Megszakadt a Budafok rossz sorozata, két góllal megverte a Barcikát

2023.12.03. 12:50
Vasvári (balra) góljával szerezte meg a vezetést a Budafok (Fotó: Dömötör Csaba)
Remek meccset játszott a Budafok és a Kazincbarcika a labdarúgó NB II 17. fordulójában. A Budafok egy meccs eleji és egy meccs végi góllal megszakította a 8 meccse tartó nyeretlenségi sorozatát, míg a Barcika vereséggel hangolt a Szeged elleni, idei utolsó meccsre (2–0).

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ
BUDAFOKI MTE–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 2–0 (1–0)

Budapest, Promontor utcai Stadion, 250 néző. Vezette: Németh Ádám (Vígh-Tarsonyi Gergő, Horváth Zoltán)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Bíró M. (Orosz, 90+2.), Lorentz, Horgosi, Kalmár O.– Csonka A. (Fiáth, 90+2.), Oláh B.– Kocsis B. (Szerető, 78.), Kovács D. (Németh M., 90+2.), Vasvári Z. (Merényi, 85.) – Elek B. Vezetőedző: Erős Gábor
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Ternován (Kotula, 78.), Szemere, Heil, Papp M., Süttő– Kártik – Pekár L. (Bánhegyi, 44.), Csatári – Kurdics (Csilus T., 58.), Pinte. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Vasvári Z. (11.), Kovács D. (88.)
Kiállítva: Tóth B. (43.)
Erős Gábor:
– Itt volt az ideje a győzelemnek, a rossz sorozat után a három pont megszerzése volt a legfontosabb. Futballra alkalmatlan talajon nagyon küzdelmes meccset játszottunk, motiváltan, agresszívan futballoztunk, sok helyzetet dolgoztunk ki, és megérdemelten nyertünk. Egyébként szerettük volna elhalasztani a találkozót a pálya talaja miatt, de a Barcika nem ment bele – most viszont már jó, hogy így alakult...
Csábi József: – Az első félidőben a Budafok többet tett a győzelemért, mint mi, a szünet után pedig emberhátrányban játszva nem tudtunk visszajönni a meccsbe. A talajhoz jobban alkalmazkodó csapat – minket „leatlétizálva” – győzött, az első játékrész alapján megérdemelten.

Eseménydúsan kezdődött a Budafok és a Kazincbarcika összecsapása, bár csak az igazán bátor szurkolók nézték meg élőben a dermesztő hidegben és latyakos pályán lejátszott mérkőzést a Promontor utcában. Noha a Barcika előtt adódott a meccs első nagyobb helyzete, a tizenegyedik percben Vasvári révén a hazaiak kerültek előnybe, miután a szélső Kocsistól kapott remek kiugratást, és átszaladhatott a pályán.

Az újabb csavarra az első félidő végéig kellett várni, amikor is Tóth rosszul érkezett ki a kapujából, és letarolta Kovácsot 40 méterre a kapujától, sőt még kézzel is hozzáért a labdához, így nem is volt kérdés, hogy a játékvezető ki fogja állítani. Volt tehát dolga a szünetben Csábi Józsefnek, ember- és gólhátránnyal vonulhatott be a csapata az öltözőbe.

A második játékrész álmoskásan telt, bár inkább a pálya minősége miatt volt ez, ami a meccs vége felé folyamatosan romlott. Az utolsó tíz percre újra izgalmakat láthattak a nézők, a temérdek hazai ziccer után Kovács Dávid talált be szemfüles, átemelős góllal, amire akár válaszolhatott is volna a Kazincbarcika egy büntető révén, Gundel-Takács azonban hárítani tudott. A vendégek gól és pontok nélkül voltak kénytelenek hazautazni Budafokról, míg a hazaiak szeptember óta újra győzni tudtak, s magabiztosan várhatják a jövő heti, Vasas elleni meccset.

A több mint 110 NB I-es meccset vezető, összesen 250 tétmeccsen bíráskodó Németh Ádám ezen a meccsen búcsúzott el a játékvezetéstől – érdekesség, hogy a bíró korábban a svájci és a francia harmadosztályban is vezetett bajnokit. 2–0

18. Mosonmagyaróvár17241115–37–2210

90+3. perc: VÉGE! 8 nyeretlen meccs után újra győzni tudott a Budafok!

90+2. perc: Hármat is cserélt a Budafok: Kovács, Bíró és Csonka helyett Németh, Orosz, és Fiáth érkezett.

90+1. perc: GUNDEL-TAKÁCS VÉDI A BÜNTETŐT! Egy nagyon gyenge, a kapu közepe felé ellőtt tizenegyest láthattunk Süttőtől, a budafoki kapus pedig eltalálta az "irányt", védeni tudta a lövést.

90. perc: Horgosi a lerántásért sárga lapot is kapott.

90. perc: Büntetőt ítélt a játékvezető! Horgosi rántotta le Süttőt, a játékvezető egyből befújta a büntetőt!

88. perc: GÓLLLL! ELDÖNTÖTTE A MECCSET A BUDAFOK! Először Szerető próbálkozott lövéssel, amit Bánhegyi visszaütött a mezőnybe. A kipattanó Kovácshoz került, aki nagyon rutinosan átemelte a kapus fölött a labdát. 2–0

85. perc: Kényszerű csere a Budafoknál: Vasvári sérült le, helyére Merényi érkezett.

82. perc: Vasvári került újabb ziccerbe a bal szélen, Bánhegyi azonban ezt is védeni tudta.

78. perc: Változtat a Budafok is: Kocsis helyén Szerető folytatja.

78. perc: Cserél a Barcika: Ternován helyére Kotula érkezik

Egyre gyérebb a pálya állapota, folyamatosan csúszkálnak a játékosok a már sáros füvön.

72. perc: Csonka került lövőtávba a jobb szélen, viszont mivel sokat várt, lövése egy blokkoló lábban akadt el.

64. perc: Lorentz rúgott luftot, ami után Heil csapott le a labdára. Egyből lőtt, azonban túl erősen, így jóval fölé ment a labda.

Megszakadt a hazaiak nyeretlenségi sorozata (Fotó: Dömötör Csaba)

61. perc: Kovács remek beadására Elek érkezett, a támadó fejese azonban elakadt a blokkoló Heilben.

59. perc: Elek fordult le a védőjéről, 8 méterről ellőtt lövését azonban védeni tudta Bánhegyi.

58. perc: Cserél a Barcika, Kurdics helyére Csilus érkezett a pályára.

57. perc: Horgosi érkezett remekül a szögletre, a hosszú saroknál álló védő azonban 3 méterről a kapufát találta telibe!

48. perc: Kovács állt egy távoli szabadrúgás mögé. Beadása vagy lecsúszott, vagy nem is beadás volt, mindenesetre kis híján a bal felsőben kötött ki a labda, végül a háló tetejéről pattant ki a játéktérről.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész, az emberelőnyben játszó Budafok kezdi ezt a játékrészt.

Mindig odaért egy budafoki láb (Fotó: Dömötör Csaba)

45+4. perc: Vége az első félidőnek, a Budafok 45 perc után nem csak gól-, de emberelőnyre is szert tudott tenni, nehéz dolga lesz a második játékrészben a Barcikának!

45+3. perc: Oláh remek indítása után Kocsis került ziccerbe, Bánhegyi azonban remekül érkezett, és védeni tudta az ordító ziccert.

45+2. perc: Sok idő után újra barcikai helyzet: egy lapos beadásra Kurdics érkezett, csukafejesét azonban könnyedén védeni tudta Gundel-Takács.

Kovács Dávid (jobbra) remekül osztogatott a Budafok középpályáján (Fotó: Dömötör Csaba)

45. perc: Pekárt áldozza fel Csábi József vezetőedző, az ő helyére érkezik a cserekapus, Bánhegyi.

43. perc: Piros lap! A vendégkapusnak, Tóthnak villant egyből a piros, miután a kiugró Kovácsot először buktatta, majd kézzel ölelte magához a labdát, méterekkel a tizenhatostól.

29. perc: Centiken múlt a második gól! Kalmár érkezett remekül a szögletre, fejese után a labda a gólvonal felé pattogott, Kurdics azonban az utolsó pillanatban a gólvonalról szabadított fel. Nem sokon múlt a kétgólos hazai előny!

A pálya állapota a nagy esőzések miatt nem valami kellemes (Fotó: Dömötör Csaba)

24. perc: Kalmár szerencsére tudja folytatni, játékvezetői labdával folytatódik a mérkőzés.

23. perc: Kalmár ül le a gyepen, ápolás miatt áll most a játék.

A nagy esőzések miatt a Promontor utcai pályán sem pattog sokat a labda, a nehezítő körülmények eddig a Budafoknak kedveztek inkább.

11. perc: GÓÓÓL!!! VEZET A BUDAFOK! Vasvári kapott remek labdát Kocsistól, amivel le is rohanhatta a kaput. A támadó higgadtan, ballal, 7 méterről a kapu jobb oldalába gurította a labdát. Ezzel vezet a hazai csapat. 1–0

7. perc: Elek elé pattant a labda az ötösön belül, a budafoki csatár egy kis igazítás után jobbal lőtt, Tóth azonban remekül jött ki, és bravúrral védeni tudta a ziccert.

3. perc: Egy vendég szabadrúgás után Csatárihoz került a sorfalról lepattanó labda, a vendégek középpályása pedig egyből tüzelt. Lövése túl erős volt, jóval a kapu fölé szállt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A Barcika indíthatta útjára a labdát.

Érkeznek a csapatok, a hazaiak piros-feketében, míg a vendégek sárga felsőben és kék nadrágban játszanak majd ebben a dermesztő hidegben.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a nyolc meccse nyeretlen BMTE az idegenben eddig csak egyszer vereséget szenvedő Kazincbarcika ellen.