Gera győzelemmel debütált az NB II-ben, egy gól is elég volt az élcsapatok sikeréhez

2024.03.03. 18:55
Baráth Botondék (jobbra) győztek, de a szintén három pontot szerző ETO visszaelőzte őket (Fotó: Dömötör Csaba)
Gólszegény játéknapot hozott (eddig) a labdarúgó NB II 23. fordulója. A nyolc mérkőzésen mindössze 11 gól esett, hat találkozón csupán egy gól döntött. A feljutásra álló, második ETO FC Győr Tiszakécskén, első számú üldözője, a Vasas Siófokon nyert 1–0-ra, így a bajnokságban győzelemmel debütált Gera Zoltán a piros-kékek kispadján. A Szeged hajrában elért góllal vitte el a három pontot Csákvárról, a Honvéd ugyancsak egy találattal maradt alul Szombathelyen, így már négy forduló óta nyeretlen Csertői Aurél együttese. Az Ajka sorozatban a hatodik győzelmét aratta, és már a 10. helyet foglalja el a tabellán. A Pécs zsinórban negyedszer kapott ki, ezúttal Gyirmóton, és Mátyus Jánossal irányításával még nem szerzett pontot, akárcsak a Kozármislenyben vereséget szenvedő Budafok Dajka Lászlóval.

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–BUDAPEST HONVÉD 1–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 1513 néző. Vezette: Sipos Tamás (Szalai Dániel, Máyer Gábor)
HALADÁS: Pálfi  – Nyíri V. , Jagodics M., Ene, Bolla G. – Erdei C. (Csonka B., 82.), Szakály A. – Horváth R. (Mohos, 70.), Rácz B., Csernik (Zvekanov, 72.) – Pintér F. (Kelemen M. , 70.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics
HONVÉD: Tujvel – Keresztes N., Kálnoki-Kis (Kovács N., 24.), Szabó A., Benczenleitner – Benkő (Haragos, 76.), Adorján (Nyitrai, 59.), Holman – Kerezsi, Eördögh, Simon B. (Lőrinczy, 59.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Jagodics M. (1–0) a 33. percben
Alekszandar Jovics: – Éretten futballoztunk, sok helyzetet dolgoztunk ki. Sajnos nem sikerült megszereznünk a második gólt, ami eldönthette volna a meccset, így a hajrában nagyon kellett koncentrálnunk – de megoldottuk.
Csertői Aurél: – A Haladás játszott jobban, több lehetősége is volt, mi néha érthetetlen módon futballoztunk. A második játékrészben a lecsorgó labdákból adódtak helyzeteink. Mindent elmond, hogy a mezőny legjobbja a kapusunk volt.

TISZAKÉCSKEI LC–ETO FC GYŐR 0–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Lovas László (Csatári Tibor, Szabó Dániel)
TISZAKÉCSKE: Kiss Á. Balázs B., Szőr, Viczián, Grünvald (Takács T., 89.) – Bertus, Szekér (Bencze, 89.), Vajda R. (Pongrácz, 66.), Kállai (Kocsis D., 57.) – Cipf (Torvund, 66.), Zamostny. Vezetőedző: Kis Károly
ETO: Ruisz – Kiss M., Szépe, Boldor (Szujó, 16.) – Kröhn (Huszár M., 79.), Tóth R., Skvarka, F. Vianna – Lukics (M. Riquelme, a szünetben), Csontos D. (Boschilla, 65.), Diarra. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Gólszerző: Csontos D. (0–1) a 8. percben
Kis Károly: − Csalódott vagyok, mert nem érdemeltünk vereséget, a játékosok sokat tettek a pontszerzésért. Egy tizenegyest nem adtak meg nekünk, ami érthetetlen.
Kuznyecov Szergej: − A Tiszakécske jobban játszott. Sokat kell még dolgoznunk, ha fel akarunk jutni az élvonalba.

BFC SIÓFOK–VASAS FC 0–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion, 700 néző. Vezette: Rúsz Márton (Szilágyi Norbert, Dobos Dávid)
SIÓFOK: Winter – Varjas Z., Hegedűs J., Vékony – Major G., Gyurkits (Kovács B., 58.), Posztobányi (Svedjuk, 58.), Kitl M. (Szedlár, 87.), Varga B. (Schildkraut, 79.) – Németh B., Dénes (Girsik Á., 79.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
VASAS: Jova L. – Ódor M., Baráth B., Otigba – Bakti B. (Girsik A., 71.), Urblík J. (Vida M., 87.), Hidi M. S., Doktorics – Radó (Berecz Zs., 58.), Tóth M., Holender (Szalay Sz., 71.). Vezetőedző: Gera Zoltán
Gólszerző: Holender (0–1) a 23. percben
Dragan Vukmir: – Mit is mondhatnék egy ilyen mérkőzés után... Úgy gondolom, nem érdemeltünk vereséget, hiszen több helyzetet is kidolgoztunk, de nem tudtuk gólra váltani őket. Nagyra értékelem a csapatom küzdeni tudását.
Gera Zoltán: – Ahogy arra számítottunk, ez egy nagyon nehéz mérkőzés volt. Az elején az ellenfélnek volt néhány lehetősége, majd kontroll alatt tartottuk a játékot, a vezetés megszerzése után pedig nyugodtabban folytathattuk. A második félidőben a Siófok bátrabban játszott, több hosszú labdával próbálták bontani a védelmünket. Mi elvesztettük a ritmusunkat, bár adódtak lehetőségeink, a kapu előtt nem hoztunk jó döntéseket.

GYIRMÓT FC GYŐR–PÉCSI MFC 2–1 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 585 néző. Vezette: Farkas Tibor (ifj. Varga Gábor, Nagy Viktor)
GYIRMÓT: Hársfalvi – Polgár K., Hudák D., Lányi, Helembai – Szőke G. – Soltész D., Kovács D. (Molnár J., 57.), Madarász (Hajdú Á., 89.), Medgyes Z. – Erdei M. (Adamcsek, 57.). Vezetőedző: Tamási Zsolt
PMFC: Helesfay – Takács Zs., Szekszárdi T., Pejovics, Lacza (Gera Z., 56.) – Terbe, Bachesz (Bukovics A., 82.) – Szabó M. (Vas B., 82.), Harsányi, Miknyóczki (Varga B., 79.) – Tóth-Gábor K. (Rácz B., 56.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Hudák D. (1–0) a 73., Madarász (2–0) a 76., Harsányi (2–1) a 85. percben
Tamási Zsolt: – A csapat sok munkát fektetett a meccsbe, az első félidőben nem úgy játszottunk, ahogyan kellett volna. A folytatásban két szép gólt szerezve sikerült nyernünk.
Mátyus János: – Gyakorlatilag ott folytattuk, ahol a múlt héten abbahagytuk, játékban és helyzetkialakításban javultunk, ám ez még nem párosult eredménnyel.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 0–1 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Takács Tamás (Vörös Dániel, Vrbovszky Pál)
CSÁKVÁR: Zelizi – Szalai P., Babós L., Karacs, Murka – Ominger, Mészáros D. (Papucsek, 90.), Szakály D. (Fejős, 55.) – Tamás N. (Jablonszkij, 75.), Simon A. (Nagy Z., 55.), Gazdag V. (Gregor, 90.). Vezetőedző: Tóth Balázs
SZEGED: Molnár-Farkas – Gera N., Szilágyi Z., Horváth M., Tóth B. – Haris, Magyar Zs. (Gajdos, a szünetben) – Palincsár (Nyári, 90+2.), Márkvárt, Zuigéber (Bíró B., 69.) – Borvető (Klausz, 77.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Palincsár (0–1) a 89. percben
Tóth Balázs: – Még szerencsénk sincs… Jól játszottunk a jó erőkből álló Szeged ellen, nem is tudom bántani a játékosaimat. A végén egyszer hibáztunk, és ezt a feljutásért harcban lévő gárda ki is használta.
Alekszandar Sztevanovics: – Tudtuk, hogy veszélyes ellenfél a Csákvár. Hiába van nehéz helyzetben, maximális odafigyelésre volt szükségünk ellene. Kis lépésekkel haladunk céljaink felé, nagy győzelmet arattunk.

FC AJKA–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1–0 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, Városi Sportcentrum, 1000 néző. Vezette: Bana Gergely (Kulman Tamás, Kiss Balázs)
AJKA: Szabados I. – Tóth G., Tar, Jagodics B., Csemer – Zsolnai R. (Pantovics, 84.) – Babos B. (Forgó, 84.), Csizmadia Z. (Görgényi, 60.), Tajthy T. (Kenderes, 79.), Nagy K. (Borsos F., 60.) – Szarka Á. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Ternován (Gante, 64.), Szekszárdi M., Heil, Papp M. (Dobozi, 71.), Süttő (Vincze D., 83.) – Csatári (Szabó B., 83.), Csilus T., Pekár L. (Ádám F., 64.) – Pethő B., Pinte P. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Nagy K. (1–0) a 48. percben
Schindler Szabolcs: – Nagyon nehéz meccs volt, de volt rajtunk nyomás is, mert jól teljesítünk hetek óta, ezért próbáltuk földön tartani a játékosokat. Jókor szereztük a gólt, kioltottuk vele a vendégek játékát.
Csábi József: – Tiszteletet parancsol az Ajka eredménysora, de… Inkább a döntetlen lett volna reális eredmény – elkerülhető gólt kaptunk, biztos, hogy számonkérem majd a játékosokon.

BVSC-ZUGLÓ–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 1–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Szőnyi út, 210 néző. Vezette: Pillók Ádám (Király Zsolt, Ország Péter)
BVSC: Csenterics – Poór P. (Nagy J., 67.), Vinícius, Deutsch B., Király Á. – Hidi P., Szilágyi M. (Rabatin, 67.) – Ihrig-Farkas (Mucsányi M., 71.), Mitrovics, Kelemen P. (Tóth M., 77.) – Bacsa P. Vezetőedző: Szekeres Tamás
MOSONMAGYARÓVÁR: Auerbach – Simita (Bekker R., 84.), Deák I., Czingráber, Horváth K. – Vukaszovics, Radics M. (Deákovits, 84.) – Máris (Puhtyejev, 58.), Szabó B. (Illés D., 58.), Csóka D. (Szendeff, 71.) – Németh D. Vezetőedző: Nagy Ádám
Gólszerző: Ihrig-Farkas S. (1–0) a 25. percben
Szekeres Tamás – Ilyen játékkal aligha szerzünk rajongókat, ennek ellenére nagyon fontos három pontot szereztünk.
Nagy Ádám: – Színtelen-szagtalan mérkőzést játszottunk, csak magunkat okolhatjuk, hogy pont nélkül maradtunk.

HR-RENT KOZÁRMISLENY–BUDAFOKI MTE 2–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, Kozármislenyi Stadion, 600 néző. Vezette: Katona Balázs (Mohos Milán, Baghy Csaba)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke P., Horváth D., Füredi, Turi – Nagy E., Major S. – Molnár Á. (Szabó B., 78.), Tóth Z. (Hegedüs L., a szünetben; Horváth P., 58.), Kirchner (Bor, 66.) – Daru (Koszovscsuk, 78.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
BUDAFOK: Gundel-Takács – Bíró M. (Pintér Á., a szünetben), Lorentz, Fótyik (Czérna, a szünetben), Kalmár O. – Nándori – Szerető (Kovács D., 73.), Soltész I., Oláh B. (Elek B., 75.), Vasvári (Nagy G., 75.) – Zsóri D. Vezetőedző: Dajka László
Gólszerző: Kirchner (1–0) a 6., Kirchner (11-esből, 2–0) a 64. percben
Aczél Zoltán: – Az első félidő simának tűnt, sok helyzetet alakítottunk ki. A második játékrészben már feljöttek a budafokiak, talán erőnlétileg fogytunk el, igaz, mi hét közben is játszottunk egy fontos meccset a kupában.
Dajka László: – Az első játékrészben fölénk kerekedett a hazai csapat. Fordulás után nekünk is akadtak helyzeteink, de a tizenegyes „kivégzett” minket.