Olykor szenvedett, de azért legyőzte a Honvéd a sereghajtót

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2023.10.08. 14:50
Bobál Gergely (szemben) szerezte a meccs első gólját, és nyert is a Honvéd (Fotó: Földi Imre) – a képre kattintva galéria nyílik
A labdarúgó NB II 11. fordulójában a mérkőzés előtt 12. helyen álló Honvéd a sereghajtó Mosonmagyaróvárt fogadta. Az első félidőben egy-egy gól született, a fordulás után azonban a kispesti csapat még kétszer betalált, így 3–1-re megnyerte az összecsapást.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ
BUDAPEST HONVÉD–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 3–1 (1–1)
Budapest, Bozsik Aréna, 2288 néző. Vezette: Katona Balázs (Máyer Gábor, Mohos Milán)
HONVÉD: Dúzs – Kovács N., Szabó A., Pekár I., Benczenleitner – Adorján (Nyitrai, 90.) – Kocsis D. (Haragos, 83.), Lőrinczy (Kundrák, 66.), Holman (Keresztes N., 83.),Kerezsi – Bobál G. (Bocskay, 66.).Vezetőedző:Pinezits Máté
MOSONMAGYARÓVÁR:Heinrich – Simita, Tullner, Deák I. (Papp Sz., 65.), Horváth K. – Vukaszovics (Gáncs, 88.) – Szabó B., Végső, Illés D., Puhtyejev (Szalka, 62.) – Takács T. (Szendeff, 88.).Megbízott vezetőedző:Király József
Gólszerző: Bobál G. (12.), Kerezsi (56.), Lőrinczy (62. – 11-esből), ill. Illés D. (27.)
Pinezits Máté: – Ugyanúgy futballoztak a játékosok, mint az elmúlt hetekben, viszont most a sok helyzetből hármat értékesítettünk is
Király József: – Az első tizenöt percben volt lehetőségünk arra, hogy vezetést szerezzünk. Az első félidőben jól futballoztunk, de a második negyvenöt perc már nem úgy alakult, ahogyan szerettük volna.

Honvéd-labdajáratással indult a mérkőzés, de az első helyzetet a vendégek jegyezték, és Szabó Bence fejesénél Dúzs Gellértnek védenie is kellett. Aztán gyorsan jött egy kispesti helyzet is, Heinrich Márk rosszul mozdult ki a kapujából, Kerezsi Zalán azonban néhány méterről fölé fejelt. Pár perccel később ismét késve jött ki a vendégek kapusa, Bobál Gergely viszont már nem hibázott, szépen csúsztatott a kapuba. A hazai lendület azonban eddig tartott, a másik oldalon Takács Tamás elhibázott egy ziccert, de aztán gólpasszt adott Illés Dávidnak, tehát egyenlített az Óvár. A félidő végén kezdtek éledezni a piros-feketék, Kocsis Dominik újra előnyhöz is juttathatta volna övéit, ám a befejezésre már nem maradt ereje.

Mosonmagyaróvári helyzetekkel kezdődött a második félidő, bár ezek nem voltak óriási lehetőségek, mégis feltűnő volt, hogy a sereghajtó dominál, míg az előző idényben még élvonalbeli együttes tíz percen át csak kereste önmagát. Aztán a semmiből ismét gólt szerzett a Honvéd, Lőrinczy Attila szöglete után Kerezsi Zaláncsukafejessel vette be az ellenfél kapuját. Néhány perc múlva pedig kihasználták a kispestiek, hogy fellazult az óvári védelem, ügyesen végigvitt akció lezárásaként Tullner Péter buktatta Kocsis Dominikot, így tizenegyeshez jutott a fővárosi csapat, és Lőrinczy Attila nem hibázott.

Ezzel a góllal gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés, a kétgólos hátrány tudatában a kisalföldi együttes már nem hitte el, hogy lehet keresnivalója a Bozsik Arénában. A hazaiak a maradék fél órában nyugodtan futballozhattak, és ez a felszabadultság érződött is a játékukon, immár több helyzetet sikerült kialakítaniuk. A legnagyobb lehetőség Holman Dávid előtt adódott, aki azonban elszórakozta a ziccert, de Kundrák és Kerezsi is betalálhatott volna.

Összességében megérdemelten nyert a Honvéd, ám erősen döcögött a játéka még a sereghajtó ellen is, és ha a Mosonmagyaróvár hatékonyabb a hazai kapu előtt, vendéggyőzelem is születhetett volna. 3–1

Takács Tamásék (fehérben) megnehezítették a Honvéd dolgát, ám a pontszerzéshez nem voltak elég hatékonyak a befejezéseknél (Fotó: Földi Imre)

18. Mosonmagyaróvár11388–26–183

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, a Honvéd megnyerte a mérkőzést! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Három percet hosszabbít a játékvezető.

90. perc: Még egy kispesti változtatás, Adorján helyett Nyitrai szállt be.

88. perc: Még egy vendégcsere. Vukaszovics és Takács jött le, Gáncs és Szendeff állt be.

86. perc: Kerezsi lőtt 15 méterről, Heinrich bravúrral kitolta a bal alsóba tartó lövést!

83. perc: Holmant váltotta Keresztes, Kocsis helyére pedig Haragos jött be.

Holmannak (labdával) voltak jó megoldásai, de sokszor rossz döntést hozott (Fotó: Földi Imre)

82. perc: Helyzet!Holman löbbölte oda szépen a labdát Kundráknak, aki ügyesen vette le, de 7 méterről a bal kapufa mellé lőtt!

A hivatalos nézőszám: 2288.

75. perc: ÓRIÁSI ZICCER!Papp a saját 16-osánál odapasszolta a labdát Holmannak, aki így százszázalékos ziccerbe került, eltolta a kapus mellett a labdát, de addig várt a kapura lövéssel, hogy a visszafutó Papp a gólvonalról ki tudta vágni a labdát, javítva ezzel hatalmas hibáját! Ezt a helyzetet Holman elszórakozta.

69. perc: Bocskay lőtt egy méterrel fölé nagyjából 23 méterről.

66. perc: A hazaiak is cseréltek. Bobál és Lőrinczy helyére érkezett Bocskayés Kundrák.

65. perc: Deák István lejött, beállt Papp Szilárd.

62. perc: Vendégcsere, Puhtyejevet váltotta Szalka.

62. perc: GÓL! KETTŐRE NŐTT AZ ELŐNY!Lőrinczy állt oda a labda mögé, és magabiztosan a jobb alsóba lőtt! 3–1

61. perc: TIZENEGYESHEZ JUTOTT A HONVÉD!Benczenleitner hozta fel a labdát, Bobálhoz passzolt, majd Kocsishoz került a labda, aki Tullner mellett megtolta azt, a vendégvédő pedig buktatta a 16-oson belül!

60. perc: Kocsis tekert be egy labdát, a beadás után Lőrinczy 6 méterről mellé csúsztatott!

59. perc: Horváth Keviné a meccs első sárgája, mivel odapakolt Kocsisn Dominiknak.

Kerezsi Zalán ismét betalált (Fotó: Földi Imre)

56. perc: GÓL! ÚJRA VEZET A HONVÉD!Lőrinczy ívelt be egy jobb oldali szögletetet, a röviden érkező Kerezsi pedig csukafejessel csúsztatott a kapu bal oldalába! 2–1

54. perc: Szabó Bence bal oldali szögletét Holman csúsztatta ki, Végső 15 méterről kapura szúrta a lecsorgót, de eltörte a labdát, így egy-két méterrel mellé lőtt.

49. perc: Végső lőtt 25 méterről Dúzs kezébe.

46. perc: Puhtyejev vette át szépen a labdát, majd 14 méterről lőtt úgy egy méterrel fölé.

Csere nem volt a szünetben.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés!

Bobál gólra váltotta első helyzetét (Fotó: Földi Imre)

A Honvéd-szurkolók elégedetlenségüknek adtak hangot az első játékrész lefújása után.

45+2. perc: Vége az első félidőnek!

45. perc: Egy perc a ráadás.

42. perc: Holman lőtt 15 méterről, egy védőben elakadt a labda, a hazaiak kezezést reklamálta, a játékvezető viszont továbbot intett. Inkább mellkasnak tűnt.

41. perc: Helyzet! Holman ugratta ki Kocsist, aki a 16-os vonaláig kifutó Heinrich mellett eltolta a labdát, de kisodródott, és a lövésre már nem maradt ereje, így jócskán mellé gurult a labda!

35. perc: Puhtyejev lódult meg, majd 23 méterről fölé lőtt.

27. perc: GÓL! EGYENLÍTETT AZ ÓVÁR!Egy fejes után lehulló labdát Takács csúsztatott meg, így került Illés elé, aki 14 méterről ballal a kapu bal oldalába bombázott! 1–1

23. perc: ZICCER! Takács kapott jó indítást, 12 méterről a bal alsót célozta meg, de Dúzs leért, és kiütötte!

Bobál Gergely fejjel vette be a vendégkaput (Fotó: Földi Imre)

12. perc: GÓL! VEZET A HONVÉD!Benczenleitner adott be balról, Bobál pedig a labdát elöklözni készülő Heinrich mellett a kapu bal oldalába csúsztatott az ötösről! 1–0

7. perc: Helyzet! Lőrinczy kisszöglete után Kocsis ívelt be élesen jobbról, Heinrich alászaladt a labdának, Kerezsi viszont a kapu torkából fölé fejelt!

6. perc: Szabó jobb oldali szöglete Pekár fején csúszott meg, a hosszún Végső lőtt 8 méterről, de középre, így Dúzs fogta.

5. perc: Horváth bal oldali beadása után Szabó fejelt 7 méterről, Dúzsnak kellett szögletre kitolnia a labdát!

A Honvéd a megszokott piros-fekete mezében lép pályára, míg a Mosonmagyaróvár tiszta fehér szerelésben játszik.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát!

ELŐZMÉNYEK

A hazaiaknálKálnoki-Kis Dávid eltiltás, Átrok Zalán, Eördögh András, Ivan Lovric és Szabó Tibor sérülés, Simon Benedek pedig betegség miatt hiányzik.

„Egyértelmű a cél, függetlenül attól, hogy mi történt az előző fordulóban vagy attól, hogy ki érkezik hozzánk. Az elmúlt hetekben a mérkőzések nagy részében mi dominálunk, ezt rendre elismerik a riválisok is, ami jó érzés, de emellett elengedhetetlen, hogy eredményesek legyünk– mondta Pinezits Máté, a Honvéd vezetőedző klubjahonlapjának. –Továbbra is sokpasszos, domináns futballt szeretnénk játszani, a hosszú távú eredményesség érdekében ki kell tartani a játékfelfogásunk mellett és folyamatosan fejlődni, mert azt mi is látjuk, hogy bőven van még hová. A szezonkezdethez képest több szegmensben is előreléptünk, a legutóbbi öt mérkőzésen a lövések, a helyzetek, a passzok és azon belül a progresszív passzok száma is emelkedett, többnyire felülmúljuk ezekben a mutatókban az aktuális ellenfeleinket, de ennek a gólok és a pontok számán is látszódnia kell.“

„A múlt héten helyenként jól játszottunk, helyzeteket dolgoztunk ki, de ez nem párosult pontszerzéssel. A Honvéd ellen inkább ne játsszunk jól, hanem nyerjük meg a meccset!nyilatkoztaa mérkőzést megelőzően Király József, a Mosonmagyaróvár megbízott vezetőedzője, akivel bár szintén nyeretlen a csapat, úgy tűnik,teljes a bizaloma szakember irányába.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a csalódást keltő formában levő, 12. helyen álló, az előző hat mérkőzéséből csak egyet megnyerő Budapest Honvéd a sereghajtó, a mezőnyben egyedüliként nyeretlen Mosonmagyaróvár ellen.