Megérdemelt angyalföldi siker, oda a Szpari veretlensége

2023.10.22. 16:50
A Vasas jól játszott és elvette a Nyíregyháza veretlenségét (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 12. fordulójában a Vasas a Nyíregyháza Spartacust látta vendégül. Az angyalföldiek végig jobbak voltak ellenfelüknél és megérdemelt, 3–0-s győzelmet arattak.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

VASAS FC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 3–0 (1–0)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1850néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor (Szalai Dániel, Rózsa Dávid)
VASAS: Uram – Pávkovics, Litauszki, Baráth B. – Girsik A. (Bakti, 76.), Hidi M. S. (Szilágyi Sz., 76.), Urblík J. (Vida M., 85.), Ódor (Hinora, 68.) – Radó, Tóth M. – Novothny (Zimonyi, 85.). Vezetőedző: Desits Szilárd
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Alaxai (Tamás O., 72.), Gengeliczki, Baki – Farkas B., Toma (Sigér Á., 85.), Kesztyűs B., Nagy B. – Géresi (Herjeczki, 72.), Nagy D. (M. Ramos, 72.), Gresó (Kovácsréti, a szünetben). Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Litauszki (35.), Radó (65. – 11-esből), Pávkovics (70.)
Kiállítva: Baki (64.)
Desits Szilárd
: – Nehéz időszakon vagyunk túl, igazi csapatmunka volt a győzelem. Örültem volna, ha az első félidőben berúgjuk a helyzeteket, de nem lehetek elégedetlen a látottakkal így sem. Ez a meccs a létnél is több volt számunkra ...
Tímár Krisztián: – Olyan rangadót játszottunk, melyet a pontrúgások döntöttek el. Tudtuk, hogy a Vasas jó ezekben, mégsem tudtuk hatékonyan levédekezni, hiába készültünk rá. Egy, két kulcsjátékosunk ma nem volt olyan éles, mint eddig, de a játékban a vereség ellenére sem láttam különösebb problémát.

A legutóbbi nyolc Vasas–Nyíregyháza párharcból hét alkalommal is az angyalföldiek hagyhatták el győztesen a játékteret. A tabellán elfoglalt helyezéseik és a Nyíregyháza kiváló formája alapján viszont az utóbbi összecsapásaik közül ez volt az első, ahol talán a kezdés előtt a szabolcsiak tűntek esélyesebbnek.

Jó iramban kezdődött a találkozót, a negyedik percben rögtön ziccert alakítottak ki a hazaiak, de Novothny kihagyta a kihagyhatatlant Radó önzetlen passza után. A folytatásban egyre többet ért fel a Szpari a Vasas kapuja elé, de még ha bizonytalankodott is a hazai védelem, Uram mindig ott állt a kapuban és védett, ha szükség volt rá. A 24. percben Gresó tekert kapura egy szabadrúgást, amibe senki sem ért bele a kapu előtt, a Vasas hálóőre azonban észnél volt és kitenyerelte a labdát. A 35. percben egy már többször is bemutatott figurát követően szerzett vezetést a Vasas, Radó szabadrúgása után Novothny csúsztatta meg a labdát, a hosszún érkező Litauszki pedig közelről a jobb alsó sarokba lőtt.

A Nyíregyháza a második félidőben sem tudta hozni azt a formáját, aminek az eddigi veretlenségét köszönhette. Az 54. percben Fejér bravúrja még megakadályozta az újabb Vasas-gólt, de a 65. percben Radó büntetőjét már a Szpari kapusa sem védhette. Ráadásul a büntetőt megelőzően emberhátrányba is kerültek a vendégek köszönhetően Baki rendkívül ostoba megmozdulásának. A 70. percben dőlt el végleg a találkozó, ekkor egy jobb oldali szögletet követően Pávkovics fejese kötött ki a jobb alsó sarokban. A Vasas győzelmével közelebb került az élen állókhoz, a Nyíregyháza viszont továbbra is feljutó helyen maradt.3–0

18. FC Ajka121295–17–125

90+3. perc: VÉGE! A Vasas nagyon magabiztos játékkal győzte le a Nyíregyházát, a szabolcsiak első vereségüket szenvedtél el a bajnokságban. Köszönjük figyelmüket!

90. perc: Három perc hosszabbítás következik.

Urblík Józsefet nem volt könnyű földre vinni (Fotó: Földi Imre)

86. perc: Tóth szerezte meg a labdát a kapujából kimozduló Fejértől, de Sigér jól lépett közbe és tisztázni tudott.

Vida utoljára 2022. november 14-én, a Debrecen elleni élvonalbeli bajnokin lépett pályára a Vasas első csapatában.

85. perc: Mindkét csapat cserélt, a Vasasnál Novothny helyére Zimonyi, Urblík helyére Vida állt be. A Nyíregyházában Tomát Sigér váltotta.

76. perc: Egy csúsztatást követően Novothny az ötös sarkától lőtte a kapu mellé a labdát.

76. perc: Kettőt cserélt a Vasas, Girsik helyére Batki, Hidi helyére Szilágyi állt be.

74. perc: Urblík buktatta Kesztyűst, sárga lap.

73. perc: Herjeczki passza után Toma lőtt kapura 17 méterről, a középre tartó lövést Uram védte.

72. perc: Hármat cserélt a Szpari, Nagy helyére Ramos, Géresi helyére Herjeczki, Alaxai helyére Tamás állt be.

Radó András (jobbra) mindhárom angyalföldi gólban szerepet vállalt (Fotó: Földi Imre)

70. perc: GÓÓÓÓÓL! EZ ELDŐLT! Jobb oldali szögletet követően Pávkovics 6 méterről fejelte a jobb alsó sarokba a labdát. 3–0!

68. perc: Cserélt a Vasas, Ódor helyére Hinora állt be.

65. perc: GÓÓÓÓÓL! Radó állt a labda mögé és magabiztosan a kapu bal oldalába lőtt a jobbra vetődő kapus mellett. 2–0!

64. perc: PIROS LAP! Baki akadályozta a büntetőt elvégzését, amiért megkapta második sárga lapját.

63. perc: BÜNTETŐ! Kesztyűs gáncsolta el Radót a 16-oson belül, jogos ítélet!

60. perc: Toma vitte földre Tóthot, sárga lap.

59. perc: Baráth bedobása után Ódor tolt kettőt a labdán, majd a 16-os bal oldali sarkának közeléből kapura tekert, lövése csak centikkel kerülte el a bal felső sarkot.

54. perc: FEJÉR-BRAVÚR! Pávkovics az oldal mellől lőtte be az ötös sarkához a labdát, az érkező Novothny becsúszva még kapura lőtt, de Fejér nagy bravúrral, lábbal tudott védeni.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

A szünetben Kovácsréti váltotta Gresót a nyíregyháziaknál.

Mindig volt egy angyalföldi láb, amelyik megakadályozta a nyíregyházi lehetőségeket (Fotó: Földi Imre)

45+2. perc: Vége az első félidőnek! Izgalmas mérkőzést láthattunk, reméljük a folytatás is hasonló lesz.

45+1. perc: Radó elé került a labda a nyíregyházi 16-os előterében, de Alaxai utolérte őt a 11-es pont magasságában és szögletre mentett.

45. perc: Kettő perc hosszabbítás következik.

45. perc: Baki passza után Gresó 18 méterről lőtte kapura a labdát, de Urblík könnyedén védett.

43. perc: Urblík végezte a megítélt szabadrúgást, de lövése csúnyán a kapu fölé szállt.

42. perc: Baki buktatta Radót 20 méterre a kaputól, sárga lap.

Litauszki fejesével indult az angyalföldi henger (Fotó: Földi Imre)

35. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezetést szerzett a Vasas! Radó szabadrúgását Novothny csúsztatta meg a 11-es pont magasságában, a hosszún érkező Litauszki pedig becsúszva, két méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1–0

31. perc: Kesztyűs Barna nagyon csúnyán megrúgta Tóth Milánt, sárga lap.

25. perc: Gresó gondolt egyet és kapura lőtt az alapvonal közeléből, jó 18 méterről, a labda magasan a léc fölé szállt.

24. perc: Gresó szabadrúgása veszélyesen tekeredett kapura, a 16-oson belül senki sem ért bele a labdába, Uramnak kellett nagyot vetődnie, hogy védeni tudjon.

22. perc: Farkas kapott sárga lapot labdaelrúgásért.

Nagyon töredezett a játék, Andó-Szabó Sándor játékvezető sincs a helyzet magaslatán.

21. perc: Radó kapu elé ívelt labdáját Tóth csúsztatta meg, de a hosszún Nagy Barnabás tisztázni tudott.

15. perc: Egy hosszan előrevágott labdára Radó mozdult rá, de egy rossz átvételt követően a kilépő Fejér tisztázni tudott.

12. perc: Girsik röviden hazapasszolt labdájára Nagy Barnabás csapott le, de Uram jól érkezett a kapuból és útját állta a lövésnek.

9. perc: Az alapvonal közeléből érkező beadás után a nyíregyházi fejes a kapu fölé szállt.

8. perc: Hidi M. buktatta Alaxait, sárga lap. Tegyük hozzá, hogy a nyíregyházi akció a Tóth ellen elkövetett szabálytalanságból indult.

5. perc: SÁRGA LAP! Nagy Dominik billentette ki egyensúlyából a meglóduló Tóth Milánt.

4. perc: ATYAÉG NOVOTHNY! 16-oson belülre emelték be a labdát Radónak, aki egyből Novothnyhozpasszolt, a hazai csatár azonban 10 méterről, jobbal az égbe lőtte az ordító ziccert.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Nyíregyháza indította útjára a labdát.

Érkeznek a csapatok, a Vasas piros-kékben, a Nyíregyháza tiszta fehérben játszik majd.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző fordulóban nyolc veretlen meccs után újra pont nélkül maradó Vasas a továbbra is veretlen, az angyalföldieknél eddig hét ponttal többet gyűjtő Nyíregyháza ellen.

ELŐZMÉNYEK

A Vasasnál eltiltás miatt nem léphet pályára Deutsch László, míg Szivacski Donát és Jova Levente betegség, Faragó Bálint és Bereczki Zsombor pedig sérülés miatt maradt ki.

Az idei szezonban a Nyíregyháza még nem szenvedett vereséget, míg a Vasas már három alkalommal is kapitulált, így nem meglepő, hogy a szabolcsiak 7 ponttal többet tudtak gyűjteni ellenfelüknél.

A két csapat legutóbbi összecsapását tavaly rendezték a Magyar Kupában, akkor a még elvonalbeli Vasas 2–1-re tudott nyerni a Nyíregyháza ideiglenes, sényői otthonában. Legutóbbi bajnoki mérkőzésükön szintén a Nyíregyháza volt a pályaválasztó, a Vasas akkor 1–0-ra tudott nyerni.

A magyarfutball.hu adatbázisa szerint a két csapat eddig 22 első- és 14 másodosztályú bajnoki mérkőzést játszott egymással. A mérleg kiegyenlítettnek mondható, hiszen az angyalföldiek 17-szer, a szabolcsiak 12-szer tudtak győzelmet aratni, miközben 7 mérkőzésen döntetlen eredmény született.