A BVSC és a Tiszakécske sem tudta lezárni rossz sorozatát

Patai GergelyPatai Gergely
2023.11.26. 12:50
Nem bírtak egymással a csapatok (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 16. fordulójában a BVSC-Zugló hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Tiszakécskével.

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

BVSC-ZUGLÓ–TISZAKÉCSKEI LC 0–0
Budapest,
Szőnyi út, 200néző. Vezette: Lovas László (Nagy Viktor, Tőkés Róbert)
BVSC: Csenterics – Poór (Májer, 89.), Vinícius, Hesz, Király Á. – Csősz, Hidi P. – Kelemen P. (Mitrovics, 66.), Szilágyi M., Vernes (Tóth M., 84.) – Mészáros A. Megbízott vezetőedző: Kincses Ádám
TISZAKÉCSKE:Kiss Á. – Balázs B., Fodor F., Viczián, Grünvald – Szőr – Gyurján B. (Torvund, 77.) Kocsis D., Bertus (Winkler A., 90.), Cipf – Zamostny (Erdei C., 77.).Megbízott vezetőedző:Toldi Gábor
Kincses Ádám:
– Mind a két félidő inkább a küzdelemről szólt, a kapuk egyik oldalon sem igazán forogtak veszélyben. Sajnáltam, hogy nem tudtunk olyan helyzetet kialakítani, amelyből gólt szerezve a magunk javára fordíthattuk volna a mérkőzést. A meccs képe alapján, úgy gondolom, igazságos eredmény született.
Toldi Gábor: – Többet tettünk a győzelemért, sajnos ez helyzetekben nem mutatkozott meg. Időnként mezőnyfölényben játszottunk, de ismételten a kapu előtt voltak gondjaink, ott kellene több vállalkozókedv és egyéni kvalitás. Meg kell becsülnünk az egy pontot is.

A válogatott szünet után egymás ellen lábalt volna ki a hullámvölgyből a BVSC és a Tiszakécske, előbbi két, utóbbi három vereség után lépett pályára a labdarúgó NB II 16. fordulójában. A fővárosiaknál bemutatkozott az új igazolás, Poór Patrik, aki máris a kezdőcsapatban kapott helyet. Az első percekben a zuglóiaknál volt többet a labda, és bár idővel átvették a kezdeményezést a vendégek, a szünetig egyik csapat sem tudott igazán nagy helyzetet kialakítani.

A második játékrészben is inkább a küzdelem dominált, mintsem a látványos játék, mindkét védelem jól állt a lábán, egymás hibáiból sem tudtak élni a csapatok. A BVSC a félidő elején két perc alatt két lövéssel veszélyeztetett, míg a végjátékban inkább a Tiszakécske próbálkozott beadásokkal, de eredménytelenül, így gól nélküli döntetlennel zárult a találkozó. 0–0

18. Mosonmagyaróvár16141112–36–247

90+2. perc: Véget ért a mérkőzés, gól nélküli döntetlent játszott egymással a BVSC és a Tiszakécske. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Nehezen tudtak érvényesülni a támadók (Fotó: Földi Imre)

Mindössze két perc a hosszabbítás.

90. perc: Cserélt a Tiszakécske is, Bertus helyére Winkler érkezett.

89. perc: Újabb hazai változtatás, Poór le, Májerbe.

88. perc: Mitrovics szabadrúgását Poór csúsztatta mellé.

Az utolsó percekre kisütött a nap is, de a hőérzeten nem sokat segített.

86. perc: Csőszkapta a találkozó második sárga lapos figyelmeztetését.

84. perc: Második cserelehetőségét is kihasználta a BVSC, Vernes helyére Tóth Milán érkezett.

82. perc: Kécskei szöglet után Cipf beadását Vinícius fejelte ki a kapu torkából.

77. perc: Kettőt cserélt a Tiszakécske, Gyurjánt Torvund, Zamostnyt Erdeiváltotta.

Egyenlő erők küzdöttek, maradtak izgalmak a hajrára (Fotó: Földi Imre)

71. perc: Jó helyről végezhetett el szabadrúgást a BVSC, Vernes 22 méterről a léc fölé tekert.

66. perc: Cserélt a BVSC, KelementMitrovics váltotta, előbbi nevét dalba is foglalták a hazai szurkolók.

61. perc: Zamostny lőtt középről, 18 méterről Csenterics kezébe.

57. perc: Szőr elégelte meg az adogatást, 22 méterről a jobb alsót vette célba, de nem talált kaput.

Eközben a többi pályán…

53. perc: Gyurján beadását Vinícius csúsztatta ki a mezőnybe.

47. perc: Kelemen vezette rá lendületből a labdát a védőkre, majd éles szögből lőtt, de nem talált kaput.

46. perc: Csere nincs, folytatjuk!

Nagy küzdelmet, de kevés lehetőséget hozott az első félidő (Fotó: Földi Imre)

A BVSC egy lövéssel próbálkozott, amely elkerülte a kaput, míg a Tiszakécske négy lövéséből egy ment kapura.

45. perc: Véget ért az első félidő, gólt nem láttunk, helyzetből is keveset.

44. perc: Bertus szabadrúgását kivágták a védők.

37. perc: Vernes készített le lövésre Szilágyinak, aki a tizenhatos vonaláról próbálkozott, de a labda elkerülte a bal felsőt.

Leült a mérkőzés, a vendégek többet birtokolják a labdát, de nem találnak rést a zuglói pajzson.

25. perc: Cipf ugratta ki a bal szélen felfutó Zamostnyt, lövését Vinícius bevetődve blokkolta.

23. perc: Bertus szabadrúgását Fodor csúsztatta a jobb alsó mellé.

21. perc: Gyurján esett elKirály szorításában, aki sárga lapot kapott a belépőért.

Negyedóra után átvették a kezdeményezést a vendégek (Fotó: Földi Imre)

19. perc: Cipf is szabadrúgásból ívelt középre, de Csenterics lehúzta a labdát.

16. perc: Vernes szabadrúgása Kiss Ágostoné.

12. perc: Cipfadott élesen középre balról, de Csenterics jól mozdult ki a kapujából, és lefülelte a labdát.

9. perc: Bertuslőtt kapura 18 méterről, Csősz blokkolta a próbálkozást.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! Tiszta sárgában a BVSC, kékben a Tiszakécske.

A másodosztályban először találkozik egymással a két csapat, ám korábban az élvonalban és az NB III-ban is összecsaptak, a mérleg két BVSC-győzelem és egy döntetlen mellett egy kécskei siker.

Három vereség után térne vissza a győztes útra a Tiszakécskei LC, amely 14 ponttal a 15. helyről várja a BVSC elleni találkozót. A kécskeiek nincsenek jó formában, a bajnokságban legutóbb még október elején Mosonmagyaróváron győztek 2–0-ra, azóta ikszeltek a PMFC-vel és a Kazincbarcikával, majd kikaptak a Vasastól, az Ajkától és a Gyirmóttól. Némileg árnyalja a képet, hogy mindhárom összecsapáson egy góllal maradtak alul, a játék képét látva van mire építenie Toldi Gábor együttesének, a szakember szerint jól dolgozott a keret a válogatott szünetben.

Rutinos játékossal erősítette meg védelmét a válogatott szünetben a BVSC-Zugló, a legutóbb az MTK-t erősítő Poór Patrik máris a kezdőcsapatban kapott helyet. A fővárosi sárga-kékek több mint két hónapja nem játszottak olyan mérkőzést, amelyen mindkét csapat betalált, azóta négyszer ők maradtak gól és pont nélkül, háromszor aktuális ellenfelük. A Siófok és a Csákvár elleni győzelmet a Kozármislenytől és a Nyíregyházától elszenvedett vereség követte, vagyis a közelmúltban meglehetősen hullámzó a 15 ponttal a tabella 14. helyén álló zuglóiak teljesítménye.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi két bajnoki meccsét szerzett gól nélkül elveszítő, újonc BVSC-Zugló az öt forduló óta nyeretlen, az előző három találkozóját elbukó Tiszakécskei LC ellen.