A Szeged ellen sem szakadt meg a Haladás veretlenségi sorozata

TÓTH GÁBORTÓTH GÁBOR
2023.10.08. 16:50
Az első félidőben inkább a Haladás dominált: itt éppen Horváth Rajmund (21) vezet akciót (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A labdarúgó NB II 11. fordulójában a játéknap előtt hetedik helyezett Szombathelyi Haladás a két ponttal többet gyűjtve közvetlenül előtte álló Szeged-Csanád Grosics Akadémiát fogadta, és a két rivális 1–1-re végzett egymással.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 1
–1 (1–0)
Szombathely,
Haladás Sportkomplexum, 1155 néző. Vezette: Görög Márió (Horváth Zoltán, Vörös Dániel)
HALADÁS: Pálfi– Nyíri, Jagodics M., Csonka (Ene, 80.), Bosnjak (Szakály, 63.) – Zvekanov – Horváth R. (Simut, 63.), Rácz, Csernik (Mohos, 76.), Doktorics – Pintér (Katona, 76.). Vezetőedző: Aleksandar Jovic
SZEGED: Molnár-Farkas – Könczey (Kővári, 65.), Szilágyi, Nagy Zs., Gera N. (Papp, 69.) – Nyári (Márkvárt, 65.), Haris – Prosser, Gajdos, Óvári (Tóth B., 69.) – Bíró (Borvető, 90.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző:
Nyíri (21.), ill. Gajdos (55.)
Alekszandar Jovics: – Jól működtek a letámadásaink, ennek köszönhetően vezettünk is. A második félidőben viszont kimaradtak a helyzeteink, az egyenlítő gólt odaajándékoztuk a vendégeknek.
Alekszandar Sztevanovics: – A második félidőben sikerült átvennünk a kezdeményezést, és ez meghozta eredményét, egyenlítettünk. A döntetlennel elégedett lehetek.

Jól kezdte a meccset a remek formában lévő, hét forduló óta veretlen Haladás. Kitámadott, letámadott, űzte, hajtotta ellenfelét. A Szeged nehéz pillanatokat élt át, így teljesen megérdemelten tett szert vezetésre a házigazda. Fordulás után is a hazaiak diktálták a tempót – a második Haladás-gól is benne volt a meccsben. Ehelyett váratlanul a vendégcsapat egyenlített, ami megfogta a szombathelyi gárdát. A folytatásban már kiegyenlített csatát láthattak a nézők – nagyot küzdöttek a felek. Az iramra nem lehetett panasz, de a játékba ekkor már mindkét oldalon sok hiba csúszott, így több gól már nem született.

Bár volt egy szakasza a meccsnek, amikor a Haladás egyértelműen ellenfele fölé nőtt, a masszív Szeged nem érdemtelenül szerzett egy pontot. 1–1

18. Mosonmagyaróvár11388–26–183

Véget ért a mérkőzés, 1–1-re végeztek egymással a felek. Köszönjük meg tisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Papp harcol ki egy sárgát magának.

Négy perc a hosszabbítás.

90. perc: Borvető a pályán.

90. perc: Mohos kap sárga lapot.

Őrült rohanás a meccs vége, mindkét gárda a győzelemért harcol.

85 perc: Katona István gazdagodik egy sárga lappal.

Fogynak a percek, mezőnyben gyűrik egymást a csapatok.

80. perc: Ene is pályára lép.

76. pec: Mohos és KatonaIstván száll be a Haladásba.

Nincs folyamatos futball, sok a játékmegszakítás.

70. perc: Zvekanov kap sárgát.

69. perc: Újabb cserék szegedi oldalon: Papp Áron és Tóth Bence lép pályára.

65. perc: Frissít a vendéggárda is: Kővári és Márkvárt kap lehetőséget.

63. pec: Szakály Attila és Simut lép pályára hazai oldalon.

Rácz Barnabás (zöldben) kissé tanácstalan, hogy kinek adja a labdát  (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
Rácz Barnabás (zöldben) kissé tanácstalan, hogy kinek adja a labdát (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

Keményedik a csata.

60. perc: Jagodics Márk is sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

57. perc: Nyári kapott sárga lapot.

52. perc: Váratlanul egyenlített a vendégcsapat! Egy kósza szegedi támadás végén a középen érkező Nyárit találta meg a jobbról belőtt labda, ő kapura passzolt, Pálfi védett, ám a kipattanóra érkezett Gajdos, és közelről nem hibázott. 11

Érik a második hazai gól.

52. perc: Zvekanov bombázott messziről kapura, a kapus védett, a kipattanót nem találta el jól Csernik. Majd Pintér lépett ki a bal szélen, kapura tört, ám órási helyzetben a bal kapufa mellé gurított.

Továbbra is a Haladás irányít, a hazaiaknál van többet a labda.

46. perc: Elkezdődött a második félidő – egyik edző sem cserélt.

Véget ért az első – hajtósra sikeredett – félidő.

Megérkezett a meccsbe a Szeged is: egyre több beívelés érkezik a hazai kapu elé.

30. perc: Helyzet a másik kapu előtt is! A jobbról érkező, üresen hagyott Nyári helyezett a jobb felső sarok mellé – nagy lehetőséget puskázott el.

28. perc: Szemre is tetszetős hazai támadás végén Zvekanov érkezett lövésre középen, 18 méterről alig tévesztette el a jobb alsó sarkot.

És a Haladás nem lassít, űzi, hajtja ellenfelét – a Szeged most a labdát is nehezen tartja meg.

Nyíri Vincét (középen, 27) köszöntik a társak a Haladás vezető gólja után (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

21. perc: Góllá érett a hazaiak mezőnyfölénye! Horváth Rajmund labdájával Nyíri lépett ki, majd jobbról, az ötös közeléből, szinte nullafokos szögből kapura bombázott, a labda a kapus kezét is érintve vágódott a szegedi hálóba. 1–0

Fokozódik a Haladás nyomása.

18. perc: Rácz szelídített meg mellel egy kifejelt labdát, majd kapásból, 17 méterről, kissé balról tüzelt – a felső lécet trafálta telibe! Szép jelenet volt!

14. perc: Az első lap is a Szegedé: Óvári sárgul be.

Kitámad, letámad a Haladás, de nem tudja zavarba hozni ellenfelét.

Nagy lendülettel estek egymásnak a csapatok.

2. perc: Az első helyzet a Szegedé! Prosser balról ívelt be szabadrúgást, a rövidre Szilágyi Zoltán robbant be, és centikkel rúgta a labdát a jobb kapufa mellé.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Több szegedi futballista ismerős közegben lép pályára: ugyanis korábban Gajdos Zsolt, Nyári Patrik, Borvető Áron és Docsecz Levente is erősítette a Haladást.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hét bajnoki óta veretlen Szombathelyi Haladás a két ponttal többet gyűjtő, a legutóbbi fordulóban a Bp. Honvédot legyőző Szeged-Csanád Grosics Akadémia ellen.