NB I: Gyurcsó Ádám érezte, a fehérvári az ő meccse lesz

TŐSÉR NORBERTTŐSÉR NORBERT
2019.11.25. 09:42
Gyurcsó Ádám (Fotó: Dömötör Csaba)
A bajnoki címre pályázó Mol Fehérvárnak esélye sem volt hazai pályán a két gólt szerző Gurcsó Ádámmal rohamozó ellenfelével szemben.

Korántsem meglepetés a Puskás Akadémia idegenbeli 3–1-es győzelme a bajnoki címre hajtó Mol Fehérvár ellen. A Hornyák Zsolt edzette felcsúti csapat magabiztos játékkal esélyt sem adott ellenfelének, s nem csupán azért, mert a cseh David Vanecek már a 3. percben vezetést szerzett, sokkal inkább azért, mert a házigazda szemlátomást képtelen volt átjátszani a Puskás Akadémia középpályáját. A fehérváriak jobbára a széleken próbálkoztak, s igaz, hogy egygólos hátrányban az egyik beívelést követően Futács Márkó a lécre fejelte a labdát, összességében a vendégek taktikája és akarata érvényesült.

Egész héten nem éreztem semmi különöset, de amikor gurultunk a fehérvári stadion felé, már sejtettem, talán más lesz ez a találkozó – nyilatkozta a klub honlapjának és lapunknak a 28 esztendős Gyurcsó Ádám, aki a Puskás Akadémia reményteljes növendékeként a Videotonban lett élvonalbeli labdarúgó. – Abban maradtunk a mérkőzés előtt, hogy lezárjuk a középpálya nagy részét, s így a hazaiak kénytelenek lesznek a széleken támadást vezetni Az eredmény önmagáért beszél, talán a fehérváriak is elfogadják, esélyük sem volt a győzelemre. Végig bejött, amit gyakoroltunk egész héten, le a kalappal a csapat előtt. Fontos volt a siker, mert megmutattuk, a Puskás Akadémia tényező a mezőnyben. Nekünk jókor jött a válogatott szünet, mert egymást követő két hazai mérkőzésünket elveszítettük, de az utóbbi néhány napon rendeztük sorainkat.”

A 18-szoros válogatott játékos a 27. percben kétgólosra növelte csapata előnyét, miután lefülelte Juhász Roland rossz átadását, lendületvétel után kényszerítőzött Josip Knezeviccsel, majd 12 méterről szépen csavarta a labdát a bal alsó sarokba. Ugyancsak horvát csapattársától kapott átadást a 71. percben, amikor a kezdőkör közeléből érkezett a labda, Gyurcsó a szabad területre befutva elvitte a kivetődő, de kiszolgáltatott helyzetben lévő Kovácsik Ádám mellett, s 11 méterről eldöntötte a bajnokit, mivel a Puskás Akadémia ekkor már 3–0-ra vezetett.

A gólerős játékos a Hajduk Splitben légióskodott az utóbbi időben, s a horvát klubtól idény közben került kölcsönbe a Puskás Akadémiához: először az 5. fordulóban lépett pályára, a ZTE elleni találkozón csereként harmincöt percet játszott. A felcsúti együttes színeiben a második meccsén gólpasszt adott a Kaposvár (2–0) ellen, majd a következő fordulóban már duplázott Debrecenben (2–1). Ugyancsak kétszer talált be a Paksnak (4–2), és gólt lőtt a Honvédnak (1–2) is, így Futács Márkóval, Armin Hodziccsal és Davide Lanzafaméval holtversenyben vezeti a góllövőlistát.

S hogy milyen érzésekkel várta a korábbi csapata elleni mérkőzést?

„Van már valamennyi tapasztalat mögöttem, tudom az ilyen helyzeteket és mérkőzéseket kezelni – mondta még Gyurcsó Ádám. – Miután elkezdődött a bemelegítés, csak az járt a fejemben, valahogy segítsem a csapatot abban, hogy elvigyük a három pontot. A szünetben arról beszéltünk, kezdjük úgy a második játékrészt, mintha nulla-nulla lenne az állás, ne elégedjünk meg, mert akkor bajba is kerülhetünk. Tudtuk, ha meglesz a harmadik gól, kvázi lezárjuk a találkozót, ez előbb is meglehetett volna, ha a tizenegyest értékesítjük. Knezeviccsel sokat nem futballoztunk együtt, de nagyon jó játékos, vele egy-egy összenézésből, mozdulatból ösztönösen tudjuk, melyikünknek melyik irányba kell indulnia. Két gólpasszt is kaptam tőle, sajnálom, hogy kihagyta a tizenegyest, mert megérdemelte volna a gólt.”