Sima győzelemnek indult, végül meg kellett izzadnia a három pontért a Soroksárnak

BENDE BENCE GÁBORBENDE BENCE GÁBOR
2024.02.25. 13:50
A feketében játszó soroksáriak hazai pályán arattak újabb győzelmet (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC)
A labdarúgó NB II 22. fordulójában a Soroksár 2–1-re legyőzte a Kozármislenyt. A hazaiak magabiztosan tettek szert kétgólos előnyre, ám Varga Zétény kiállítását követően gyorsan szépítettek a vendégek, de a pontszerzés már nem jött össze nekik.

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ
SOROKSÁR SC–HR-RENT KOZÁRMISLENY 2–1 (1–0)
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 250 néző. Vezette: Kovács Imre (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)
SOROKSÁR: Mergl – Kaján, Kékesi, Chyreme, Vági A. (Pintér D., 64.) – Katona M. (Borbély B., 84.), Vass Á. – Varga Z., Köböl (Németh E., 75.), Korozmán (Dragóner F., 84.) – Lovrencsics B. (Króner, 84.). Megbízott edző: Dejan Milovanovics
KOZÁRMISLENY: Lékai – Horváth D. (Vogyicska Bálint, 67.), Gajág, Füredi (Horváth P., a szünetben)– Beke P., Nagy E., Hegedűs M. (Molnár, A., a szünetben), Major S., Nagy M. (Bor, a szünetben) – Kirchner, Daru (Tóth, Z., 60.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző: Lovrencsics B. (34.), Köböl (53. – 11-esből), ill. Tóth Z. (69.)
Kiállítva: Varga Z. (62.)
Milovanovic Dejan: – Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, jó ellenféllel szemben. Minden egyes labdára odafigyeltek a fiúk, és nagyon tetszett az a megalkuvás nélküli játék, amelyet a fiúktól láttam.
Aczél Zoltán: – Az utolsó pillanatig nem kellett félnie a Soroksárnak. Ez úgy néz ki tíz mezőnyjátékos ellen: kicsit nyomást gyakorolsz rájuk, birtoklod a labdát, többször kerülsz az ellenfél kapuja elé, több szabad- és szögletrúgást végzel el, de alig van helyzeted. Ezzel a játékkal és hozzáállással nem is lehet pontot, pontokat szerezni.

Mindkét együttes jó hangulatban léphetett pályára, hiszen az előző fordulóban egyaránt győztes mérkőzéseket játszottak. A hazaiaknál ezúttal hiányzott a vezetőedző, Lipcsei Péter, aki a Csákvár ellen a kiállítás sorsára jutott. Ez látszólag nem zavarta meg a Soroksárt, amely nagyobb intenzitással kezdte a meccset, és több helyzetet alakított ki, mint ellenfele. A 34. percben meg is szerezte a vezetést. Remek támadást végén Köböl Krisztián hozta kihagyhatatlan helyzetbe Lovrencsics Balázst, aki közvetlen közelről, gond nélkül vette be az üres kaput.

Jól indult a második játékrész is hazai szempontból. Bor Dávid ért kézzel a labdához a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig a büntetőpontra mutatott, a tizenegyest pedig Köböl Krisztián értékesítette. Nem sokkal később nehéz helyzetbe került a Soroksár. Varga Zétény lódult meg a jobb szélen, és került a földre. A játékvezető szerint nem történt szabálytalanság, és újabb sárga lapot mutatott fel műesésért a fiatal hazai játékosnak, így emberhátrányba kerültek a vendéglátók. Ezt gyorsan ki is használták a kozármislenyiek, egy kavarodást követően Tóth Zoltán szépített. A vendégek nagyot hajráztak, mindent megtettek azért, hogy legalább egy ponttal gazdagodjanak, de a Soroksárnak sikerült megőriznie egygólos előnyét. 2–1