Siófokon szakította meg hatmeccses nyeretlenségét a Soroksár

Vörös SándorVörös Sándor
2023.10.08. 14:50
A mintaszerű szabadrúgás-kombináció három soroksári pontot ért Siófokon (Fotó: Koncz Márton – archív)
Lezárta negatív sorozatát, és 56 nap után ismét három pontnak örülhetett a Soroksár SC, amely a labdarúgó NB II 11. fordulójában mintaszerű szabadrúgás-kombinációnak köszönhetően 1–0-s győzelmet aratott a BFC Siófok otthonában.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ

BFC SIÓFOK–SOROKSÁR SC 0
–1 (0–1)
Siófok, Városi Stadion, 250 néző. Vezette: Móri Tamás (Bertalan Dávid, Ring Kevin)
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Csató, Debreceni Á. (Tóth T., 78.) – Major G., Kitl M., Varjas Z., Varga B. – Dénes (Menyhárt, 78.), Nagy R. (László D., 59.) – Szedlár (Girsik Á., 59.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
SOROKSÁR: Mergl – Kaján, Króner, Kékesi, Pintér D. (Valencsik, 82.) – Varga I. (Németh E., 74.), Vass Á. – Gálfi (Dragóner F., 74.), Katona M., Korozmán(Varga Z., 62.) – Lovrencsics B. Asszisztensedző: Dejan Milovanovics
Gólszerző: Gálfi (24.)
Dragan Vukmir:
– Úgy érzem, a csapat nehezen tudta elviselni a ránehezedő nyomást. Bár több lehetőséget is kidolgoztunk az egyenlítésért, sajnos azonban amíg ezekből nem tudunk gólt, gólokat lőni, addig nem lesz esélyünk a pontszerzésre.
Dejan Milovanovics: – Az első félidőben kifejezetten jól játszott a csapat, megérdemeltük a vezetést. A második játékrészben két kitűnő lehetőség is adódott előttünk, melyeket kihasználva előbb is lezárhattuk volna a mérkőzést.

A közhelyesnek tűnő kijelentéssel élve, október második vasárnapján tipikus hatpontos mérkőzésnek adott otthont a Révész Géza utcai Stadion, ahol az egymástól kétpontnyi és ugyanennyi helynyi távolságra lévő csapatok találkoztak egymással. A sok problémával küzdő tópartiak nem jöttek ki jól a háromhetes szünetet követő három fordulóból, hiszen mindössze három pontot gyűjtöttek, így kieső helyre sodródtak, míg a XXIII. kerületiek sorozatban hat nyeretlen bajnokival a hátuk mögött érkeztek a Balaton déli partjára.

Az újabb válogatott szünet küszöbén mindkét csapat javításra készült, no meg arra, hogy lezárja a rövidebb, illetve hosszabb ideje tartó negatív szériáját. Ehhez kétségkívül a valamivel tervszerűbben játszó vendégek kerültek közelebb, amikor a 24. percben mintaszerű szabadrúgás-kombináció végén Gálfi Zoltán megszerezte számukra a vezetést (0–1). Az alsóházi helyosztó a folytatásban sem hozott közönségszórakoztató futballt, így a szünetig újabb gólt nem jegyezhettünk fel, ami egyben azt jelentette, hogy a tópartiak már a hetedik mérkőzésükön mehettek hátrányban a szünetre.

A vendégek a második játékrész első felében könnyedén növelhették volna előnyüket, ám előbb Gálfi nagy helyzetben leadott lövését Debreceni blokkolni tudta, majd Varga Zétény kísérleténél Hutvágner mentett nagyot. A hajrában megélénkültek a balatoniak, kétszer is közel kerültek a gólszerzéshez, de végül egyszer sem sikerült betalálniuk Mergl Szabolcs kapujába, így sorozatban harmadik vereségüket szenvedték el. A győzelemre 56 napot váró soroksáriak annak is örülhetnek, hogy idegenben 161 nap után sikerült kapott gól nélkül győzniük, hiszen erre legutóbb még az előző idényben, április 30-án Dorogon volt példa (0–3).

18. Mosonmagyaróvár11388–26–183

90+5. perc: A jelzett hosszabbításon túl véget ért a mérkőzés, melyet a Soroksár SC Gálfi Zoltán 24. percben szerzett góljával 1–0-ra megnyert. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Mi maradt ki! Egy jobb oldalról kapu elé tekert beadásra Varjas Zoltán érkezett, majd a 6 méteres fejese után centikkel ment el a labda a bal kapufa mellett.

90+2. perc: Sokáig úgy tűnt, hogy Móri játékvezető lehozza sárga lap(ok) nélkül a mérkőzést, ám nyolc percen belül negyedszer és ötödször is felmutatta: előbb Girsik Áron-Róbert húzta vissza Varga Zétényt, majd nem sokkal később Katona Máté is megkapta a maga sárgáját.

Letelt a rendes játékidő, melyet követően Móri Tamás 4 percet hosszabbít.

89. perc: A mérkőzés negyedik, saját maga idénybeli ötödik sárga lapját Németh Erik kapta egy kemény becsúszásért – a vendégek játékosa ennek tükrében eltiltás miatt kihagyni kényszerül csapata Budafoki MTE elleni találkozóját.

87. perc: Az előző esetnél megígért szabadrúgást László végezte el, majd a Girsik által laposan középre érkező labdával Polényi Gábornak nem volt szerencséje, ugyanis nagy helyzetben nem tudta megszelídíteni, így odalett a lehetőség.

86. perc: A sárga lapok tekintetében gyorsan egyenlítettek a vendégek: a soroksári térfél közepén Króner Martin buktatta Menyhártot.

84. perc: Megszületett a találkozó első sárga lapja, miután Kitl Miklós letalpalta Katonát. A siófokiak játékosa idénybeli ötödik sárgáját gyűjtötte be, így kihagyni kényszerül csapata következő, BVSC–Zugló elleni bajnokiját.

82. perc: Ismét változtattak a vendégek: Pintér Dominik helyett Valencsik Dávid kap lehetőséget.

78. perc: A házigazdák is dupla változtatás mellett döntöttek: Dénes Csanád Vilmos helyett Menyhárt Zsombor a pályán, Debreceni Ákost pedig Tóth Tamás váltotta.

77. perc: Labdaszerzés után Lovrencsics Balázs passzolt Varga Zétény elé, aki nagy helyzetben találta magát, ám közeli lövésével Hutvágner fejét találta el. Az eset után a siófokiak kapusa ápolásra szorult, de folytatni tudta a játékot.

A Soroksár SC sorozatban hat nyeretlen bajnokival a háta mögött érkezett Siófokra: Lipcsei Péter együttese legutóbb augusztus 16-án hazai páyán győzött az Aqvital FC Csákvár ellen (1–0). A XXIII. kerületiek idegenben augusztus 13-a óta nyeretlenek, akkor az újonc BVSC–Zugló otthonából tudtak három ponttal távozni (1–2).

76. perc: A frissen beállt Dragóner Filip harcolt ki egy szabadrúgást a tizenhatos előterében: a mintegy 20 méteres, ígéretesnek tűnő pontrúgást Varga Zétény végezte el, ám jócskán a kapu fölé lőtte a labdát.

74. perc: Kettős csere a vendégek oldalán: Varga István és Gálfi Zoltán le, Németh Erik és Dragóner Filip be.

69. perc: A tizenhatoson belül László Dávid került helyzetbe, ám a tervezett lövése előtt Kékesi visszazárt, majd az ötös sarkán szerelni tudta a siófokiak játékosát.

64. perc: Varga Bence vette célba 16 méterről a kaput, remek lövését Mergl ütötte szögletre.

62. perc: Cseréltek a soroksáriak is: Korozmán Kevin helyett Varga Zétény kap lehetőséget.

A közös múlttal kapcsolatban érdekesség, hogy a BFC Siófok legutóbb 2017. november 5-én, azaz 2163 napja győzött saját közönsége előtt a Soroksár SC ellen. Az azóta eltelt időszakban a csapatok ötször találkoztak a Balaton fővárosában, ahol egy sárga-fekete győzelem mellett négy döntetlen született.

59. perc: Kettős cserével nyitotta a frissítések sorát a Siófok: Szedlár Zoltán helyett Girsik Áron-Róbert a pályán, Nagy Richárd helyére pedig László Dávid érkezett.

50. perc: Könnyedén megduplázhatta volna előnyét a vendégcsapat: Gálfi csapott le egy rövid hazaadásra, majd kapura tört, s a labdát el is tolta a kifutó Hutvágner mellett, de a kissé kisodródott helyzetből leadott lövését Debreceni blokkolni tudta.

A két klub ezen a délutánon egymás ellen a 20. alkalommal szállt harcba a győzelemért, közös történelmük 2006 óta íródik. Az azóta eltelt tizenhét évben hat siófoki győzelem és nyolc döntetlen mellett öt soroksári siker született, a gólkülönbség pedig a vendégeknek kedvezett (26–28). A Balaton-parton lejátszott tíz bajnokin három hazai, valamint három vendéggyőzelmen kívül négy döntetlen született; tizenkét siófoki és tizennégy soroksári góllal.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész. A szünetben egyik szakvezető sem változtatott csapata összeállításán.

Móri Tamás sípszava egyben azt is jelentette, hogy a BFC Siófok ebben az idényben még mindig nem vezetett az első játékrész után: a sárga-kékek a Kolorcity Kazincbarcika SC, Budapest Honvéd, Szombathelyi Haladás, FC Ajka négyes ellen döntetlenre álltak, míg a Nyíregyháza Spartacus FC, Pécsi MFC, Tiszakécskei LC, Vasas FC, ETO FC Győr, Gyirmót FC Győr, Soroksár SC hetessel szemben hátrányban voltak.

45+2. perc: A jelzett hosszabbítást követően véget ért az első félidő, melyet követően a Soroksár SC Gálfi Zoltán 24. percben szerzett góljával 1–0-ra vezet. Hamarosan jövünk a második felvonással!

Móri Tamás 2 percet hosszabbít az első félidő végén.

37. perc: Major jobb oldalról érkező beadásának Kaján aláfutott, így Nagy Richárd 6 méterről fejelhetett – a jobb alsó sarokra tartó labdát Mergl ütötte szögletre.

36. perc: Pintér Dominik mintegy 35 méteres, jól eltalált lövése kerülte el nem sokkal a kapu bal alsó sarkát.

29. perc: Nagy Richárd a bal oldalról adott középre, labdájába Varjas beleért, majd a siófokiak játékosáról a kapu bal alsó sarkába vágódott, ám ezt a gólt is lesállás előzte meg, így a harmadik érvénytelenített találatot láthattuk ma délután.

A BFC Siófok a mögöttünk hagyott 10 forduló alatt négy – pályaválasztóként egy – mérkőzésen nem szerzett gólt, míg a Soroksár SC egy idegenbeli fellépésen (Tiszakécskei LC 1–0) maradt lőtt gól nélkül. A házigazdák eddig egy idegenbeli találkozót hoztak le kapott gól nélkül, míg a vendégek két hazai bajnokin (Gyirmót FC Győr, Aqvital FC Csákvár) tudták nullán tartani az ellenfelet. A siófokiak hazai pályán legutóbb még az előző idény zárómérkőzését, a HR-Rent Kozármisleny ellenit hozták le kapott találat nélkül (1–0).

24. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A SOROKSÁR SC! Mintaszerű szabadrúgás-kombináció végén kerültek előnybe a vendégek: Pintér hosszú sarokra tekert labdáját Króner középre fejelte, majd a jól helyezkedő Gálfi Zoltán 3 méterről a kapuba bólintotta. 0–1!

Eltiltás miatt ezúttal egyik csapatból sem hiányzik senki, viszont a hazaiaknál Kitl Miklós, míg a vendégeknél Németh Erik lépett, illetve léphet pályára négy sárga lappal a neve mellett. Ha már színes lapok... A BFC Siófok játékosai az eddigi 10 forduló alatt 21 sárga lapot gyűjtöttek, míg a Soroksár futballistái 26 kártyával (25 sárga + 1 piros) gazdagodtak.

19. perc: Egy sikeres párharc után Gálfi passzolt Varga István elé, akinek kapáslövése lepattant a blokkról, majd Lovrencsics Balázs közelről a jobb alsó sarokba pofozta a labdát – Déneshez hasonlóan a vendégek támadója is lesről tette, így ez a gól sem lett érvényes.

16. perc: Korozmán tekert be egy szabadrúgást a jobb oldalról, a beadásra érkező Lovrencsics Balázs 10 méterről a bal felső sarok mellé fejelte a labdát.

A két együttest két pont és két hely választotta el egymástól a fordulót megelőzően. A BFC Siófok a megszerzett 9 pontjából ötöt szerzett pályaválasztóként, míg a Soroksár SC 11 pontjából négyet zsebelt be vendégként. Ha csak az első félidőket vesszük figyelembe, akkor a tópartiak neve mellett 5 pont szerepel, míg a vendégek az első felvonások alapján 10 ponttal rendelkeznek.

14. perc: Major indította Dénest, aki két védő között kilépett, majd a kifutó Mergl mellett a kapu jobb oldalába lőtte a labdát – mindezt lesről tette, így nem lett meg a vezetés a siófokiaknak.

4. perc: Egy védőkről lepattanó labdával Szedlár indította Major Gergőt, aki 12 méterről, kissé jobbról a bal felső sarkot vette célba, Mergl azonban szögletre mentett.

A találkozót Móri Tamás vezeti, munkáját Bertalan Dávid és Ring Kevin segíti. Móri pályafutása 39. másodosztályú bajnokiján működik közre vezetőbíróként, 147 sárga mellett 6 piros lap a mérlege. A 42 esztendős győri játékvezető a Siófoknak hatszor, míg a Soroksárnak háromszor vezetett mérkőzést – ebben az idényben egyik csapat sem találkozott vele vezetőbíróként.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Soroksár SC indította 90 perces útjára a labdát!

Egyperces gyászszünet előzte meg a találkozót Tóth Miklós emlékére. A siófokiak csapatkapitányának, Polényi Gábornak a nagypapája pénteken életének 86. évében hunyt el.

Érkeznek a csapatok! A házigazdák tetőtől talpig citromsárgában szerepelnek a mai napon, míg a vendégek tiszta feketében lépnek pályára. A hazaiak hálóőre, Hutvágner Gergely zöld dresszben áll a gólvonal elé, míg a vendégek részéről Mergl Szabolcs kék szerelésben véd.

Az ország többi részéhez hasonlóan a Balaton déli partjára is megérkezett a beígért hidegfront: a feleket erősen felhős égbolt, s 20 Celsius-fok fogadta. Az északnyugati szelet erős, viharos széllökések kísérik, ami alaposan megnehezítheti majd a csapatok dolgát az egyébként kiválóan előkészített pályán.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a siófoki Városi Stadionból, ahol az eddig 9 pontot gyűjtő, ezáltal a tabella 15. helyén álló BFC Siófok a 11 egységgel a 13. pozícióban állomásozó Soroksár SC együttesével találkozik. A hazaiak kieső helyről vágnak neki a fordulónak, a vendégek pedig hat forduló óta nem tudtak meccset nyerni, ráadásul az előző két bajnokiját mindkét csapat elveszítette.