Számításaink szerint

HEGYI TAMÁSHEGYI TAMÁS
2002.09.14. 20:57
Néhány hetes gyengélkedés után magára talált Juan Pablo Montoya, s mindjárt meg is szerezte a pole pozí-ciót. Ezt immár a tizedik alkalommal tette pályafutása során, ebben az idényben pedig hetedszer. Sikerével egyaránt 8–7-re alakult a Ferrari– Williams és a Montoya–Ralf Schumacher edzéspárbaj. A kolumbiai karrierje 32. Formula–1-es edzésén vett részt – gyorsan kiszámítható, hogy majdnem minden harmadik időmérésén ő lett az edzéskirály.Minden idők legnagyobb edzésmenője, a 65 pole-t elérő Ayrton Senna "csak” 35. nekifutásra szerezte meg a tizedik edzéselsőségét – Montoya tehát ebben a tekintetben gyorsabb volt a háromszoros világbajnok brazilnál! S hogy hány nagydíj szükségeltetett a tizedik rajtelsőséghez Alain Prost, Nigel Mansell és Michael Schumacher esetében? Nos a franciának 50, a britnek 101, míg a németnek 68 GP kellett ehhez. A Williams másik pilótája, Ralf Schumacher az idén hatodik ízben vághat neki a versenynek harmadikként. A mclarenes Kimi Räikkönen is megtalálta "kedvenc” rajtpozícióját, az ötödik helyet. Az ifjú finnt azonban megbüntették, így az idén harmadszor a hatodik rajtkocka az övé. Eddie Irvine ismét kiválóan szerepelt. A Jaguarral versenyző ír a legutóbbi, belgiumi futamon a nyolcadik helyről vághatott neki a száguldásnak, ezúttal két pozíciót még ezen is javított. Irvine, aki ebben az évadban harmadszor rajtolhat az első tízből, ezt megelőzően az 1999-es Japán GP-n lett edzésötödik. Csapattársa, Pedro De La Rosa legutóbb a 2000-es Német GP-n került be az első nyolcba (akkor hatodikként).