Gyenge mérkőzésen gól nélküli döntetlen Tiszakécskén

S. L.S. L.
2023.10.08. 14:50
A piros mezes pécsiek rossz sorozata éppen korábbi edzőjük csapata ellen folytatódott (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 11. fordulójában a Tiszakécske alacsony színvonalú mérkőzésen 0–0-s döntetlent játszott a Pécs ellen.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ
TISZAKÉCSKEI LC–PÉCSI MFC 0–0
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 500 néző. Vezette: Zimmermann Márió (Punyi Gyula, Kovács Gábor)
TISZAKÉCSKE: Kiss Á. – Grünvald (Gyurján B., 68.), Fodor F., Szőr (Bencze, 68.), Viczián – Balázs B., Szekér (Csáki, 13.), Kocsis D., Erdei C. – Bertus (Torvund, 59.), Zamostny (Cipf, 59.). Vezetőedző: Vas László
PMFC: Helesfay – Rácz L., Takács Zs., Pejovics, Majnovics, Krausz – Terbe, Hudák M. (Gyurkits, 73.) – Bukovics (Bachesz, 82.), Szabó M. – Tóth-Gábor (Harsányi I., 73.). Megbízott edző: Németh Zsolt
Vas László:– Pontatlanok és tompák voltunk, nem volt meg bennünk a kellő dinamika és átütőerő, ahhoz a játékhoz, amit szerettünk volna. Emiatt helyzeteket sem tudtunk a kellő mértékben kialakítani. Ez rányomta a bélyegét a mérkőzésre. Gyengén és enerváltan kezdtünk, nem igazán értettem, miért, mert frissnek és motiváltnak tűntek a srácok a héten. Rengeteg technikai hibát követtünk el, ami megakadályozta az eredményességünket.
Németh Zsolt: Nagyon sajnálom a csapatot, mert sok helyzetet dolgoztunk ki, már csak a vége hiányzik, a gól. Nagyon bosszús vagyok, mert jobbak voltunk a Tiszakécskénél. A srácok mindent beletettek, dolgoznunk kell tovább, jó úton járunk. Legközelebb már szeretnénk sikeresek lenni.

Sok hibával és pontatlanul játszottak a felek a Tisza partján, ennek következményeként nem alakultak ki helyzetek a kapuk előtt hosszú ideig. Az első, kaput eltaláló lövésre a 42.(!) percig kellett várni: a pécsi Szabó 16 méterről vette célba Kiss kapuját. A lövésben volt erő, de a labda középre ment, így a kécskei kapus kiütötte. Több lehetőség nem is adódott már az első játékrészben.

A második félidőben is sokat hibáztak a csapatok. Bár az iramra nem lehetett panasz és a küzdőszellemre sem, a szép támadófoci ezúttal elmaradt mindkét fél részéről. A mérkőzés legnagyobb helyzetét Bukovics hagyta ki a 74. percben, zavartalanul vezethette Kiss kapujára a labdát, de fölé bombázott. Mellette két játékostársa is kísérte az akciót mégsem passzolt. A 81. perctől a Tiszakécske emberhátrányba is került, Csáki ugyanis sérülés miatt kivált a játékból, Vas László pedig korábban minden cserelehetőségét kihasználta. Az utolsó percekben Kiss Ágoston bravúrjaira is szükség volt a tiszakécskei pontszerzéshez. 0–0

Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+5. perc: Véget ért a mérkőzés.

90+1. perc: Kiss Ágoston szedte ki a felső kapufa alól a pécsi bombát.

90. perc: 5 percet hosszabbít a játékvezető.

87. perc: Torvund lőtt éles szögből Helesfay kapujára. A pécsi kapus bravúrral ütötte ki a labdát.

82. perc: Bukovics helyére Bachesz érkezik.

81. perc: Csáki R. kapott sárga lapos figyelmeztetést.

74. perc: A mérkőzés eddigi legnagyobb helyzetét láthattuk, Bukovics hagyta ki a nagy ziccert. Egymaga vezethette Kiss kapujára a labdát, de fölé bombázott.

73. perc: Kettős pécsi csere: Tóth-Gábor jön le Harsányi áll be és Hudák helyett Gyurkits lép pályára.

72. perc: Rácz kapott sárga lapos figyelmeztetést.

68. perc: Újabb kettős kécskei csere: Szőr helyett Bencze M. a pályán, Grünvald helyett Gyurján B. érkezik.

63. perc: Krauszis besárgult.

60. perc: Hudák M. kapott sárga lapot.

59. perc: Zamostnyt Cipf, Bertust Torvund váltja a tiszakécskeieknél.

59. perc: Szabó kisodródott helyzetből lőtt Kiss kapujára. A kécskei kapus szögletre ütötte a labdát.

Sok a pontatlanság a játékban a második félidőben is.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Véget ért az első félidő.

42. perc: Eddig vártunk az első kapura lövésre: A pécsi Szabó 16 méterről vette célba Kiss kapuját. A lövésben volt erő, de a labda középre ment, így a kécskei kapus kiütötte.

40. perc: Még nem volt helyzet...

25. perc: Mezőnyfölényben futballozik a Tiszakécske. A kapuk még nem forogtak veszélyben.

13. perc: Kényszerű csere a tiszakécskeieknél: Szekér helyett Csáki R. a pályán.

1. perc: Elkezdődött a meccs. A pécsiek indították útjára a labdát.

Érkeznek a pályára a csapatok. A hazaiak fehérben, még a vendég pécsiek piros-feketében kezdik majd a játékot.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megyaz előző körben Mosonmagyaróváron győztes Tiszakécskei LC az edzőváltás ellenére a Nyíregyháza ellen sorozatban a harmadik bajnokiját is elbukó, öt meccse gólképtelen Pécsi MFC ellen.