Csak a szokásos: 1–0-ra nyert a Szeged

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2023.12.03. 16:50
A szegediek Gajdos góljával nyertek (Fotó: Gémes Sándor)
A labdarúgó NB II 17. fordulójában a Szeged a Pécsi MFC-t látta vendégül. A találkozót tizenegyesből szerzett góllal a hazai alakulat nyerte meg 1–0-ra, ezzel immár 10 mérkőzés óta veretlen a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ
SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–PÉCSI MFC 1–0 (1–0)
Szeged,
Szent Gellért Fórum, 812néző. Vezette: Kovács Imre (Csatári Tibor, Nagy Viktor)
SZEGED: Molnár-Farkas – Gera N., Szilágyi Z., Nagy Zs., Kővári – Haris, Márkvárt – Papp Á. (Tóth B., 80.), Gajdos (Nyári, 90+2.), Palincsár (Könczey, 88.) – Borvető (Radics, a szünetben). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
PMFC: Helesfay – Terbe, Takács Zs., Pejovics, Majnovics (Hadaró, a szünetben) – Krausz, Hudák M. – Harsányi (Gyurkits, 78.), Bachesz (Szabó M., a szünetben),Bukovics (Vas B., 63.) –Gera Z. (Tóth-Gábor, 63.). Vezetőedző: Kulcsár Árpád
Gólszerző: Gajdos (10. – 11-esből)
Alekszandar Sztevanovics: – Nagyon fontos mérkőzés volt amiatt, hogy tartani tudjuk a lépést az élmezőnnyel. Szerencsére megszereztük a vezetést, és le is zárhattuk volna egy második góllal a mérkőzést, de nem tettük, így a végéig izgulnunk kellett. Tudtuk, hogy jól kontrázik a Pécs, de az átmenetekben agresszívek voltunk. Kontrolláltuk a meccset, és a végén örülhetünk ennek a lényeges sikernek.
Kulcsár Árpád: – Helyzet nélküli mérkőzésen kikaptunk egy tizenegyesgóllal, amely előtt a büntető jogos volt. A téli időszakban látjuk már, melyik szekcióban kell erősítenünk. Ebben a hidegben nem volt nézőcsalogató a találkozó, és sehol semmilyen körülmények között sem elegendő ez a játék.

Agresszív letámadással kezdett a Pécs, a szegediek a 6. percben tudták először átlépni labdával a felezővonalat. A 10. percben elég volt egy pécsi hiba – Helesfay Donát rossz ütemben mozdult ki egy előreívelés után, és elütötte Borvető Áront a tizenhatoson belül –, és tizenegyeshez jutott a hazai csapat. Gajdos Zsolt magabiztosan lőtte a labdát a léc alá.

A 24. percben nem sok hiányzott a második gólhoz, ám Haris Attila szabadrúgása után Helesfay ezúttal nagyot védett. A szünet előtt főleg a súlyos szabálytalanságok jellemezték a meccset.

A második félidő első helyzete a szegediek előtt adódott, amikor az 51. percben Palincsár Martin fejelhetett a bal oldali ötösön, a labda Helesfay kezében kötött ki. A 71. percben Palincsár lőhetett volna gólt, de az ötösön beszorult a lába alá a labda… Igyekezett a Pécs, de gólhelyzetet nem tudott kialakítani, így a Szeged immár tíz mérkőzés óta veretlen a bajnokságban. 1–0

18. Mosonmagyaróvár17241115–37–2210

A pécsi csapat nem talált fogást a hazaiakon (Fotó: Gémes Sándor)

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Gajdoshelyére Nyári jött be.

90. perc: 4 perc a hosszabbítás, miközben Könczey a 16-osról éppen csak a bal alsó mellé durrantott.

88. perc: Könczey jött Palincsár helyére.

82. perc: Krausz is besárgult.

81. perc: Gera kapott sárgát mezhúzásért.

80. perc: Tóth B. érkezett Papp Á. helyett.

78. perc: Harsányi helyett Gyurkits érkezett.

Megőrizte egygólos előnyét a Szeged (Fotó: Gémes Sándor)

74. perc: Gajdos ugrott ki, ám a 16-oshoz érve elfogyott az ereje, spiccel a kapus kezébe lőtte a labdát.

71. perc: Jobb oldali beadás után Palincsár alá szorult a labda az ötösön, hatalmas helyzet volt.

63. perc: Gera Z. helyett Tóth-Gábor, míg Bukovics helyettVas B. érkezett.

61. perc: Gajdos lövése messze fölé szállt.

56. perc: Papp Á. kapott sárgát.

51. perc: Palincsár fejelt, a kapus védett.

46. perc: Cseréltek a vendégek: Majnovics helyére Hadaró, Bacheszhelyére pedig Szabó M.állt be.A hazaiak is: Borvető helyett Radics jött.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Majnovics egy félidőt töltött a pályán (Fotó: Gémes Sándor)

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Egy perc a ráadás.

44. perc: Majnovics csúszott rá Márkvárt lábára, sárga lap.

40. perc: Most Hudák kapott sárgát, megrúgta Harist.

38. perc: Gajdos kapott sárgát, rácsúszott Hudák lábára.

24. perc: Szegedi szabadrúgás a pécsi kaputól 26 méterre, Haris jobb felső sarokba tartó labdáját Helesfay mellé paskolta.

17. perc: Gajdos balról jobbal lőtt, Helesfay vetődve fogta meg a labdát.

Ezt a tizenegyest nem lehetett védeni (Fotó: Gémes Sándor)

10. perc: GÓÓÓÓL! Gajdos nagyon magabiztosan a léc alá lőtte a labdát! 1–0

10. perc: Szegedi 11-es! Borvetőt ütötte el a kapuból rossz ütemben kiinduló Helesfay.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Gerák egymással szemben: a szegedi Gera Norbert és a pécsi Gera Zalán unokatestvérek, és gyerekként Sándorfalván együtt nevelkedtek. Meglehet, éppen egymás ellen küzdenek majd a pálya egyik oldalán.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tíz meccse veretlen Szeged a bajnokságban eddig mindössze hat gólt szerző Pécs ellen.