Nyert Budafokon, és hét bajnoki óta veretlen a Haladás

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2023.10.01. 14:50
A Haladás Budafokon is nyert és már hét bajnoki óta veretlen (Fotó: Budafoki MTE)
A labdarúgó NB II 10. fordulójában a Szombathelyi Haladás Doktorics Áron góljával idegenben 1–0-ra legyőzte a Budafokot, így már hét bajnoki óta veretlen.

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–1(0–0)

Budafok, Promontor utca, 600 néző.Vezette: Bana Gergely (Szilágyi Norbert, Ring Kevin).
BUDAFOK: Gundel-Takács– Fekete M. (Merényi, 71.), Horgosi, Lorentz, Kalmár O. (Sós M., 82.)Oláh B.– Horváth O. (Szerető, 54.), Csonka A., Németh M. (Kocsis B., 54.),Vasvári – Elek B. Vezetőedző: Erős Gábor
HALADÁS: Pálfi– Nyíri, Jagodics M., Csonka B., Bosnjak– Zvekanov–Horváth R. (Szakály A., 76.), Rácz B. (Ene, 82.), Csernik (Jancsó, 65.), Doktorics (Simut, 65.)Katona I. (Mohos, 65.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics
Gólszerző: Doktorics (50.)
Erős Gábor:
Nagyon csalódott és mérges vagyok, mintha két különböző csapatot láttam volna csütörtökön, a Honvéd ellen és ma. Nagyon gyengén futballoztunk, az őszi szezon legrosszabb játéka volt a mai, és ennyi rossz teljesítményt nem bírunk el. A 35. percben érkeztünk meg a meccsbe, de csak tíz percig játszottunk úgy, ahogyan végig kellett volna. A Haladás akar több góllal is nyerhetett volna, még egyszer nem szeretnek ilyen gyenge produkciót látni!
Alekszandar Jovics:
– Nem véletlenül áll előkelő helyen a tabellán a Budafok, de úgy gondolom, hogy győzelmünk megérdemelt, mert az egész mérkőzést kontrolláltuk, emellett rengeteg helyzetet alakítottunk ki. Amiatt elégedetlen vagyok, hogy ezekből csak egyet használtunk ki, de örülök, hogy megvan az első kapott gól nélküli sikerünk. A következő lépés az, hogy amikor vezetéshez jutunk, azután tudjuk lezárni a mérkőzést!

A vasiak a tőlük már megszokott nagy lendülettel kezdték a mérkőzést, az első percekben a szombathelyiek irányították a játékot – és egy gólhelyzetet is kidolgoztak. Sőt, szűk negyedóra elteltével már kettővel mehettek volna a zöld-fehérek. Aztán már hárommal, mert Katona István a kapufát találta el. Majd fokozatosan leült a meccs, a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok – de ebben a periódusban is a vasiak voltak aktívabbak. Aztán a hajrában Vasvári lőtt zúgó kapufát, majd ugyanő nem sokkal később a bal oldalhálót találta el. Szünet után remek akció végén megszerezte a vezetést a szombathelyi csapat, majd tovább növelhették volna előnyüket a vendégek. A gól alaposan megfogta a hazaiakat, a vendégek sokkal jobban futballoztak ellenfelüknél, sorjáztak a vasi helyzetek. Lassan magukra találtak a fővárosiak, de kapura semmi veszélyt sem jelentettek. Az utolsó perceket nagyon megnyomták a budafokiak, ám a vasiak megőrizték előnyüket.

A Haladás több helyzetet dolgozott ki ellenfelénél, többet birtokolta a labdát, megérdemelten nyert. A vasiak immáron nyolc tétmeccse – hét bajnoki és egy Magyar Kupa-találkozó – veretlenek. 0–1

18. Mosonmagyaróvár10377–23–163

Vége a mérkőzésnek, köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét.

Négy perc a hosszabbítás.

88. perc: Bosnjak kapott sárga lapot.

Próbálkozik a a Budafok, de akcióikban kevés a veszély.

82. perc:Újabb cserék, a hazaiaknál Kalmár helyett Soós, a vendégeknél Rácz helyére Ene állt be.

76. perc: Vendégcsere, Horváth Rajmundot Szakály Attila váltotta.

71. perc: Hazai csere, Fekete le, Merényi be.

65. perc: Hármat is cserélt a Haladás. Katona helyett Mohos, Csernik helyett Jancsó és Doktorics helyett Simut állt be

63. perc: Csernik cselezgetett a jobb oldalon, beadását Horváth Rajmund nagy helyzetből a jobb sarok mellé vágta

59. perc: Katona kapott sárga lapot.

58. perc: Bal oldali akció végén Csernik 14 méteres lövését védte a kapus.

54. perc: Kettős csere a Budafokban, Horváth Olivér helyett Szerető, Németh Márió helyett pedig Kocsis állt be.

Rácz Barnabás és Oláh Bálint csatája (Fotó: Budafoki MTE)

52. perc: Horváth Rajmund cselezte át magát védőjén, jobbról, nyolc méterről leadott lövését Gundel-Takács bravúrral tolta szögletre

50. perc: GÓÓÓL!Gyönyörű akció végén szerzett vezetést a Haladás. Jagodics egy csel után ívelt a bal oldalon Doktoricshoz, aki Ráczcal kényszerítőzött, a visszakapott labdával betört a tizenhatoson belülre, majd a kapust is kicselezve négy méterről a hálóba helyezett (0–1).

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

Vége az első félidőnek hosszabbítás nélkül.

43. perc: Horváth Olivér bal oldali beadását a hosszún érkező Vasvári hat méterről a bal oldalhálóba lőtte

41. perc: Horváth Olivér kapott sárga lapot

38. perc: Vasvári jobbról, 15 méterről óriási felső kapufát lőtt

33. perc: Vasi ellentámadás futott a jobb szélen, Csernik visszagurított labdáját azonban Rácz 13 méterről magasan a kapu fölé lőtte.

Kissé leült a meccs, nem túl izgalmas mezőnyjátékot láthatnak a szurkolók.

24. perc: Vasvári bal oldali beadását Csonka nagyot mentve, becsúszva rúgta szögletre a mögötte érkező Elek elöl.

Húsz perc telt el a mérkőzésből, a vendégek irányítják a játékot, a zöld-fehérek akár már három gólt is lőhettek volna.

18. perc: Rácz labdáját Katona 12 méterről, nagy helyzetből a jobb kapufára lőtte

13. perc: Rácz passzolt jobbról középre Katonához, a csatár egy igazítás után, elcsúszva, 14 méterről kapura lőtt, Gundel-Takácsnak nyújtózkodnia kellett, hogy elkapja a labdát.

4. perc: Ez nagy helyzet volt! Rácz sarkalt vissza Nyírihez, a védő 10 méteres lövését Gundel-Takács lábbal védte, a kipattanót Nyíri a jobb sarok mellé lőtte.

1. perc: A piros-fekete csíkos mezben szereplő budafokiak kezdték a játékot. A Hali tiszta zöldben szerepel.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Budafok a hat bajnoki óta veretlen Haladással szemben.

A Haladásban pályára lép az a Jagodics Márk, aki nyáron tért vissza Budafokról Szombathelyre. Nincs viszont ott a kezdőben Pintér Filip, aki az elmúlt két bajnokin két gólt szerzett. A csatár a kispadon ül– kisebb sérüléssel bajlódik.