Nagy zakót kaphatott volna a Haladástól a Fradi – megúszta kettővel…

2016.10.15. 17:51
Djuricin számtalan ziccert elrontott már, most büntetőt is sikerült kihagynia (Fotó: Szabó Miklós)
A Szombathelyi Haladás gólokkal vezethetett volna az első félidőben, de nem talált be, aztán a második játékrészben akkor szerzett gólt Gaál Bálint révén, amikor már nem volt fölényben. A Fradi Michal Nalepa kiállítása miatt emberhátrányba került, Iszlai Bence pedig beállította a 2–0-s végeredményt. A játékvezető Emir Dilavernek is piros lapot adott, Thomas Dollt pedig felküldte a lelátóra.

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ
HALADÁS–FERENCVÁROS 2–0 (Gaál B. 63., Iszlai 83.)

Lehetett számítani nagy hiányzókra mind a két oldalon, hiszen Kovács Lóránt (akit „Luka Modriccsal” akart pótolni Mészöly Géza), illetve Nagy Dominik öt sárga lapja miatt biztosan nem játszhatott, Király Gábor felépülésére volt esély, de nem gyógyult meg, Gera Zoltán pedig a válogatott mérkőzésen sérült meg, az azonban megint váratlanul hatott, hogy Hajnal Tamás még a keretbe sem került be – nem ez volt az első ilyen alkalom, mióta hazatért, hogy miután rendszeresen játszott már, hirtelen megint kidőlt.

Az első 45 percben olyan történt a Ferencvárossal, amilyen már nagyon régen! Teljesen beszorultak a fővárosi zöld-fehérek, a Haladás ziccert ziccerre halmozott, több alkalommal is kapufát lőtt, gólokkal vezethetett volna már a szünet előtt is.

Ehelyett majdnem a Ferencváros került előnybe, merthogy Hegedűs János a tizenhatoson belül buktatta Marco Djuricint, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. A tizenegyest maga a sértett végezte el, ám mindezt pocsékul tette, Rózsa elvetődött, de a középre tartó labdát így is ki tudta rúgni – nem véletlenül lett ő az NB I első harmadának legjobb kapusa!

A szünetben Radó András váltotta a szürkén futballozó Gyömbér Gábort, ami nagyszerű döntésnek bizonyult, a Fradi sokkal aktívabb lett, sőt a támadó révén közel állt a vezetés megszerzéséhez is.

Igen ám, de ez a szép a futballban! A Haladás gólokkal vezethetett volna az első félidőben, akkor nem tudott előnybe kerülni, amikor már azt gondolta volna az ember, hogy az FTC kihasználja, hogy túlélte az első félidőt, és be is talál, akkor szerezte meg a vezetést Mészöly Géza együttese. Egy szögletvariációt követően Hegedűs csúsztatott bele a labdába, Gaál Bálint beletette a lábát a kísérletbe, és a labda a bal alsó sarokban kötött ki (1–0).

A játékvezető második sárga lappal kiállította Michal Nalepát, a Haladás pedig kihasználta az emberelőnyét, Németh Márió szabadrúgása után Iszlai Bence bólintott a jobb alsó sarokba Böde Dániel mellől (2–0).

Nalepa után Dilavert is kiállította a játékvezető második sárga lappal, míg Thomas Dollt felküldte a lelátóra, mi több, Varga Rolandot hordágyon kellett levinni. Parázs mérkőzésen teljesen megérdemelt győzelmet aratott a Haladás, a Fradinál pedig valami egyre inkább nincs rendben…

„Normális párharcok voltak, örülünk, ha a labdarúgásban megjelennek az érzelmek. Egyetlen mozdulat sem súrolta a sportszerűtlenség határát – mondta Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője az M4 Sportnak. – Az első harminc percben egyáltalán nem találtuk a játékunkat. Elaludtunk, nem nyertük meg a párharcokat. Ennél rosszabbul talán nem is lehet játszani. Utána váltottunk. Kettő vagy három nullára is állhatott volna a mérkőzés. Kihagytunk egy büntetőt, de voltak további helyzeteink is. A sárga lapok miatt nem igazán mehettünk bele a párharcokba. Lehet, hogy a válogatott meccs miatti háromhetes szünet nem tett jót, mint múltkor. Talán ha egyszer majd négyhetes pauza lesz, ismét megtaláljuk a ritmusunkat.”

1. Vasas FC 12 8 1 3 19–9 +10 25
2. Szombathelyi Haladás 12 6 3 3 16–12 +4 21
3. Videoton FC 12 6 2 4 24–14 +10 20
4. Ferencvárosi TC 12 5 4 3 22–16 +6 19
5. Budapest Honvéd 12 5 3 4 18–11 +7 18
6. Újpest FC 12 4 4 4 17–16 +1 16
7. Debreceni VSC 12 4 3 5 16–18 –2 15
8. Mezőkövesd Zsóry FC 12 3 4 5 12–19 –7 13