Elképesztő! Zsinórban hatodik győzelmét aratta az Ajka, amely már 10. a tabellán

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.03.03. 16:51
Nem tudott az ajkaiak (fehérben) fölé kerekedni a Barcika (Fotó: Kovács Donát/Kolorcity Kazincbarcika SC)
A labdarúgó NB II 23. fordulójában az Ajka a Kazincbarcikát fogadta. Alacsony színvonalú mérkőzésen inkább a vendégek előtt adódtak lehetőségek, de a második félidő elején az ajkai Nagy Krisztián betalált, így a találkozó 1–0-s hazai győzelemmel zárult.

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ
FC AJKA–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1–0 (0–0)
Ajka, Városi Sportcentrum, 1000 néző. Vezette: Bana Gergely (Kulman Tamás, Kiss Balázs)
AJKA: Szabados I. – Tóth G., Tar, Jagodics B., Csemer – Zsolnai R. (Pantovics, 84.) – Babos B. (Forgó, 84.), Csizmadia Z. (Görgényi, 60.), Tajthy T. (Kenderes, 79.), Nagy K. (Borsos F., 60.) – Szarka Á. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Ternován (Gante, 64.), Szekszárdi M., Heil, Papp M. (Dobozi, 71.), Süttő (Vincze D., 83.) – Csatári (Szabó B., 83.), Csilus T., Pekár L. (Ádám F., 64.) – Pethő B., Pinte P. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Nagy K. (48.)
Schindler Szabolcs: – Nagyon nehéz meccs volt, de volt rajtunk nyomás is, mert jól teljesítünk hetek óta, ezért próbáltuk földön tartani a játékosokat. Jókor szereztük a gólt, kioltottuk vele a vendégek játékát.
Csábi József: – Tiszteletet parancsol az Ajka eredménysora, de… Inkább a döntetlen lett volna reális eredmény – elkerülhető gólt kaptunk, biztos, hogy számonkérem majd a játékosokon.

Bár az Ajka legutóbbi öt mérkőzését zsinórban megnyerte, a Kazincbarcika elleni legutóbbi négy mérkőzésén csak egy pontot tudott szerezni, így a találkozó kezdete előtt nem nevezhettük egyik csapatot sem egyértelmű favoritnak. Lendületesen kezdte a találkozót a borsodi együttes, amely az első öt percben keményen letámadta a hazaiakat, és lendületes támadásokat vezetett. Mégis az Ajka szerezhetett volna korai gólt, de a 8. percben Nagy Krisztián a hosszú saroknál az égbe lőtt. A 27. percben egy beívelés után veszélyeztetett a Barcika, Papp Milán fejese azonban a kapu mellé szállt.

A második félidő elején Pethő Bence cselezgetett az ajkai kapu előtt, de elvesztette a labdát, kontráztak a hazaiak, és a hosszún üresen érkező Nagy Krisztián másodszor már nem hibázott, jobbal, öt méterről az üres kapuba lőtt Tóth Gergely passza után. Ezzel a góllal szinte összes puskaporukat el is lőtték a zöld-fehérek, akik a találkozó további részében főleg a védekezésre koncentráltak. Ment előre, próbálkozott a KBSC, de a frissen beálló támadók sem tudtak segíteni rajta. Úgy tűnt, a vendégek bőven elégedettek lettek volna egy ponttal is, de ebbe belerondított a hazaiak találata. Győzelmével az Ajka egy pontra megközelítette riválisát, és már 10. a tabellán. A borsodiak jövő héten, hazai pályán a Gyirmót ellen javíthatnak. 1–0

A fehér mezes Ajka otthon folytatta jó sorozatát (Fotó: Kovács Donát/Kolorcity Kazincbarcika SC)