Nagy Zoárd gólja három pontot ért a Csákvárnak

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2023.10.08. 14:50
A világos mezes csákváriak folytatták veretlenségi sorozatukat, és a tabella élmezőnyébe léptek előre (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB II 11. fordulójában a Csákvár folytatni tudta jó sorozatát, és hazai pályán 1–0-s győzelmet aratott az Ajka ellen.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ
AQVITAL FC CSÁKVÁR–FC AJKA 1–0 (10)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Péter, Kiss Balázs)
AQVITAL: Pécsi – Murka, Babós L., Karacs, László N. – Szakály D., Mészáros D., Major M. (Gazdag V., 65.) – Tamás N. (Papucsek, 87.), Nagy Z., Fejős (Nathaniel, 76.). Vezetőedző: Tóth Balázs
AJKA: Horváth D. – Szűcs K. (Vogyicska Bálint, 79.), Tar, Kenderes, Csemer – Tajthy, Rabatin (Sejben, 70.) – Babos B. (Antal, 65.), Zsolnai R. (Gaál B., 79.), Horváth P. (Borsos F., 65.) – Szarka Á. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző:
Nagy Z. (45.)
Tóth Balázs: – A nézők szempontjából kimondottan élvezetes, sok helyzetet hozó meccset játszottunk a jól futballozó Ajkával. Gratulálok Nagy Zoárd újabb győztes góljához.
Schindler Szabolcs: – A játék több elemében is jól teljesítettünk, rengeteg helyzetet alakítottunk ki, de sajnos nem tudtunk a kapuba találni, s ez meglátszik a végeredményen.

Kellemetlenül kavargó szélben kezdődött a csákvári mérkőzés, melynek első félidejében mindkét kapu előtt adódott gólszerzési lehetőség, de vagy a kapusok, vagy a kapufák hárítottak. Mikor már mindenki a szünetet jelző sípszót várta, mintaszerű hazai támadás végén Nagy Zoárd bevette Horváth Dániel hálóját.

A térfélcserét követően az Ajka óriási energiákat mozgósított az egyenlítés érdekében, akadtak is helyzetei, de a hazaiak kontrái legalább ilyen veszélyesek voltak, s csak Horváth Dániel kapuson múlott, hogy mindvégig meccsben maradt a vendégalakulat. Élvezetes, lüktető meccsen az Aqvital otthon tartotta a három pontot, ezzel immár hat meccse őrzi veretlenségét, ezeken összesen egy(!) gólt kapott. 1–0

18. Mosonmagyaróvár11388–26–183

Vége a mérkőzésnek. A Csákvár újabb győzelmével immár hatmeccses veretlenségi sorozatban van.

Három perc a hosszabbítás.

87. perc: Tamást Papucsek váltja az utolsó percekre.

85. perc: Szakály hosszú indításával Gazdag lépett meg, Horváth kifutott kapujából, a hazai támadó emelése pedig a tizenhatos vonalán a testét találta el. A hazaiak szakvezetője, Tóth Balázs reklamálásért sárga lapot kapott.

82. perc: Nagy Zoárd kapott sárga lapot, mert akadályozta a kapust kirúgás közben.

82. perc: László jobb oldali szögletét a rövid saroknál Murka a kapufára csúsztatta.

79. perc: Újabb két ajkai csere: Zsolnai-Gaál, Szűcs-Vogyicska.

76. perc: Fejős helyére Nathaniel érkezett.

71. perc: Óriási játékvezetői hiba! Csemer Gyula a nyakánál fogva rántotta vissza Szakály Dénest. Nagy Róbert ugyan lefújta a szabálytalanságot, ám nem mutatta fel a sárgát, mely a második lett volna az ajkai védőnek!

70. perc: Újabb ajkai csere: Rabatin helyére Sejben érkezett.

65. perc: Csere: a megsérült Major helyéreGazdag érkezett. Az Ajkánál Horváthot Borsos, Babost Antal váltotta.

65. perc: Babos a jobb oldali alapvomnalról visszagurított, Szarka öt méterről rápörgette, Pécsi bravúrral, lábbal védett.

62. perc: Csemer csúnyán rátartott Major lábára, örülhet, hogy megúszta sárgával...Majort ketten támogatták az öltözőbe.

58. perc: Murka emelt a jobb szélen kiugró Tamás elé, aki a kifutó Horváth felett átemelte a labdát, de a hosszú saroknál a visszafutó Szűcs szögletre mentett.

Nyom az Ajka, folyamatosan a hazai kapu előterében van a labda.

49. perc: Szarka esett el a tizenegyespontnál, de senki nem bántotta.

46.perc: Folytatódik a mérkőzés.

Vége az első félidőnek.

45. perc: GÓL!!! Mintaszerű hazai támadás futott a pályán: Major Marcell labdát szerzett az ajkai térfél közepén, pontosan gurított László Noelhez, aki egy ütemmel később kitolta a bal szélen érkező Fejős Áron el, aki élesen középre lőtte a labdát, Nagy Zoárd pedig védőjét megelőzve, öt méterről a kapu közepébe lőtt, 10.

Az elmúlt percekben a mezőnyben birkóztak a csapatok, a nagy szél sem könnyítette meg a játékosok dolgát.

31. perc: KAPUFA!Horváth Péter 23 méteres lövését a bal kapufa hárította.

31. perc: Tamás készítette le a labdát az érkező Murkának, az előre törő védő jobb lábas lövését Horváth bravúrral öklözte a mezőnybe.

30. perc: Csemer bal oldali beadását Tar a hosszún rábelsőzte, Pécsi azonban a helyén volt.

20. perc: Szakály remek indításával kilépett Tamás, 10 méterről a pattanó labdát átemelte Horváth felet, ám az ajkai portás óriási robinzonáddal, visszavetődve a léc fölé tenyerelte a labdát.

16. perc: KAPUFA!Ezt már bent látták a hazai szurkolók! Fejős forgatta meg Szűcsöt a bal oldali alapvonalon, remekül emelt a hosszúra, érkezett Murka, de három lépésről a kapufára bólintotta a labdát!

14.perc: Csemer Gyula buktatta Tamás Nándort az ajkai térfél közepén. Szakály Dénes szabadrúgás utáni beívelését Nagy Zoárd középről, az ötösről éppen Horváth Dániel kezébe sodorta.

10. perc: Szép hárömszögelés után Rabatin került ziccerbe a balösszekötő helyén, Babós azonban remek becsúszással mentett előle.

8.perc: László Noel verte meg védőjét a bal szélen, a szögletzászlótól belőtt labdáját Horváth Dániel lehúzta az érkező Nagy Zoárd elől.

2.perc: Horváth balról begurított labdáját Szarka egy átvétel után 15 méterről rátűzte, Karacsról szögletre pattant a labda.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak tiszta fehérben, a vendégek zöldben léptek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az öt forduló óta veretlen, 9. helyezett a Csákvár, az edzőváltáson átesett, utolsó előtti, 17. helyen álló Ajka ellen.