Péter: – Az első játszma nyögvenyelősre sikeredett, ám a folytatásban kiderült, hogy melyik a jobb csapat. A győzelmen kívül fiataljaink érett játékának is örülök.