Felkészülés: a Fehérvár vezetett a cseh bajnok ellen, de kikapott

2020.08.08. 19:37
Zivzivadze 11-esből szerzett góljával a Fehérvár szerezte meg a vezetést (Fotó: molfehervarfc.hu)
A Mol Fehérvár FC a szombati második felkészülési meccsén 3–1-es vereséget szenvedett a cseh bajnok Slavia Prahától.

A Mol Fehérvár FC szombaton kettéosztotta keretét, délelőtt Fehérváron játszott egy felkészülési meccset az Újpest ellen, ezt Armin Hodzic 90. percben szerzett góljával 1–0-ra meg is nyerte, majd délután már Ausztriában a cseh bajnok Slavia Praha ellen szerepelt egy másik társasággal.

Ezen a találkozón már a 9. percben megszerezte a vezetést Márton Gábor vezetőedző együttese. A fehérváriaknál a kezdőcsapatban ezúttal két új szerzemény, a brazil Evando és a grúz Budu Zivzivadze lépett pályára kezdőként, és az Evandróval szemben elkövetett szabálytalanság miatt megítélt 11-est Zivzivadze váltotta gólra.

A szünetig meg is őrizte a vezetését a Fehérvár, a második félidőben azonban ritmust váltott a Slavia, amely jóval több veszélyt jelentett a magyar csapat kapujára, mint az első játékrézben, és három gólt is szerzett (kettőt húsz méteren túlról), így 3–1-re győzött.