Futsal vb-sel.: kikapott a magyar csapat a fehéroroszoktól

H. K.H. K.
2019.10.25. 17:46
Kikapott a magyar csapat a fehéroroszoktól (Fotó: mlsz.hu)
A magyar futsalválogatott 2–0-ra kikapott Fehéroroszország legjobbjaitól a világbajnoki selejtező 2. fordulójában.

Az első félidőben nem született gól – a magyar csapatnak összesen tizenkét kísérlete volt, ám csupán háromszor találta el a kaput.

A második játékrész elején óriási elánnal támadtak a fehéroroszok, több helyzetig is eljutottak, és a 28. percben Vlagyimir Zsigalko találatával megszerezték a vezetést.

A kapott gól után Turzó József szövetségi kapitány együttese mindent megtett az egyenlítésért, saját térfelére szorította a fehéroroszokat, ám nem tudott gólt szerezni, sőt, a hajrában ismét eredményes volt ellenfelünk, így Fehéroroszország 2–0-ra legyőzte a magyarokat.

A magyar válogatott vasárnap, a csoportkör utolsó mérkőzésén a házigazda olaszokkal csap össze.

A selejtezősorozat mostani szakaszában nyolc kvartettben küzdenek a válogatottak, s minden négyesből az első két-két helyezett jut a januári elitkörbe, amelynek végén hat válogatott jut ki a jövő őszi litvániai tornára. Magyarország még sohasem szerepelt vb-n.

FUTSAL
VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ, EBOLI
2. FORDULÓ
Fehéroroszország–MAGYARORSZÁG 2–0 (Zsigalko 28., Rogovik 38.)

A csoport másik mérkőzésén
Olaszország–Anglia 4–1

A csoport állása: 1. Olaszország 4 pont (7–4), 2. Fehéroroszország 4 (5–3), 3. Magyarország 3, 4. Anglia 0