Olaszország - Iuliano megmentette a Juvét

M. T.M. T.
2002.11.23. 22:01
A-liga
11. forduló, szombat délutáni mérkôzés: Juventus–Bologna 1–1 (Iuliano 85., ill. Signori 65. – 11-esbôl). A Milan–Internazionale találkozó lapzártánk után ért véget, a többi mérkôzést vasárnap játsszák.

B-liga
13. forduló (12. játéknap), elôrehozott mérkôzés: Ascoli–Ancona 1–0 (Fontana 30.). A többi összecsapást vasárnap, illetve hétfôn rendezik meg.
A-liga

B-liga
Nem sok hiányzott ahhoz, hogy a Juventus elveszítse bajnoki veretlenségét. A 11. forduló szombat késő délutáni nyitómérkőzésén ugyanis a Bologna sokáig vezetett a zebramezesek otthonában, és végül a torinói gárda csak nagy üggyel-bajjal tudta otthon tartani legalább az egyik pontot.
A Juve a várakozásnak megfelelően alaposan felforgatott csapattal, de kissé megváltoztatott hadrendben kezdte a mérkőzést: a megszokott 4-3-1-2 helyett 3-4-1-2-t játszottak Lippi mester tanítványai. Az első félidő meglehetősen eseménytelenül telt, és a szünetben az edző hiába küldte pályára Di Vaiót és Camoranesit, nem a hazaiak, hanem a vendégek szereztek gólt: a 65. percben Buffon szabálytalankodott Cruzzal szemben, a tizenegyest Beppe Signori váltotta gólra. Del Piero is beállt, az egyenlítéshez mégis egy hátvéd, az előrehúzódó Iuliano találatára volt szükség, aki a 85. percben fejjel vette be Pagliuca kapuját. Aztán a 93. percben a Juventus csaknem elveszítette a meccset: Locatelli labdáját a keresztléc hárította.
A lapzártánk után véget ért Milan–Inter rangadót vasárnap újabb hét találkozó követi, köztük a Roma parmai látogatása, amelyen a "farkasok” rendkívül tartalékosan lépnek majd pályára: Capello mester az utolsó pillanatban a válogatott mérkőzésén megsérült Cafút is elveszítette. Capellót egyébként a hét végén 3 hónapos felfüggesztett börtönbüntetésre (illetve azt "beváltva” 3500 eurós pénzbüntetésre) ítélték, mert néhány évvel ezelőtt papíron a Campione d’Italia-i adóparadicsomban élt, holott nem is lakott ott.
Az olasz szövetség 2–0-s vendégsikerrel írta jóvá a múlt vasárnap 0–1-nél félbeszakadt Cagliari–Messina másodosztályú bajnokit, amelyen egy hazai szurkoló leütötte Manittát, a vendégek kapusát, akit csak pénteken engedtek ki a kórházból.

Tv: a Sport1 vasárnap 20.15-től élőben közvetíti a Lazio– Modena összecsapást