Épül a győzelmi sorozat, a Gyirmót három góllal nyert a BVSC otthonában

CSELŐTEI MÁRKCSELŐTEI MÁRK
2023.10.08. 14:50
A kék mezes zuglóiak egyre nagyobb bajban, ezúttal hazai pályán szenvedtek sima vereséget (Fotó: Árvai Károly)
Gól nélküli első félidő után a Gyirmót 3–0-ra legyőzte Zuglóban a BVSC-t vasárnap a labdarúgó NB II 11. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ
BVSC-ZUGLÓ–GYIRMÓT FC GYŐR 0–3(0–0)
Budapest,
BVSC-Zugló Stadion, 364 néző.Vezette: Nazsa Tamás (Nagy Viktor, Tőkés Róbert)
BVSC: Kovács B. – Májer, Hesz, Benkő-Bíró, Vinícius – Csősz (Gergely P., 77.), Hidi P. – Szilágyi M., Mucsányi M. (Kelemen P., 77.), Mitrovics (Horváth R., 66.) – Balogh M. (Szilágyi Zs., a szünetben). Megbízott vezetőedző: Kincses Ádám
GYIRMÓT:Hársfalvi – Polgár K., Szegi, Hudák D., Jova B. – Kovács D. (Kicsun, 90+1.), Szőke G. (Lázár P., 84.) – Soltész D. (Takács R., 84.), Madarász M. (Lányi, 90+1.), Medgyes Z. – Adamcsek (Pethő B., 70.). Vezetőedző:Tamási Zsolt
Gólszerző: Szegi (61.), Soltész D. (68.), Medgyes Z. (84.)
Kincses Ádám: – Sajnos nem lőjük be a lehetőségeinket. Minden mérkőzésből lehet tanulni, nekem is végig kell gondolnom ezt-azt...
Tamási Zsolt: – Az első félidőben kapkodósan játszottunk, a másodikban aztán feljavultunk. Nem ez volt a legjobb meccsünk, de örülök, hogy kapott gól nélkül nyertünk.

Múlt héten szerezte meg idénybeli második győzelmét a BVSC, amely ezen a vasárnapon már úgy lépett pályára, tudta, egy újabb sikerrel elmozdulhat a kiesőzónából. Ellenfele az a Gyirmót volt, amely csak a döntetleneket gyűjtötte szép számmal eddig, ám legutóbbi két meccsét egyaránt megnyerte.

Nos, ezen a meccsen egyik csapat sem tudott játékban a másik fölé kerekedni, legfeljebb időszakosan. Egyszer a BVSC, egyszer a Gyirmót nyomott jobban, s jutott el lövésig, de nem ziccerig. Az első félidőben a hazaiaktól Szilágyi Máténak volt kaput találó próbálkozása, míg a túloldalon Medgyes Zoltánnak volt több próbálkozása is, de mindegyik mellé ment.

A folytatásban sem záporoztak a helyzetek, de a 61. percben jó helyről, a tizenhatos széléről jött szabadrúgással a vendégcsapat, a beadásra pedig Szegi Vince érkezett középen, s közelről be tudta venni a kaput fejjel. Nem sokkal, mindössze hét perccel később Soltész Dominik nagyszerű szabadrúgásgólt szerzett 23 méterről.

A BVSC ezután sem tudott több veszélyes támadást vezetni, a vendégek pedig még Medgyes Zoltán révén is betaláltak egyszer, így alakult ki a végeredmény. 0–3

Két perc a ráadás.

86. perc: Madarász is kap egy lapot, a meccsen ez már a hatodik.

84. perc: GÓÓÓL! Medgyes Zoltán is bevette a zuglói kaput. Immár 3–0 a Gyirmótnak.

84. perc: Szőke és Soltész lement. Takács és Lázár bejött a vendégcsapatnál.

82. perc: Hesz előtt adódott nagy helyzet a gyirmóti kapu előtt, de csak szöglet lett belőle.

80. perc: Szegi a gólszerzők után a sárga laposok közé is feliratkozik.

A gyirmóti támadásokból a kétgólos előny óta egyre kevesebb van, a BVSC viszont nem tudja érvényesíteni akaratát.

73. perc: Kovács Dominik is sárga lapot kap, egyre több a szabálytalanság...

72. perc: Hesz Olivér is kapott egy lapot.

70. perc: Adamcsek Mátéhelyén Pethő Bence a pályán.

70. perc: Májer Gergő is kapott egy sárga lapot.

68. perc: GÓÓÓL! Soltész Dominik jó 23 méterről, szabadrúgásból vette be a zuglói kaput! A Gyirmót 2–0-ra vezet.

Mitrovics helyén Horváth Roland folytatja a BVSC-nél.

Jó helyről, oldalról jött szabadrúgással a vendégcsapat, a beadásra pedig Szegi érkezett középen, s közelről be tudta venni a kaput fejjel!

61. perc: GÓÓÓL! Szegi Vince talált a kapuba, vezeti a Gyirmót!

57. perc: Adamcsek jó harmincról lőtt rá egy szabadrúgást, de nagyon fölé.

54. perc: Hidi Patriké a második félidő első próbálkozása, de alaposan mellétrafált. Rögtön után jött egy gyirmóti lehetőség is, de azt Kovács Benedek húzta le.

50. perc: Helyzet nélküli, felívelésekkel teli eddig a második játékrész.

A szünetben Balogh Mátét Szilágyi Zsombor váltotta.

FOLTYATÓDIK A MECCS!

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45+1.: A BVSC középpályásáé, Mitrovicsé az első sárga lap a mérkőzésen.

Egy perc a ráadás.

43. perc: Labdaszerzés, majd kontra – ezzel jelentkezett a BVSC, ám Balogh nem tudott pontosan centerezni az akció végén, így elhalt a támadás.

38. perc: Medgyes esett el a tizenhatoson belül, a gyirmótiak 11-est reklamálnak, a játékvezető azonban jelzi, szöglet következik!

33. perc: EZ HELYZET VOLT! Baloghnak centerezték be a labdát, ő megtartotta az védője szorításában, majd visszajátszotta Szilágyinak, aki jó helyről lőtt, de Hársfalvi védett.

30. perc: Soltész Dominik csapattársához hasonlóan kissé eltörte a labdát lövésnél, de ez is próbálkozás volt.

27. perc: Mucsányi és Mitrovics kényszerítője összejött a tizenhatoson belül, de csak szöglet a vége.

25. perc: Egy szépen, egész hosszan felépített támadás végén Szőke próbálkozott a Gyirmóttól, de eltörte a labdát, ami jócskán elkerülte a kaput.

20. perc: Ezúttal is Medgyes iramodott meg a gyirmótiaknál a bal oldalon, egy szép cselsorozat után lőtt is, de mellé.

16. perc: Sok apró szabálytalanság zilálja szét a játékot.

12. perc:Benkő-Bíró kőkemény belépője után kis híján meglett a meccs első sárga lapja, de egyelőre csak figyelmeztetést kapott.

11. perc: Most a Gyirmót előtt adódott lehetőség, Medgyesi Zoltán éles szögből lőtt, mellé.

9. perc: Mucsányi Márk került helyzetbe, a tizenhatoson belül csinált egy cselt, de utolérték, leszerelték.

8. perc: Lendületes hazai támadást akasztott meg egy szabálytalanság, Mitrovics maradt lent a földön.

5. perc: Kontrázhatott volna a BVSC, de egy támadószabálytalansággal véget ért a támadás.

4. perc: Megvolt a meccs első lövése is gyirmóti oldalról, de elakadt a blokkban.

3. perc: Laposan zajlik a játék, mindkét csapat nyugodtan próbálja kihozni a labdát, több-kevesebb sikerrel.

1. perc: KEZDETÉT VETTE A MECCS!

A játékosok már felsorakoztak, perceken belül kezdődik a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a múlt héten Ajkán győzelmet arató, 16. helyen álló BVSC a legutóbbi két mérkőzését megnyerő, 14. helyezett Gyirmót ellen.