Kelemen és Böde góljával nyert a Paks a ZTE ellen

TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2020.02.01. 16:47
A Paks a kiesés elől menekülő Zalaegerszeget fogadta az NB I 18. fordulójában, és Kelemen góljával sikerült megszereznie a vezetést az első félidőben, majd a folytatásban Böde bebiztosította a győzelmet.
Két gólt és győzelmet ünnepelhetett a Paks a ZTE ellen (Fotó: Mártonfai Dénes) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ

Paksi FC–Zalaegerszegi TE2–0 (Kelemen 25., Böde 77. )
Paks,Városi Stadion, 1119 néző.Vezette:Bognár T.

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Kissé átalakult a Paksi FC kezdőcsapata az előző fordulóhoz képest, a Ferencváros elleni négygólos (0–4) vereséget követően a középpályáról Kecskés Tamás, míg a védelemből Poór Patrik és Szabó János került ki, utóbbi öt sárga lapja miatt. A változtatás jelzésértékű volt: a Groupama Arénában mutatott teljesítménynél lényegesen több kell az ugyancsak a kiesőzónából menekülni próbáló ZTE FC ellen. Egyébiránt a kék-fehérek is vereséggel (1–3) kezdték az új évet, de a Diósgyőr elleni bajnoki után csak Eduvie Ikoba szorult a kispadra, a nigériai csatár helyett Babati Benjámin kapott bizalmat.

Nos, ha a labdakezelési hibáktól és a lassú iramtól eltekintünk, a változtatás a hazaiaknak mindenképpen jót tett, mert a 25. percben megszerezték a vezetést, igaz, a ZTE FC – mint a Diósgyőr ellen – ezúttal is az ötösön belülről kapott fejes gólt, jóllehet korábban Radó András, Bobál Gergely, Babati Benjámin és Bedi Bence révén is gólt szerezhetett volna.

A hátrányba kerülő kék-fehérek intenzívebben kezdtek támadni, de a korábban kialakított ígéretes helyzetek helyett jobbára gyermeteg távoli lövésekkel próbálták bevenni a paksiak kapuját – eredménytelenül. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az első félidő hajrájában a sárga lapos Gévay Zsolt szabálytalankodott a tizenhatoson belül Radóval szemben, a megmozdulása azonban következmények nélkül maradt.

A szünet után a Paks visszahúzódott a saját térfelére, s jobbára Könyves Norbert és Böde Dániel felé előreívelt labdákkal próbált helyzetbe kerülni, de inkább saját térfelén folyt a játék, mert a kék-fehérek előrébb tolták a védekezésüket, s az első félidővel ellentétben némileg gyorsabban vezették az akcióikat.

Aztán a számtalan paksi ellentámadás közül az egyiknél Böde Dániel eldöntötte a mérkőzést, mert, bár volt még a hosszabbítással együtt több mint negyedóra, a ZTE FC játékából ezúttal is hiányzott az átütőerő. 2–0

Győzelmével a Paks három ponttal és kettővel több győzelemmel meglépett riválisától, márpedig a két csapat eddigi eredményeit figyelembe véve ez hatalmas lépés a hazaiaknak a bennmaradás felé.