Szegeden kikapott a Honvéd, Soroksáron nyert az ETO, a ráadásban bukott pontokat a Vasas

2023.10.01. 14:51
Soroksáron két góllal nyert az éllovas ETO (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB II 10. körének vasárnap délutáni mérkőzésein a listavezető ETO idegenben verte meg a Soroksárt. A Haladás a Budafok, a Tiszakécske a Mosonmagyaróvár otthonában aratott győzelmet, a Gyirmót pedig a Siófokot múlta felül. A kora esti meccseken a Bp. Honvéd pont nélkül maradt a Szeged otthonában, így zsinórban harmadszor nem tudott nyerni, míg a Vasas ellen a hosszabbításban egyenlített ki a Csákvár. Az edzőt váltó, utolsó előtti helyen álló Ajka továbbra is gödörben van, mivel kikapott hazai pályán az újonc BVSC-től, a Kazincbarcika viszont egy hajrában lőtt góllal legyőzte a Kozármislenyt. Hétfőn a Pécs és a Nyíregyháza összecsapásával zárul a forduló.

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

VASAS FC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 11 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Illovszky Rudolf Stadion, 1346 néző. Vezette: Molnár Attila (Aradi József, Vörös Dániel)
VASAS: Uram – Szivacski, Baráth B., Pávkovics, Deutsch L. – Hidi M. (Sztojka, 68.), Urblík J. – Radó (Hinora, 68.), Bakti (Rab, 68.), Tóth M. (Litauszki, 88.) – Novothny (Holender, 57.). Vezetőedző: Desits Szilárd
CSÁKVÁR: Pécsi – Murka, Babós L., Karacs, László N. – Gazdag V., Mészáros D. (Szakály D., 71), Major M. (Papucsek, 90.) – Tamás N. (Juhász L., 71.), Simon A. (Nagy Z., 60.), Baracskai (Fejős, 60.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Radó (1–0) a 67., Fejős (1–1) 90+4. percben
Kiállítva: Deutsch L. (reklamálásért) a mérkőzés után
Desits Szilárd: – Sok helyzetünk volt, de csak egyszer tudtuk bevenni a csákváriak kapuját. Szörnyű érzés, hogy az utolsó pillanatban engedtük el a győzelmet.
Tóth Balázs: – Ez bravúrdöntetlen! Jár a dicséret játékosaimnak, az utolsó pillanatban is helyén volt a szívük és az eszük. Fejős Áron ollózós gólja emlékezetes marad.

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–BUDAPEST HONVÉD 1–0 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged,Szent Gellért Fórum,3214néző.Vezette:Kovács J. Zoltán (Horváth Róbert, Tőkés Róbert)
SZEGED:Molnár-Farkas – Könczey (Kővári, 68.), Szilágyi Z., Nagy Zs., Gera N. – Haris, Nyári (Tóth B., 90+2.) – Prosser, Gajdos (Borvető, 57.), Óvári (Palincsár, 68.) – Bíró B.Vezetőedző:Alekszandar Sztevanovics
HONVÉD:Dúzs – Szabó A., Lovric (Benczenleitner, 8.), Kálnoki-Kis, Kovács N. – Bocskay (Kundrák, 89.), Adorján – Kocsis D., Keresztes N. (Krajcsovics, 70.), Lőrinczy – Kerezsi (Bobál G., 87.).Vezetőedző:Pinezits Máté
Gólszerző:Bíró B. (11-esből, 1–0) a 86. percben
Kiállítva:Kálnoki-Kis(második sárga lap után) a 90+4. percben
Alekszandar Sztevanovics:– Két jó csapat találkozott, de legyőztük a Honvédot, amely jó játékosokból áll. Büszke vagyok arra, ahogyan játszottunk. Igyekeztünk tanulni a Nyíregyháza elleni meccsből, amely hasonló volt, ám megtanultuk a leckét, fókuszáltak voltunk. Ebből a szempontból viszont a korábban elhullajtott pontok miatt szomorú vagyok. Köszönjük a szurkolóknak a biztatást, akik végig mögöttünk álltak nagyon nagy számban, és segítették a fiatalokat.
Pinezits Máté:– Tudtuk, hogy jó csapathoz érkezünk, amely nyerni szeretne. Az első húsz perc nehéz volt, de aztán váltottunk, és utána gyakorlatilag az egész mérkőzésn a sikerért mentünk. Sajnálom, hogy végül mégsem a mienk lett a három pont.

SOROKSÁR SC–ETO FC GYŐR 1–3 (0–2)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,Szamosi Mihály Sporttelep,500néző.Vezette:Nagy Róbert (Márkus Tamás, Berényi Ákos)
SOROKSÁR:Holczer – Kaján, Valencsik (Króner, 77.), Kékesi A., Vincze Á. – Vass Á. (Gálfi, 64.), Varga I. (Hegyi P., 90.) – Varga Z. (Korozmán, a szünetben), Katona M., Hajdú R. (Dragóner F., a szünetben) – Lovrencsics B..Vezetőedző:Lipcsei Péter
ETO:Ruisz – Szépe J., Boldor, Keresztes K. (Szujó, 58.) – Vera, Vingler, Anton, Bumba (Lacza, a szünetben), Csontos D. (F. Vianna, 82.) – Huszár M. (Kröhn, 65.; Csóka B., 82.), Skvarka.Vezetőedző:Antonio Munoz
Gólszerző:Huszár M. (0–1) a 18., Skvarka (0–2) a 45., Anton (0–3) a 60., Dragóner F. (1–3) a 68. percben
Lipcsei Péter:– Nagyon jó edzőpartnere voltunk a Győrnek... Az első félidőben nagyon gyengén és sok hibával játszottunk, sajnos nem először ajándékozunk ellenfeleinknek gólokat. Elég rossz helyzetben vagyunk, valamin változtatnunk kell.
Antonio Munoz:– Napról napra látom, milyen jó munkát végeznek a futballistáink, így számítottam arra, hogy jó lesz a játék is. Az első félidőben nagyon jó teljesítményt nyújtott a csapat.

BUDAFOKI MTE–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–1(0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budafok, Promontor utca, 600 néző.Vezette: Bana Gergely (Szilágyi Norbert, Ring Kevin).
BUDAFOK: Gundel-Takács– Fekete M. (Merényi, 71.), Horgosi, Lorentz, Kalmár O. (Sós M., 82.)Oláh B. – Horváth O. (Szerető, 54.), Csonka A., Németh M. (Kocsis B., 54.),Vasvári – Elek B. Vezetőedző: Erős Gábor
HALADÁS: Pálfi– Nyíri, Jagodics M., Csonka B., Bosnjak– Zvekanov–Horváth R. (Szakály A., 76.), Rácz B. (Ene, 82.), Csernik (Jancsó, 65.), Doktorics (Simut, 65.)Katona I. (Mohos, 65.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics
Gólszerző: Doktorics (0–1) az 50. percben
Erős Gábor:
Nagyon csalódott és mérges vagyok, mintha két különböző csapatot láttam volna, csütörtökön, a Honvéd ellen, illetve ma. Nagyon gyengén futballoztunk, az őszi szezon legrosszabb játéka volt a mai, és ennyi rossz teljesítményt nem bírunk el. A 35. percben érkeztünk meg a meccsbe, de csak tíz percig játszottunk úgy, ahogyan végig kellett volna. A Haladás akar több góllal is nyerhetett volna, még egyszer nem szeretnek ilyen gyenge produkciót látni!
Alekszandar Jovics:
– Nem véletlenül áll előkelő helyen a tabellán a Budafok, azonban úgy gondolom, hogy a győzelmünk megérdemelt, mert az egész találkozót kontrolláltuk, emellett rengeteg helyzetet alakítottunk ki. Amiatt elégedetlen vagyok, hogy ezekből csak egyet használtunk ki, ám örülök, hogy megvan az első kapott gól nélküli sikerünk. A következő lépés az, hogy amikor vezetéshez jutunk, azután le tudjuk zárni a mérkőzést!

GYIRMÓT FC GYŐR–BFC SIÓFOK 1–0 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion,654néző.Vezette:Jakab Árpád (Kulman Tamás, Sinkovicz Dániel)
GYIRMÓT:Hársfalvi – Polgár K., Szegi, Csörgő V., Jova B. – Kovács D. (Lányi B., 90+3.), Kovács M. (Szőke G., 19.) – Soltész D., Madarász M. (Takács R., 89.), Medgyes Z. – Pethő B. (Adamcsek, a szünetben). Vezetőedző:Tamási Zsolt
SIÓFOK:Hutvágner – Polényi, Csató (Tóth T., 85.), Debreceni Á. – Major G., Nemes (László D., 68.), Kitl M., Varjas Z., Varga B. (Schildkraut, 81.) – Girsik Á. (Nagy R., 81.), Dénes (Menyhárt, 68.).Vezetőedző:Dragan Vukmir
Gólszerző:Szegi (1–0) a 76. percben
Tamási Zsolt:– Látványos, szép támadásokkal nyertünk, a sok kidolgozott helyzet alapján megérdemelten. Próbáltam felszabadulttá tenni a játékosokat azzal, hogy elhitetem velük, képesek így játszani. Az egyetlen hiányérzetem, hogy rengeteg helyzetet kihagytunk.
Dragan Vukmir:– Szomorú vagyok a vereség miatt, főleg, mert szöglet után kaptuk a gólt, de jó csapattal találkoztunk. Amíg az ellenfeleinknek gyakran nyolc-tíz helyzetük is van, nekünk két-három lehetőségből kell betalálnunk, és ezúttal nem sikerült.

KAZINCBARCIKA–KOZÁRMISLENY 1–0 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, 600
néző. Vezette: Lovas László (ifj. Varga Gábor, Vrbovszki Pál)
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Szekszárdi M., Heil, Papp M. – Ternován (Székely, 85.), Csatári, Kártik (Ferencsik, 72.), Szabó B. (Gyurkó, 85.), Süttő – Kurdics (Kotula, 77.), Pinte. Vezetőedző: Csábi József
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke, Gajág (Sági, a szünetben), Füredi, Turi T. – Nagy E., Kozics – Vajda R. (Major S., 66.), Kirchner (Hegedűs M., 72.), Barkóczi (Molnár Á., a szünetben) – Tóth Z. (Horváth P., 81.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző: Szekszárdi M. (1–0) a 88. percben
Csábi József: – Jó formában lévő csapattal játszottunk, és sok sérülés nehezítette a helyzetünket. Megérdemeltük a győzelmet.
Aczél Zoltán: – Az első félidőben jobban játszott a hazai csapat. A második játékrészre feljavultunk, de nem volt igazán nagy helyzetünk, megérdemelten nyert a Barcika.

FC AJKA–BVSC-ZUGLÓ 0–1 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka,Városi Sportcentrum,700néző.Vezette:Görög Márió (Szécsényi István, Szalai Dániel)
AJKA:Horváth D. – Tóth G. (Szűcs K., 69.), Tar, Kenderes, Csemer – Csizmadia Z., Tajthy T. – Zsolnai R. (Borsos F., 69.), Rabatin (Horváth P., 60.), Babos B. (Antal G., 60.) – Gaál B. (Szarka Á., 60.). Edző: a klub még nem nevezett ki hivatalosan vezetőedzőt
BVSC:Csenterics – Májer, Hesz, Benkő-Bíró, Tóth K. – Csősz, Hidi P. – Szilágyi M., Mucsányi M. (Kelemen P., 87.), Mitrovics (Nagy J., 61.) – Mészáros A. (Horváth R., 72.).Megbízott vezetőedző:Kincses Ádám
Gólszerző:Szilágyi M.(0–1) a 15. percben
Geri Gyula elnök: – Azóta, amióta elnök vagyok, ennyi balszerencsés pillanatot még nem láttam. Elárulhatom, Schindler Szabolcs lesz az új vezetőedző, ám őt a meccs napjáig szerződés kötötte volt klubjához, hétfőtől veszi át a csapat irányítását.
Kincses Ádám:– Nagyon vártuk már ezt a győzelmet, szerencsénk is volt, de csapatként tudtak küzdeni a játékosok.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–TISZAKÉCSKEI LC 02 (01)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mosonmagyaróvár,MTE 1904 Sporttelep,300néző.Vezette:Sipos Tamás (Huszár Balázs, Király Zsolt)
MOSONMAGYARÓVÁR:Heinrich– Tullner (Puhtejev, 82.), Deák I., Czingráber, Horváth K. – Vukaszovics – Simita, Szabó B. (Szalka, 66.), Illés D., Németh D. – Takács T. (Korbély, 66.).Megbízott vezetőedző:Király József
TISZAKÉCSKE:Kiss Á. – Szőr, Fodor F. (Csáki, 71.), Viczián Á. (Máté Zs., 80.) – Balázs B., Kocsis D., Szekér, Erdei C. (Krivocjuk, 86.), Grünvald – Bertus (Gyurján B., 71.), Zamostny (Torvund, a szünetben).Vezetőedző:Vas László
Gólszerző:Erdei C. (0–1) a 31., Erdei C. (11-esből, 0–2) a 66. percben
Király József:– Az első félidei jó játékért és helyzetekért sajnos nem adnak pontokat. A szünet után gyengébben játszottunk, ami előtt értetlenül állok.
Vas László:– Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk. Szerencsére mi rúgtuk az első gólt, és ez meghatározta a meccs alakulását.