A négy közé kerülés a tét

B. T.B. T.
2002.08.28. 21:18
Szerdán szusszanhatott egyet az Arany Ászok 8. főiskolai teremlabdarúgó-világbajnokság mezőnye. A csapatok kedd estére letudták a csoportmérkőzéseket, és ezt követően szünnap jött a programban.A folytatásra készülő csapatok közül némelyik a kirándulást választotta (a célpontok közé Tokaj, Debrecen, a Hortobágy és Budapest tartozott), mások meg a sebeiket nyalogatták, illetve edzéssel készültek a helyosztókra. Utóbbiak közé tartoztak a magyarok is, hiszen Jávor István edző – aki a BVSC csapatában nagypályás élvonalbeli mérkőzéseket is játszott – 15 órára rendelt el edzést a nyíregyházi Bujtosi Szabadidő Csarnokban. A szakember szerint játékosai nagyon elfáradtak az ukránok elleni 3–3-ra végződött csatában, ami hősies küzdelemben végződött a magyarok számára csoportelsőséget jelentő döntetlenre. Noha a házigazda már nem százszázalékos, de egyfajta rekordot így is tart: a magyar gárda húzta ki a legtovább kapott gól nélkül. Márkus Ákos hálója ugyanis a második mérkőzés második félidejének közepén rezdült először, vagyis hetven percen át sikerrel őrizte a kaput, ami ez ebben a játékban mindenképpen bravúr. A sikerben elévülhetetlen része volt a nagykállói közönségnek, hiszen a publikum fergeteges biztatásban részesítette Simonékat, és a lefújás után is percekig ünnepelt.
Eredmények
Citroen A-csoport. Végeredmény: 1. Magyarország 4 pont (23–3), 2. Ukrajna 4 (22–5), 3. Törökország 0 (2–39).
Chello B-csoport. Kedd esti eredmény: Olaszország–Jugoszlávia 5–4 (4–0). Végeredmény: 1. Olaszország 6 (14–6), 2. Jugoszlávia 3 (11–8), 3. Lengyelország 0 (5–16).
Nemzeti Sport C-csoport. Kedd esti eredmény: Oroszország–Spanyolország 4–2 (4–0). Végeredmény: 1. Oroszország 6 (25–3), 2. Spanyolország 3 (14–5), 3. Ciprus 0 (2–33).
Várda Drink D–csoport. Végeredmény: 1. Portugália 6 (8–1), 2. Izrael 3 (9–3), 3. Kazahsztán 0 (1–14).
A negyeddöntôk párosítása: Magyarország–Izrael, Olaszország–Spanyolország, Oroszország–Jugoszlávia, Portugália– Ukrajna.
A góllövôlista élcsoportja. 6 gólos: Brunko (ukrán). 5 gólos: Moszkalenko, Jonov (oroszok), Koridze (ukrán). 4 gólos: Orlovics, Tóth M. (magyarok), Antonazzi (olasz), Susko (orosz), Szajtanov (ukrán), Benics (jugoszláv).
Eredmények
Szóval volt mit kipihenniük a magyaroknak, és mindenki reménykedik a jó folytatásban. Az már kiderült, hogy a magyar válogatott a négy közé jutásért Izraellel mérkőzik, a találkozót csütörtökön 19 órakor rendezik Nyíregyházán.
A kedden lapzártánk után véget ért mérkőzésekkel kialakult a negyeddöntők végleges menetrendje; a sztárpárharc a végső győzelemre is esélyesnek tartott olaszok és spanyolok összecsapása lesz. Az olaszok második csoportmérkőzésükön nagy csatában győzték le a jugoszlávokat. Érdekesség, hogy a szerbek csapatának az a Goran Szavicsevics a vezetőedzője, aki testvére a Milan egykori sztárjának, Dejan Szavicsevicsnek.
Amúgy nemcsak a csoportok első és második helyezettjei folytatják a küzdelmeket, hanem a sereghajtók is. A versenykiírás alapján ugyanis minden helyezést eldöntenek, az alsóházban körmérkőzéssel, a legjobb nyolc között pedig egyenes kieséses rendszerben. Mindez azt jelenti, hogy szombatig valamennyi gárdára három mérkőzés vár még. Bízunk benne, hogy a legutóbb hetedik helyen végző magyarok minél előkelőbb pozícióért lesznek harcban.