Újabb rangadót nyert a még veretlen Nyíregyháza

2023.09.03. 15:50
Gresó Mátyásék (jobbra) még nem kaptak ki az idényben (Fotók: Koncz Márton)<br /><a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/nb-ii-nyiregyhaza-budafok-2-0-foto-koncz-marton--7175" target="_blank"><strong>A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!</strong></a><br />
A labdarúgó NB II 7. fordulóját a 4. helyről váró Nyíregyháza a 2. helyezett Budafokot fogadta Balmazújvárosban. A Spartacus magabiztosan futballozott, Myke Ramos és Géresi Krisztián egy-egy találatával 2–0-ra győzött, így hét mérkőzés után még mindig veretlen.

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–BUDAFOKI MTE 2–0 (1–0)
Balmazújváros, 400 néző. Vezette: Katona Balázs (ifj. Varga Gábor, Dobos Dávid)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Baki, Alaxai, Gengeliczki – Farkas B., Toma, Kesztyűs B. (Sigér Á., 88.), Nagy B. – Gresó (Herjeczki, 58.), Nagy D. (Cseh, 88.) – M. Ramos (Géresi, 76.).Vezetőedző: Tímár Krisztián
BUDAFOK: Gundel-Takács – Csonka A., Lorentz, Fótyik, Kalmár O. (Kocsis B., 78.) – Oláh B., Pintér Á., Nagy G. (Merényi, 58.) – Szerető (Vasvári, 78.), Horváth O. (Németh M., 58.) – Kovács D. (Elek B., 58.). Vezetőedző: Erős Gábor
Gólszerző: M. Ramos (31.), Géresi (85.)
Tímár Krisztián:
– Jól kezdtünk, működött az elképzelésünk az első félidőben. Próbáltunk minél magasabban nyomást helyzeni az ellenfélre, hogy hibára kényszerítsük a csúszós talajon. Örülök, hogy előnnyel mentünk szünetre, szép gólt rúgtunk. A második félidőben a Budafok nem adta könnyen a bőrét, időszakosan beszorított minket, de összességében stabilak voltunk hátul.
Erős Gábor: – Nagyon jó mérkőzés volt, a csapatok remek teljesítményt nyújtottak. Az utolsó pillanatig igyekeztünk kiegyenlíteni. Van hiányérzetem, mert egy jogos tizenegyest elvettek tőlünk, ami bántó, mert a srácok megérdemeltek volna egy pontot azzal a munkával, amit beletettek a mérkőzésbe. Ettől függetlenül gratulálok a Nyíregyházának!

Az elmúlt idény bajnoki helyezéseiből kiindulva augusztus elején talán kevesen gondolták, hogy a hetedik forduló rangadója a Nyíregyháza–Budafok összecsapás lesz.

Talán a meggyőző eredménysorok mondatták azt mindkét gárdával, hogy nem érdemes fejjel a falnak rohanni. A hazaiak valamivel többet birtokolták a labdát az első húsz percben, de nem helyezték igazán nagy nyomás alá a vendégek kapuját, míg a budafokiak elsősorban a jobb oldalon kezdeményeztek, ám beadásaik nem találtak embert. A Szpari szervezője, Nagy Dominik azért egyszer-kétszer megvillant, hol lövéssel, máskor jó passzal teremtett veszélyt. Gundel-Takács Bencének egyre több feladata volt, a kapus állta is a sarat, ám a nyíregyháziak tetszetős akciója végén Myke Bouard Ramos lövésénél ő is tehetetlen volt (1–0).

A játékrész végén már megállapíthattuk, hogy a folyamatos esőzés megnehezíti a csapatok feladatát, ám a második félidőben úgy tűnt, ehhez is a nyíregyháziak alkalmazkodnak jobban. Az első negyedórát a hazaiak irányították, összeszedettebbnek és gyorsabbnak látszottak. Onnantól kezdett el éledezni a vendégek játéka, hogy elállt az eső. Bőven volt még idő, az utolsó fél órában már többet is kezdeményezett Erős Gábor csapata, ám nagy helyzetig nem jutott. A Spartacus cserékkel rendezte a sorait, mi több, az egyik új ember, Géresi Krisztián szép góllal el is döntötte a mérkőzést (2–0).

A Budafok egymás után másodszor szenvedett vereséget, míg a Szpari újabb rangadót nyert meg, zsinórban harmadszor győzött, és hét forduló után továbbra is veretlen.

Csúsztak-másztak a budafokiak, de nem jött össze a pontszerzés (Fotó: Koncz Márton)

Véget ért a mérkőzés!

90+1. perc: Gundel-Takács most egy hosszú passzra jött ki jól.

Négy perc a ráadás.

90. perc: Baki pontos labdával szöktette Cseht, Gundel-Takács ziccert védett.

89. perc: izgalmas pillanatokat éltek át a nyíregyháziak a saját kapujuk előtt, de a kavarodásból jól jöttek ki.

88. perc: Kesztyűs helyett Sigér érkezett, Nagy Dominikot Cseh váltotta.

Így örültek Géresi góljának a nyíregyháziak (Fotó: Koncz Márton)

85. perc: GÓL! Géresi a tizenhatoson belül, jobb oldalt az alapvonal felé kicselezte Fótyikot, majd hat méterről a hosszú felsőbe emelt. 2–0

83. perc: a Budafok birtokolja a labdát, de nem jut helyzetig.

Tíz perc van hátra a mérkőzés rendes játékidejéből.

78. perc: Szerető helyére Vasvári érkezett, Kalmárt Kocsis váltotta.

76. perc: a gólszerző Ramos helyére Géresi érkezett.

72. perc: Elek beadása centikkel ment el a kapu mellett.

Az első negyed órát a Spartacus uralta, az elmúlt öt percben megélénkült a Budafok játéka.

68. perc: Farkas kapott sárga lapot.

Szerető Krisztofer aktívan játszott korábbi klubja ellen, de Nagy Dominikék felülmúlták a csapatát

66. perc: veszélyes akciót vezetett a Budafok, elsősorban a több embert is kicselező Csonkát kell dicsérni. A támadás végén Elek hiába emelkedett magasra, nem tudta kapura fejelni a labdát.

58. perc: Merényi, Elek és Németh a pályán, Kovács, Horváth és Nagy jött le. A Szpari is cserélt, Gresót Herjeczki váltotta.

A második félidő első tíz perce a Nyíregyházáé, több veszélyes akciót is vezettek a hazaiak.

53. perc: Ramos8 méterről lőtt volna, Lorentz az utolsó pillanatban blokkolt. A szöglet után Toma távoli lövését Gundel-Takács fogta.

52. perc: Kesztyűs indította Gresót, aki ugyancsak szépen tovább játszotta a labdát Nagy Barnabásnak, a támadáshoz felzárkózó védő aztán alaposan fölé lőtt.

48. perc: Nagy Dominik beadással felérő szabadrúgásáról lemaradtak a társak.

Az időjárás és a csapatok összeállítása sem változott a szünetben.

Kezdődik a második játékrész.

Véget ért az első félidő!

Az eső most már egyre inkább megnehezíti a csapatok feladatát, a pálya egy részén már igen nagy tócsa áll.

40. perc: Horváth üresen kapott labdát, de lövésére odaértek a védők. Úgy tűnt, kontrázni tud a Spartacus, ám a Budafok időben visszarendeződött.

37. perc: Nagy Barna beadását Gresó csúsztatta tovább, majd Farkas fejelte kapura, labdája nem sokkal ment mellé.

A nyíregyháziaknál az előző fordulóban megsérülő Novák Csanádot váltó Myke Ramos már Soroksáron is betalált. Ez a második gólja az idényben.

31. perc: GÓL! Nagy Dominik a tizenhatoson belül Farkashoz passzolt, aki egy igazítás után középre játszott Ramoshoz, a támadó 7 méterről, ballal a kapu bal oldalába belsőzött. 1–0

30. perc: Pintér szabadrúgására többen is érkeztek a jobb oldali kapufához, végül mindenki lemaradt.

29. perc: Gengeliczki buktatta a meginduló Pintért. Ő is besárgult.

A szakadó eső sem könnyítette meg Kalmár Olivérék dolgát

27. perc: Horváth fölé és mellé tekert 14 méterről.

26. perc: picit beragadtak a nyíregyházi védők, ám mire Horváth lőtt volna, Gengeliczki utolérte őt.

24. perc: bőven van dolga a budafoki kapusnak, ezúttal a nagyot szólózó Toma próbálkozását fogta, fél perccel később Nagy Dominik lövését is hárította.

23. perc: szép játék végén Kesztyűs lőtt 16 méterről, Gundel-Takács védett.

21. perc: az előző esetért megítélt szabadrúgást a sértett végezte el, lövését fogta Gundel-Takács. Több lehetőség volt ebben.

19. perc: Oláh buktatta Nagy Dominikot a 16-os vonalától néhány centire. A budafoki játékos sárga lapot kapott.

Az első tizenöt percben valamivel többet volt a labda a Szparinál, de nem helyezte nagy nyomás alá az ellenfele kapuját.

14. perc: Baki kapott sárga lapot.

13. perc: a Budafok jobb oldalon kezdeményez. Szerető aktívan kezdett, az utóbbi percekben Csonkának és Nagy Gergőnek is volt egy-egy veszélyesnek tűnő beadása.

8. perc: Gresó és Ramos összjátéka után utóbbitól Nagy Dominikig jutott a labda, az ő távoli lövésében nem volt erő, Gundel-Takács könnyen fogta a próbálkozást.

5. perc: Nagy Dominiké a mérkőzés első kapura lövése, ám labdája gyorsan elakadt a bevetődő Fótyikban.

2. perc: Horváth és Baki gyűrte egymást métereken keresztül, a védő jött ki győztesen a párharcból, így Fejér összeszedte az indítást.

Elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a még mindig veretlen Szpari a veretlenségét épp az előző fordulóban elveszítő Budafok ellen.