NS: meccs arctöréssel, „Lence, Lence, szuper Lence” - szerda

2013.03.05. 23:57
A Nemzeti Sport szerdai számából ajánljuk.

Finálénak beillő mérkőzést rendeztek a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, a Manchester United az idegenben elért 1–1-es döntetlen után csapott össze pályáján a Real Madriddal. Sokáig úgy tűnt, hogy az Old Traffordra visszatérő Cristiano Ronaldo helyett öngóljával Sergio Ramos lesz a főszereplő, aztán a portugál megszerezte 1–1-nél a továbbjutást jelentő, győztes gólt. Volt egy kiállítás (Nani) – vajon jogosan? És mi történt Dortmundban?

Vasárnap 16.30-kor Ferencváros–Újpest – ez az a mérkőzés, amelyre már hétfőn minden jegy elkelt. A vendégszektorban 1400 drukker foglal helyet, mégpedig abban a reményben, hogy csapatuk talpra áll a szombati 0–6 után. A lila-fehérek elnök-tulajdonosa, a Jos Daerdennel szerződést bontó Roderick Duchatelet is ebben bízik. No meg abban, hogy nemcsak a pályán, a bíróságon is jóra fordul minden. Kemény szavak nem kis mennyiségben…

Arccsonttörést szenvedett Koszó Balázs a Debrecen elleni bajnoki harmadik percében, majd végigfutballozta a mérkőzést. A Kecskemét jobb oldali hátvédje érezte, arcának bal oldala folyamatosan zsibbad, a találkozó végéig rendre véreset köpött, de nem kért cserét. Az orvosok műtét során rögzítették a két helyen eltört járomcsontot, a duzzanat lohadásáig azonban az arcvédő maszk nem készül el.

És a kommentátor teli torokból üvölti: „Lence, Lence, szuper Lence”. Érdemes megnézni az interneten keringő összefoglalókat Lencse László görögországi góljairól, a 24 esztendős támadó harmadik bajnokiján harmadik találatát szerezte. Az Aszterasz Tripolisz légiósa elárulta, kifejezetten megkedvelte a sziesztázó helyieket, és az időnként nagyon kemény védőkkel sincs különösebb baja.

A Liverpool az utóbbi években nem a régi fényében tündököl, a bajnokságban botladozik, a középmezőnyhöz tartozik. Ám Luis Suárez vezérletével új szelek fújnak Liverpoolban, újabban nemcsak szépen, hanem eredményesen is játszik az együttes. De mire viheti?

Elvett pályaelőny, két nappal előre eladott jegyek – Miskolcon bajnokavatásra készülnek. A Jegesmedvék két nap alatt két győzelmet terveznek a Mol Liga elő- és az ob I döntőjében, de ehhez természetesen az elvileg esélyesebb DAB-nak is lesz egy-két szava. Vagy nem?

Ha igaz, akkor májusban az MKB Veszprém egyik hazai meccsén méltó körülmények között búcsúzhat el a magyar közönségtől Pérez Carlos, vagyis mindenki Csárlija, aki kubaiként és magyarként maradandót alkotott a kézilabda-válogatottban és klubcsapata tagjaként egyaránt. Visszavonulásával vajon betölthetetlen űrt hagy maga után? Vagy vannak fiatal balátlövők, akik a nyomába lépnek?

A sors furcsasága: Robert Kubica végül a ralinál kötött ki. A sportágban, amely közvetve a kiváltó oka annak, hogy valószínűleg soha többé nem vezethet Formula–1-es autót. A lengyel közönségkedvenc az idén hét vb-futamon indul, de előtte még egy Eb-viadalon melegít – majd később még néhányon rajthoz áll –, amelyen magyarok is lesznek az ellenfelei között.

Bácsi Péter súlycsoportot váltott, és 84 kilogrammos bemutatkozó versenyét meg is nyerte Szombathelyen. Az igazi erőpróba azonban március 19. és 24. között a tbiliszi Európa-bajnokság, majd a szeptemberi budapesti világbajnokság lesz az FTC birkózójának.

A klubhűség mintaképe. Tóth II József egész életében Csepelen játszott. Sőt Csepelen dolgozott. Pedig ahogy mondani szokták, nem pesti gyerek, egy Vas megyei településről került a fővárosba még kissrácként. Aztán megvalósította minden álmát. Híres futballista lett, bajnokcsapat tagja, a válogatott erőssége. A sors kegyes volt hozzá, és hosszú, izgalmas utat szánt neki. Bár az elmúlt tíz év már jóval csendesebb volt. Tóth II József 84 évesen teljesen visszavonultan él egy csepeli lakásban.