A magyar fiatalok hármat vágtak Romániának

NSO/MLSZ NSO/MLSZNSO/MLSZ NSO/MLSZ
2010.05.05. 19:10
Sima, 3–0-s győzelmet aratott a magyar U19-es labdarúgó-válogatott Tatabányán Románia ellen az Eb-selejtező elitkörében. A magyar fiatalok Simon Krisztián két és Skriba Máté egy góljával diadalmaskodtak. A csoport másik mérkőzésén ikszelt Portugália és Görögország.

Az első magyar gól: Simon (14) lövése a hálóba tart (Fotó: Németh Ferenc)
A görögök elleni vereség után a magyar fiataloknak mindenképpen három pontot kellett szereznie Románia ellen – más kérdés, hogy az első meccsükön Portugáliától kikapó románok is így gondolkozhattak.

A görögök elleni összecsapáson csapatkapitányunk, Laczkovich Donát megsérült, Balajti Ádámot pedig kiállították, ezért ők ketten nem léphettek pályára a Románia elleni mérkőzésen. Szapor Gábor szövetségi edző Kovácsik Ádám - Nagy Tibor, Preklet Csaba, Kelemen Dávid, Eszlátyi István - Margitics Andor, Ladányi Tibor (Kálnoki-Kis Dávid a 63. percben), Kulcsár Kornél (Márkus Gábor a 79. percben) - Simon Krisztián (Tichler Patrik a 87. percben), Egerszegi Tamás, Skriba Máté összeállításban szerepeltette együttesét.

Az első játékrész után a magyar csapat került közelebb céljához, méghozzá teljesen megérdemelten, hiszen jobban játszott ellenfelénél, ziccerek pedig csak Szapor Gábor együttese előtt adódtak.

A nyolcadik percben Skriba Máté lépett ki remek ütempasszal, nagy helyzetben nézett szembe George Alin Bucuroiuval, de lövését a román kapus kitolta – épp az akciót követő Simon Krisztián elé, aki két bekket megelőzve az üres kapuba továbbított.

A folytatásban szintén a magyar U19-esek irányítottak, de a szünetig nem sikerült ismét betalálni a zuhogó esőben, pedig lehetőség volt erre. A 23. percben a gólszerző Simon ugrott ki a bal szélen, beadása után Skriba érkezett jó ütemben, viszont a kapusba püfölte a ziccert. A nagyon aktív Skriba a 28. percben még egyszer munkát adott Bucuroiunak, de ezt a próbálkozást is hárította a román kapus – maradt az 1–0.

A második félidőben az első nagy helyzet a románok előtt adódott, egy gyors kontra után Albu robogott kapura, lövését viszont Kovácsik lábbal hárította. A 67. percben Skriba lövését védte Bucuroiu, ez annyira feldobta a románokat, hogy három perc alatt „ráborították a pályát" a mieinkre.

A román csapat sorozatban dolgozta ki a helyzeteket: először két beívelés okozott zavart, majd a csereként beálló Tucudean lőtt óriási kapufát a 69. percben. Szerencsére amilyen gyorsan elkezdődtek, olyan gyorsan véget is értek a román támadások.

A 83. percben eldőlt a meccs: Simon Krisztián cselezett befelé az alapvonalról, majd váratlanul lövésre szánta el magát, meg is lepte Bucuriout, a román kapuvédő csak beleérni tudott a labdába, amely a jobb alsó sarokban kötött ki. A 92. percben jött a harmadik, tizenegyesből: Skriba váltotta gólra a Cioranu szabálytalanságáért megítélt büntetőt. A magyar fiatalok teljesen megérdemelt győzelmet arattak.

A csoport másik mérkőzésén is a 92. percében esett az utolsó gól, ez viszont nem jött jól nekünk: Portugália a csereként beállt Baldé góljával a 83. percben megszerezte a vezetést Görögország ellen, viszont a hellének csapatkapitánya, Joannisz-Konsztantinosz Poturidisz egalizálni tudott.

Portugália 4 ponttal vezeti a csoportot, Görögország szintén 4 ponttal áll, a magyar csapat 3 pontos, Románia már kiszállt a továbbjutásért folytatott harcból. Az utolsó fordulóban Magyarországnak mindenképp le kell győznie Portugáliát szombaton kora délután – ezt a feladatot Németh Krisztiánék 2008 tavaszán sikerrel oldották meg –, viszont így is a görögök pontvesztésében kell reménykednie.

"Nagyon jó volt a csapatjáték és most jó eredmény is társult mellé. A csapat előtt megemelem a kalapom, de sokáig nem foglalkozhatunk ezzel a találkozóval, hiszen a portugálokat is meg kell verni, és most már arra a mérkőzésre kell koncentrálunk. Az első félidőben nagy ziccereket hagytunk ki, de a végjáték jól sikerült és magabiztos lett a végeredmény. A portugálok ellen ennél nehezebb mérkőzésre számítok" - értékelt az MLSZ honlapjának a lefújás után Szapor Gábor.

U19-ES EB-SELEJTEZŐ
ELITKÖR, 2. FORDULÓ
Románia–Magyarország 0–3 (Simon K, 8., 83., Skriba 92. – 11-esből)
Portugália–Görögország 1–1 (Baldé 83., ill. Poturidisz 92.)
A csoport állása: 1. Portugália 4 pont (4–2), 2. Görögország 4 (2–1), 3. Magyarország 3 (3–1), 4. Románia 0 (1–6)