NB I/B - A vendégek esélyt sem adtak a gyengélkedő Kecskemétnek

A mérkőzésről tudósított: FARKAS MIHÁLYA mérkőzésről tudósított: FARKAS MIHÁLY
2002.11.02. 21:03
Kecskeméti FC-Büki TK 0-3GÓLSZERZÔMihalecz a 7. percben, szöglet után a bal sarokra fejelte a labdát (0–1). Dani az 57. percben kiugrott középen, majd 13 méterről a jobb alsó sarokba gurított (0–2). Zöld a 76. percben Dani baloldali beadását a háló közepébe passzolta (0–3)SÁRGA LAPLippai (Kecskés visszahúzásáért) a 90. percbenSZÖGLETARÁNY: 6:5 (1:4)Az a néhány néző, aki kilátogatott erre a mérkőzésre, egyvalamit biztosan nem tett: nem rágta le a körmét izgalmában. Az első félidőben ugyanis mindössze kétszer szállt a labda valamelyik kapu felé, igaz, ezek közül az első akció mindjárt a találkozó elején – góllal végződött. Innentől kezdve a Bük pontosan passzolgatva őrizte előnyét és a labdát, míg a Kecskemét próbálkozott ugyan az egyenlítéssel, de annyi hiba csúszott a játékába, hogy valamirevaló helyzetet nem tudott kialakítani. A második félidő egy óriási kecskeméti helyzettel kezdődött, ám Kalina Tibor nem tudta kihasználni, hogy tíz méterre a kaputól már csak Varga Zoltán kapussal áll szemben, így maradt a vendégek vezetése. Sőt, néhány perccel ezután, egy gyors ellentámadás végén már kétgólosra duzzadt a büki előny. A folytatásban egyre kedvetlenebb lett a KFC játéka, így nem csoda, hogy a szépítésre sem futotta, s megérdemelten vitték haza a három pontot az újabb kontrából elért, harmadik góljukat szerző vendégek.MESTERMÉRLEG

Kiprich József: – Egy jó csapattól kaptunk ki. Sajnos per pillanat ennyire vagyunk képesek.
Mihalecz István: – Úgy érzem, több helyzetet dolgoztunk ki, s ezekből berúgtunk hármat. Megérdemelten nyert a csapatom.