Dzsudzsák parádés játékkal elindította a Dinamo szekerét!

2012.08.25. 13:38
Dzsudzsák Balázst ünneplik a Dinamo szurkolói (Fotó: fcdynamo.ru)
A Dinamo Moszkva a gólt és két gólpasszt jegyző Dzsudzsák Balázs vezérletével 3–2-re győzött a Premjer-liga 6. fordulójában a Lokomotiv Moszkva elleni városi rangadón.

Dzsudzsák Balázs együttese, a Dinamo Moszkva egyetlen csapatként a tizenhatos mezőnyben pont nélkül várta a Premjer-liga 6. fordulóját. A D-betűsök ma Slaven Bilic együttese, a Lokomotiv Moszkva elleni városi rangadón léptek pályára. Bajnokin ezen a találkozón mutatkozott be a gárda kispadján az új vezetőedző, a román Dan Petrescu, aki hét közben, a Stuttgartban 2–0-ra elveszített Európa-liga-meccsen dirigálta először a Dinamót.

A kék-fehéreknél Dzsudzsák Balázs kezdőként a jobb oldalon kapott szerepet a mestertől, és jó játékával az összecsapás kulcsfigurájává vált.

A magyar szélső a 12. percben a pálya közepéről indította a Dinamo egyetlen csatárát, Alekszandr Kokorint, akiről megfeledkeztek a védők, így teljesen szabadon juthatott el a kapuig, és ki is használta a ziccert. Ez volt a Dinamo második bajnoki gólja a szezonban.

DZSUDZSÁK ELSŐ GÓLPASSZA

Az orosz támadó, aki az előző idényben még Dzsudzsák riválisának számított a bal szélen – ma egyikük sem ott játszott –, a második félidőben visszaadta a kölcsönt, mármint a gólpasszt, de addig is történt azért egy s más.

A 21. percben például egyenlíteni tudott a Lokomotiv a lesre játszó védők között remekül kilépő Maicon fejes góljával.

Az 59. percben aztán Kokorin középről kipasszolt a jobb oldalon érkező Dzsudzsáknak, aki ballal tíz méterről a rövid sarokba lőtt.

DZSUDZSÁK GÓLJA

Támadásban azonban hiába remekelt a Dinamo, a hátsó alakzat csapnivalóan működött. Hat perccel a második vendéggól után Dame N'Doye egyenlített egy bal oldali szabadrúgást követően fejjel, mintegy négy méterről.

Az újabb találat azonban nem törte meg a Dinamót, köszönhetően többek között Dzsudzsáknak: a 68. percben a tizenhatos jobb oldaláról varázsolta a labdát a középen érkező Christian Noboa fejére, aki a hosszú sarokba fejelt.

DZSUDZSÁK MÁSODIK GÓLPASSZA

A hajrában még volt egyenlítési lehetősége a Lokomotivnak, ám az kimaradt, így a Dinamo megszerezte az első győzelmét. Érdekesség, hogy a csapat szezonbeli összes góljában szerepe volt Dzsudzsáknak, aki ma két gólpasszt és egy gólt jegyzett, múlt héten pedig csapata egyetlen találatát szerezte a Tyerek ellen 2–1-re elveszített találkozón, amelyen ugyancsak Kokorintól kapta a gólpasszt. A magyar szélsőnek így a mai volt a második találata az orosz élvonalban.

PREMJER-LIGA
6. FORDULÓ
Zenit–Rubin Kazany 1–2 (Fajzulin 25., Natcho 52. – 11-esből, Jeremenko 61.)
Lokomotiv Moszkva–Dinamo Moszkva 2–3 (Maicon 21., N’Doye 65. ,ill. Kokorin 12., Dzsudzsák 59., Noboa 68.)