Légióskörkép: sosem látott Nagy-gól, fantasztikus Dzsudzsák-bombák

2018.04.16. 10:20
Nagy Ádám gólöröme a Bolognában (Fotó: Bologna FC)
Ahogy olvasóink már megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Tekintse át, mi történt a magyar futballistákkal a múlt héten!

A hét légiósa címre többen is eséllyel pályáznának múlt heti teljesítményüknek köszönhetően. Közülük elsősorban Dzsudzsák Balázst emelnénk ki, aki az Arab Emírségekben, az Elnök-kupa negyeddöntőjében két góllal főszerepet játszott csapata 3–0-s győzelmében az al-Dzsazira ellen. A magyar szélső kétszer is jó 25 méterről bombázott a bal alsóba. Kommentelőink megjegyezték, anno a PSV-ben jellemezték a hasonlóan nagy gólok a játékát.

Annak már az idejét sem tudjuk, hogy topligákban (pláne két különböző bajnokságban) – értve ez alatt az öt legerősebb európai bajnokságot, az angol, a francia, a német, az olasz és a spanyol élvonalat –, mikor fordult elő legutóbb, hogy egy adott hétvégén két magyar játékos is gólt szerzett. (Persze azért utánanéztünk: 2013 novemberében, a Bundesliga 11. fordulójában, az akkor a Schalkéban játszó Szalai Ádám és a Hannovert erősítő Huszti Szabolcs talált a kapuba egyazon hétvégén, és abban a szezonban ugyanez sikerült nekik az 1. és a 3. fordulóban is.)

Márpedig most erre láthattunk példát. A német Bundesligában a Hamburgot 2–0-ra legyőző Hoffenheimben Szalai Ádám szezonbeli 15. bajnokiján a negyedik találatát jegyezte, míg az olasz Serie A-ban, a Bologna színeiben Nagy Ádám az idei harmadik bajnokiján (összességében nyolcadik alkalommal kapott lehetőséget a bajnokságban ebben az idényben) meglőtte élvonalbeli profi pályafutása első gólját tétmérkőzésen.

Nagy Ádám élvonalbeli pályafutásának első találata

Szalai Ádám gólja

A topligás légiósaink közül meglehetősen rossz hetet zár az RB Leipzig kapusa, Gulácsi Péter, aki április 9. és április 15. között három mérkőzésen védett, és a három meccsen összesen tíz gólt kapott. Először múlt hétfőn négyet, hazai pályán a Bayer Leverkusentől, majd ötöt Marseille-ben, az El-negyeddöntő visszavágóján (az 5–2-es vereséggel búcsúztak is a sorozattól a lipcseiek), aztán egyet vasárnap a Werder elleni, 1–1-re végződő bajnokin.

A topligás légiósokon túl említést érdemel még Sallai Roland, aki a ciprusi APOEL–Omonia (4–1) presztízsmeccsen csapata második gólját lőtte, a 20 éves középpályás a 20. bajnoki meccsén a hetedik gólját érte el a szigetországi éllvonalban. Újabb szépségdíjas góllal jelentkezett a horvát Hajduk Splitben Gyurcsó Ádám, aki a téli érkezése óta a hetedik bajnoki meccsén a harmadik alkalommal köszönt be és egy gólpasszt is kiosztott az Inter Zapresic otthonában 3–0-ra megnyert meccsen, ezzel gólpasszok terén is háromnál jár. Gyurcsó csapattársa, Futács Márkósorozatban harmadszor lépett pályára (mindháromszor csereként), amióta felépült súlyos térdsérüléséből. Gólpasszt adott a szlovákiai DAC középpályása, Vida Kristopher is, a dunaszerdahelyiek 3–1-re győztek az MSK Zilina (Zsolna) ellen.

Gyurcsó gólja és kiharcolt tizenegyese

Ugyanakkor nem volt jó hétvégéje az európán túli légiósainknak. Leszámítva Vadócz Krisztiánt, aki győztes csapat tagja volt Hongkongban és a Kitchee győzelmével megvédte a bajnoki címét. Kínában viszont piros lapot kapott a másodosztályú Jenpien védője, a 31. születésnapját ma ünneplő Guzmics Richárd. Az amerikai légiónkból senki sem volt győztes csapat tagja (egyedül Stieber Zoltán lehetett volna, ha beáll), míg Kazahsztánban az Asztana–Kajrat Almati rangadón Kleinheisler Lászlóék ikszeltek Elek Ákosékkal.

ÁPRILIS 9., HÉTFŐ

DÁNIA, SUPERLIGA
RÁJÁTSZÁS, 2. FORDULÓ
Midtjylland–FC Köbenhavn 3–2
Midtjylland: Korcsmár Zsolt sérült, nem volt tagja a keretnek;
Köbenhavn: Köteles László sérült, nem volt tagja a keretnek.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 2
32. FORDULÓ

Lens–Nancy 1–1
Nancy: Lang Ádámot a 80. percben cserélte be az edzője.

ÍRORSZÁG, ÍR LIGAKUPA
NYOLCADDÖNTŐ
St. Patricks–Dundalk 4–4 – 11-esekkel 7–8
Dundalk: Adorján Krisztiánt a 64. percben cserélte be az edzője, a tizenegyespárbajban értékesítette a saját tizenegyesét.

IZRAEL, LIGAT HA'AL
29. FORDULÓ
Maccabi Tel-Aviv–Hapoel Beer-Seva 0–1
Beer-Seva: Korhut Mihály sérült, nem volt tagja a keretnek.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
29. FORDULÓ
RB Leipzig–Bayer Leverkusen 1–4
Leipzig: Gulácsi Péter végig a pályán volt.

ÁPRILIS 10., KEDD

BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK

Manchester City (angol)–Liverpool (angol) 1–2
Továbbjutott: a Liverpool kettős győzelemmel, 5–1-es összesítéssel
Liverpool: Bogdán Ádámot nem nevezték a mérkőzésre.

ÁPRILIS 11., SZERDA

ARAB EMÍRSÉGEK, ELNÖK-KUPA
NEGYEDDDÖNTŐ
al-Dzsazira–al-Vahda 0–3
al-Vahda: Dzsudzsák Balázs két gólt lőtt.

PORTUGÁLIA, SEGUNDA LIGA
33. FORDULÓ

Vitória Guimaraes B–Penafiel 1–1
Guimaraes B: Bíró Bence nem volt a keretben.

ÁPRILIS 12., CSÜTÖRTÖK

DÁNIA, DÁN KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Hobro IK–FC Midtjylland 1–2 – h. u.
Midtjylland: Korcsmár Zsolt nem volt a keretben.

EURÓPA-LIGA
Olympique Marseille (francia)–RB Leipzig (német) 5–2
Továbbjutott: a Marseille 5–3-as összesítéssel
RB Leipzig: Gulácsi Péter végigvédte a meccset.

ÁPRILIS 13., PÉNTEK

AUSZTRIA, ERSTE LIGA
28. FORDULÓ

FC Liefering–Kapfenberg 1–1
Liefering: Szoboszlai Dominik végig a pályán volt.

33. FORDULÓ

AC Ajaccio–Nancy 2–0
Nancy: Lang Ádámot nem cserélték be.
Le Havre–GFC Ajaccio 2–1
Le Havre: Bese Barnabás végigjátszotta a találkozót.

HONGKONG, PREMIER LEAGUE
16. FORDULÓ
Kitchee–Pegasus 1–0
Kitchee: Vadócz Krisztián végigjátszotta a mérkőzést.

ÍRORSZÁG, PREMIER DIVISION
11. FORDULÓ
Bray Wanderers–Dundalk 0–2
Dundalk: Adorján Krisztián az első félidőt töltötte a pályán.

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
31. FORDULÓ (FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS)
Lech Poznan–Korona Kielce 0–1
Kielce:Kecskés Ákos a 66. percben állt be.

NÉMETORSZÁG,BUNDESLIGA 2.
30. FORDULÓ
Greuther Fürth–Regensburg 1–2
Fürth:Megyeri Balázs nem került be a meccskeretbe, Pintér Ádám végig a kispadon ült.

Zapresic–Hajduk Split 0–3
Hajduk Split: Gyurcsó Ádám gólt szerzett és tizenegyest harcolt ki, majd a 78. percben lecserélték; Futács Márkó az 58. percben állt be.

KAZAHSZTÁN, PREMIER LEAGUE
5. FORDULÓ
Asztana–Kajrat Almati 1–1
Asztana: Kleinheisler László végig a pályán volt; Kajrat: Elek Ákos végigjátszotta a meccset.

30. FORDULÓ
Hoffenheim–Hamburg 2–0
Hoffenheim: Szalai Ádám végigjátszotta a meccset, ő szerezte csapata második gólját.

OLASZORSZÁG, SERIE B
35. FORDULÓ

Palermo–Cremonese 1–1
Palermo: Balogh Norbertet nem cserélték be.

SVÁJC, SUPER LEAGUE
29. FORDULÓ
Lugano–Thun 1–1
Lugano: Vécsei Bálint az 52. percben lépett pályára.

SZLOVÁKIA, FORTUNA LIGA
FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 5. FORDULÓ

Slovan Bratislava–Trencín 1–3
Slovan: Holman Dávid végigjátszotta a mérkőzést.
DAC–Zilina 3–1
DAC: Vida Kristopher végigjátszotta a meccset, és gólpasszt adott; Kalmár Zsolt a 66. percig volt a pályán, sárga lapot kapott; Mervó Bence kimaradt a mérkőzéskeretből.

UKRAJNA, PREMJER-LIGA
27. FORDULÓ (RÁJÁTSZÁS, 5. FORDULÓ)
Sahtar Doneck–Dinamo Kijev 0–1
Dinamo Kijev:Kádár Tamás sérült, nem nevezték.

USA, MLS
ALAPSZAKASZ
Chicago Fire–Los Angeles Galaxy 0–1
Chicago Fire: Nikolics Nemanja végigjátszotta a meccset.
D.C. United–Columbus Crew 1–0
DC United: Stieber Zoltán a kispadon ült, nem állt be.
New England Revolution–FC Dallas 0–1
New England: Németh Krisztián csereként lépett pályára a 76. percben.

ÁPRILIS 15., VASÁRNAP

AUSZTRIA, BUNDESLIGA
29. FORDULÓ
Austria Wien–Rapid Wien 0–4
Rapid Wien:Szántó Tamást klubja nem nevezte.

CIPRUS, FIRST DIVISION
32. FORDULÓ (RÁJÁTSZÁS, 6. FORDULÓ)
APOEL–Omónia Nicosia 4–1
APOEL:Sallai Roland végig a pályán volt, gólt szerzett.

RÁJÁTSZÁS, 3. FORDULÓ
Bröndby–FC Köbenhavn 2–1
Köbenhavn: Köteles László sérült, klubja nem nevezte.
Nordsjaelland–FC Midtjylland 1–2
Midtjylland: Korcsmár Zsolt nem volt keretben.

30. FORDULÓ (RÁJÁTSZÁS)
Hapoel Beer-Seva–MK Hapoel Haifa 2–2
Beer-Seva: Korhut Mihály sérült, klubja nem nevezte.

KÍNA, LEAGUE ONE
6. FORDULÓ

Csöcsiang Jiteng–Jenpien 1–1
Jenpien: Guzmics Richárdot kezdőként az 51. percben kiállították.

30. FORDULÓ

Werder Bremen–RB Leipzig 1–1
RB Leipzig: Gulácsi Péter végig a pályán volt.

OLASZORSZÁG, SERIE A
32. FORDULÓ

Bologna–Hellas Verona 2–0
Bologna: Nagy Ádám a 76. percben állt be, ő lőtte a második gólt a 94. percben.

34. FORDULÓ

Braga B–Vitória Guimaraes B 3–1
Guimaraes B: Bíró Bencét klubja nem nevezte.

SPANYOLORSZÁG, SEGUNDA DIVISIÓN
35. FORDULÓ

Real Oviedo–Gimnastic 1–0
Oviedo: Hidi Patrikot klubja nem nevezte.

Adanaspor: Koman Vladimir

A programban a külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, illetve válogatott-kerettagságig jutó légiósok mérkőzéseit gyűjtöttük össze.