Honvéd-győzelem szép gólokkal és jól küzdő Kaposvárral

CSERHÁTI ANDRÁS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)CSERHÁTI ANDRÁS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2020.06.24. 18:45
Változatos meccsen, szép gólokat láthatott a közönség a Hungária körúton, ahol a Budapest Honvéd két góllal legyőzte (4–2) a Kaposvárt a labdarúgó NB I 32. fordulójában.
Ugrai (jobbra) győzelemnek örülhetett (Fotó: Földi Imre)  – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK
Ugrai (jobbra) győzelemnek örülhetett (Fotó: Földi Imre) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ
Budapest Honvéd–Kaposvári Rákóczi 4–2 (Gazdag 20., 65., Hidi 62., Kukoc 94., ill. Bévárdi 58., Balázs Zs. 83.)
Budapest,
Új Hidegkuti Nándor Stadion,1982néző.Vezette:Antal

AZ ÉLŐ SZÖVEGES KÖZVETÍTÉST IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI!

Kissé különös leírni a Magyar Kupa-győztessel kapcsolatban a Kaposvár elleni bajnoki előtt, ettől még tény: Kispesten jelenleg nem lehet más cél, mint beférkőzni a legjobb hat közé. Ez ugyanis azt jelentené a Honvéd számára, hogy a következő idényben több bajnokit játszhatna hazai környezetben, s mivel hamarosan elkészül az új Bozsik-stadion, cseppet sem mellékes, hol, illetve mennyit játszhatna.

Ennek megfelelően kezdett a „hazai” együttes a Hidegkuti-stadionban, Djordje Kamber a 3. percben megszerezhette volna a vezetést, de fejese célt tévesztett. A vendégeken érződött, hogy felszabadultan, tét nélkül futballozhatnak, jó néhány helyzetet ki is alakítottak. Ennek ellenére sokáig az bizonyult a legizgalmasabb megmozdulásnak, amikor Waltner Róbert, a vendégek edzője a pályán kívülre repülő labdát oxival próbálta levenni.

De Gazdag Dániel tett arról, hogy ez ne maradjon így sokáig: Mohamed Mezgrani passzát váltotta gólra. A mérkőzés ezután kissé ellaposodott. Aki pedig bele-belealudt a mérkőzésbe, Waltner Róbert füttyére ébredhetett – a tréner így jelezte, hogy cserére lesz szükség, mivel Ur László mutatta, nem tudja folytatni a játékot.

A Kaposvárt azonban nem „cserélték ki”, ugyanolyan bátran futballozott, mint az első félidőben, és ennek meg is lett az eredménye, hiszen egyenlített (1–1). A kaposváriak öröme azonban nem tartott sokáig, a csapatkapitány, Hidi Patrik szép gólt szerzett, majd Gazdag Dániel villogott: finoman ívelte át a labdát Pogacsics Krisztián felett, remekbe szabott mozdulat volt! Úgy tűnik, a kispestiek középpályása a szemre tetszetős gólok specialistája. Emlékezhetünk tavaly novemberi góljára, amelyet Felcsúton szerzett (2–1): formás akció végén szép csellel és emeléssel rukkolt ki.

A hajrában még volt némi izgalom, Levkovich Robi ugyanis rosszul mozdult ki kapujából, így Balázs Zsolt szépített. A fővárosi győzelem azonban nem maradt el – Tonci Kukoc állította be a végeredményt –, így a kispestiek két 2–0-s vereség (Ferencváros, Zalaegerszeg) után ismét begyűjtötték a három pontot, és tettek egy lépést az első hat hely valamelyikének a megszerzése felé. 4–2

Mezőkövesd,Városi Stadion3190Andó-Szabó Sándor
Bp. Honvéd–Kaposvári Rákóczi 4–2Budapest,Új Hidegkuti Nándor Stadion1982Antal Péter
Kisvárda–Puskás Akadémia 1–1