Ikszelt a Honvéd Soroksáron, az ETO nem bírt a Halival, a Vasas legyőzte a Gyirmótot

2023.09.24. 15:50
A Haladás elleni iksszel is élen maradt az ETO (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)
Az újabb hétközi forduló előtt vasárnap teljes kört bonyolítottak le a labdarúgó NB II-ben. A délutáni programban a Honvéd döntetlent ért el Soroksáron, az ősz meglepetéscsapata, a Kozármisleny pedig úgy ikszelt a Mosonmagyaróvár otthonában, hogy a hazaiak az utolsó pillanatokban egyenlítettek. A Budafok hazai pályán esélyeshez méltóan legyőzte a Tiszakécskét. Megkapta idénybeli első gólját a Pécs, és ez mindjárt hazai vereséget is jelentett neki a Csákvár ellen. A Vasas odahaza két góllal verte a Gyirmótot, a Siófok Ajkán tudott nyerni, míg a Nyíregyháza Nagy Dominik révén a hajrában mentett meg egy pontot Szegeden, s továbbra is veretlen. Az edzőváltáson átesett BVSC-nek kétszeri vezetés után is be kellett érnie egy döntetlennel Kazincbarcikán. Este az ETO FC Győr hazai pályán 1–1-re végzett a Haladással úgy, hogy a szombathelyiek Bosnjak korai kiállítása miatt sokáig emberhátrányban játszottak.

LABDARÚGÓ NB II

8. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr,
ETO Park, 1654néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor (Aradi József, Kovács Gábor)
ETO: Ruisz– Vera, Szépe J., Keresztes K., Csontos D. (Vianna, a szünetben) – Vingler (Riquelme, 57.), Anton (Tóth R., 89.), Bumba – Diarra (Lacza A., 57.), Huszár M. (Kröhn, 60.), Skvarka.Vezetőedző: Antonio Munoz
HALADÁS: Pálfi D. – Nyíri V. (Beronja, 90.), Jagodics M., Csonka B., Bosnjak, Doktorics – Simut (Horváth R., a szünetben), Zvekanov, Csernik (Szakály A., 77.), Rácz B. (Mohos, 68.) – Pintér A. (Kelemen, 68.).Vezetőedző: Alekszandar Jovics
Gólszerző
: Bumba (11-esből, 1–0) a 7., Pintér A. (1–1) a 49. percben
Kiállítva: Bosnjak a 6., Riquelme a 82. percben
José Antonio Munoz: – Sok helyzetet dolgozott ki a csapat, de nem voltak elég pontosak a befejezések. Ám ilyen a futball, a jövőben jobban ki kell használnunk a lehetőségeinket, emellett erős védelemre van szükségünk.
Alekszandar Jovics: – A korai kiállítás miatt fizikailag és mentálisan is nagyon nehéz volt a mérkőzés. A csapat erejét bizonyítja, hogy nem látszódott meg az emberhátrány, sőt, helyzeteket is ki tudtunk alakítani.

PÉCSI MFC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 0–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, PMFC Stadion, 400 néző. Vezette: Móri Tamás (Bertalan Dávid, Kiss Balázs)
PÉCSI MFC: Helesfay – Terbe, Rácz L., Takács Zs., Svedjuk – Vas B. (Bachesz, a szünetben), Krauszer, Hudák M. (Majnovics, a szünetben), Gyurkits (Tóth-Gábor, a szünetben) – Gera Z. (Harsányi, 74.), Szabó M. Vezetőedző: Weitner Ádám
CSÁKVÁR: Pécsi – Murka, Babós, Karacs, Fejős (Juhász L., 81.) – Szakály D., Mészáros D. – Tamás N., Major M. (Gazdag V., 71.), László N. – Simon A. (Nagy Z., 57.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Nagy Z. (0–1) a 82. percben
Weitner Ádám: – Gyengén kezdtünk, de miután a Csákvár átadta a területet, próbáltunk kezdeményezni. A második félidő mentalitása tetszett, ment előre a csapat. Most először kaptunk gólt a bajnokságban, ami sajnos a vereségünkhöz vezetett.
Tóth Balázs: – A Pécset dicséri, hogy hét meccset kapott gól nélkül játszott le. Visszakaptam, amit megbeszéltünk, jól szálltak be a cseréink, az utolsó tíz-tizenöt percet biztos védekezéssel hoztuk le.

FC AJKA–BFC SIÓFOK 0–2 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, Városi Szabadidő- és Sportcentrum, 500 néző. Vezette: Gaál Ákos (Huszár Balázs, Ország Péter)
AJKA: Horváth D. – Tóth G., Tar Zs., Kenderes, Csemer – Csizmadia Z. (Vogyicska B., 75.), Tajthy T. – Zsolnai R. (Szarka Á., 75.), Rabatin (Sejben, 60.), Babos B. – Borsos F. (Gaál B., 60.). Vezetőedző: Jeney Gyula
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Vékony, Debreceni Á. – Major G., Nemes (László D., 78.), Kitl M., Varjas Z., Böndi – Szedlár (Girsik, 60.), Tóth T. (Dénes, 60.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Major G. (0–1) a 75., Dénes Cs. (0–2) a 90+3. percben
Jeney Gyula:
– Nincs szerencsénk ebben a szezonban, és rossz, hogy megint magyarázkodnom kell, pedig a szívét-lelkét kiteszi a csapat. Egyszerűen ilyen passzban vagyunk.
Dragan Vukmir: – Nagyon küzdelmes mérkőzés volt, az első félidőben nem játszottunk túl jól. A cserékkel felgyorsult a játékunk, és megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

VASAS–GYIRMÓT FC GYŐR 2–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1095 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Szalai Dániel, Mohos Milán)
VASAS: Uram – Szivacski, Litauszki, Baráth B., Deutsch L. – Szilágyi Sz. (Sztojka D., 67.), Hidi M. S. – Radó (Holender, 89.), Tóth M. (Hinora, 67.), Bakti (Rab, 59.) – Novothny (Pávkovics, 89.). Vezetőedző: Desits Szilárd
GYIRMÓT: Hársfalvi – Polgár K., Hudák D., Szegi, Helembai (Jova B., 87.) – Kovács M. (Madarász M., 87.), Szőke G. – Soltész D., Kovács D. (Ominger, 76.), Kicsun – Pethő B. (Adamcsek, 67.). Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző: Novothny (1–0) a 45+1., Hídi M. (2–0) a 69. percben
Desits Szilárd
: – Amit elterveztünk, végrehajtottuk. Tudatos, szervezett játékkal sikerült legyőznünk a Gyirmótot.
Csizmadia Csaba: – Nehéz mit mondani egy ilyen meccs után, saját magunkat vertük meg. Tudtuk, hogy a rögzített játékhelyzeteknél veszélyes a Vasas, mégis így kaptunk gólt a szünet előtti pillanatokban. Úgy érzem, mi fociztunk, a Vasas pedig nyert…

A Budafok legyőzte a Tiszakécskét (Fotó: Földi Imre)

SZEGED-CSANÁD GA–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–1 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, 1418
néző. Vezette: Pillók Ádám (Csatári Tibor, Vrbovszki Pál)
SZEGED: Molnár-Farkas – Gera N., Szilágyi Z., Nagy Zs., Tóth B. – Prosser (Óvári, 84.), Haris, Gajdos, Márkvárt – Bíró B., Borvető. Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
NYÍREGYHÁZA: Fejér Cs. – Alaxai, Gengeliczki, Baki (Nagy D., 82.) – Farkas B., Toma, Kesztyűs, Nagy B. – Géresi (Pataki, 62.), Gresó (Herjeczki, 62.), Ramos (Németh B., 62.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Bíró B. (1–0) az 50., Nagy D. (1–1) a 86. percben
Alekszandar Sztevanovics
: – Végig fegyelmezettek voltunk, uraltuk a pályát. Egy nullánál lezárhattuk volna a mérkőzést, a hajrában pillanatnyi kihagyás miatt vesztettünk két pontot.
Tímár Krisztián: – Végig stabilak voltunk, a játék képe alapján közelebb álltunk a győzelemhez. A jövőben bátrabbnak kell lennünk a támadóharmadban. Szegeden nem könnyű nyerni, ezért nem lehetek elégedetlen a döntetlennel.

KOLORCITY KAZINCBARCIKA–BVSC-ZUGLÓ 2–2 (1–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, 400
néző. Vezette: Horváth Tibor (ifj. Varga Gábor, Szilágyi Norbert)
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Ternován (Székely K., 88.), Szemere, Heil, Papp M. – Kotula, Szabó B. (Csatári, a szünetben), Kártik, Morinigo (Csilus Á., 81.) – Kurdics (Pinte P., 59.), Pekár (Ádám F., 59.).Vezetőedző: Csábi József
BVSC: Csenterics – Tóth K., Hesz, Benkő-Bíró, Király Á. – Mitrovics, Hidi P., Szilágyi M. (Nagy J., 84.), Gergely P. – Mucsányi (Kelemen, 69.), Mészáros A. (Horváth R., 79.). Megbízott vezetőedző: Kincses Ádám
Gólszerző: Hidi P. (0–1) a 12., Pekár (11-esből, 1–1) a 32., Mucsányi (1–2) az 56., Pinte (2–2) a 76. percben
Csábi József
: – Elégedetlen vagyok az eredménnyel, sőt, kudarcként élem meg. Javítani akartuk a hazai mérleget, sajnálom, hogy ez elmaradt.
Kincses Ádám: – Győzni szerettünk volna, idegenben két gólt szereztünk, ezzel nyerni kell...

A Honvédnak csak döntetlenre futotta a Soroksár otthonában (Fotó: Koncz Márton)

SOROKSÁR SC–BUDAPEST HONVÉD1–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 700 néző. Vezette: Karakó Ferenc (Horváth Róbert, Nagy Viktor) SOROKSÁR: Holczer – Kaján, Króner, Kékesi, Valencsik – Vass Á. – Dragóner F. (Korozmán, 69.), Katona M., Németh E., Hajdú R. (Varga Z., 81.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
HONVÉD: Dúzs – Kovács N. (Bobál G., 68.), Szabó A., Kálnoki-Kis, Benczenleitner – Adorján, Kocsis G., Lőrinczy – Kocsis D. (Krajcsovics, 90.), Holman, Kerezsi (Bocskay, 81.).Vezetőedző: Pinezits Máté
Gólszerző: Lovrencsics B. (1–0) a 39., Holman (11-esből, 1–1) a 71. percben
Lipcsei Péter: – Nem vagyok elégedett az egy ponttal. Bosszús vagyok, mert kapura lövés nélkül vitt el egy pontot a Honvéd, győzelmet érdemeltünk volna.
Pinezits Máté: – Egy pontot szereztünk, de aminek örülök, az az, hogy a csapatnak volt stabilitása, és a futballistáink nem kapkodtak a hazai vezetést követően sem.

BUDAFOKI MTE–TISZAKÉCSKEI LC 2–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Promontor utca, 500 néző. Vezette: Görög Márió (Máyer Gábor, Vörös Dániel)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Bíró M. (Fekete M., 90.), Horgosi, Fótyik, Kalmár O.– Csonka A., Oláh B.– Merényi (Vasvári, 67.), Szerető (Horváth O., 80.), Kocsis B. (Németh M., 67.) – Elek B. Vezetőedző: Erős Gábor
TISZAKÉCSKE: Kiss Á. – Grünvald (Cipf, 72.), Viczián, Fodor, Csáki (Balázs B., szünetben), Kocsis D. (Denys, 90.) – Szőr L., Erdei C., Szekér (Gyurján, 90.), Bertus (Bencze M., szünetben) – Zamostny. Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Viczián (öngól,1–0) a 13., Elek B. (11-esből,2–0) az 50., Zamostny (11-esből,2–1) az 55. percben
Erős Gábor: – Számunka az volt a legfontosabb, hogy a két vereség után újra győzzünk. Tényleg nüanszokon múlt, lehetett volna fordított az eredmény, de ez a győzelem a csapat erejét mutatja, s remélem, önbizalmat is ad.
Vas László: – Nekünk voltak helyzeteink, de az első gólt szerencsétlen körülmények között összehoztuk magunknak. A második gól után is próbáltuk a helyzeteinket előkészíteni, menni tovább, de az egyenlítés nem jött össze.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–HR-RENT KOZÁRMISLENY 1–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mosonmagyaróvár,MTE 1904 Sporttelep, 300 néző. Vezette: Zimmermann Márió (Márkus Tamás, Punyi Gyula)
MOSONMAGYARÓVÁR:Heinrich – Simita, Végső, Deák I., Horváth K. –Czingráber, Vukaszovics (Csóka, 65.) – Korbély (Takács T., a szünetben), Szalka (Papp L., 78.), Szabó B. (Szendeff, 90+1.) –Puhtejev (Illés D., 65.).Megbízott vezetőedző: Király József
KORÁRMISLENY: Lékai – Beke P., Gajág, Egerszegi, Turi –Nagy E. (Sági, 87.), Kozics –Schuszter (Hegedűs M., a szünetben), Tóth Z. (Major S., 78.), Kirchner (Vajda R., 67.) – Barkóczi (Rácz B., 67.).Vezetőedző:Aczél Zoltán
Gólszerző: Tóth Z. (0–1) a 60., Szendeff (1–1) a 90+3. percben
Király József: – Győzni szerettünk volna, de a szünet után hátrányba kerültünk, ám csapatom bebizonyította, hogy tud küzdeni, fel tud állni, s ennek egy pont lett a jutalma.
Aczél Zoltán: – Összességében kontroll alatt tartottuk az egész mérkőzést, fáj, hogy az utolsó percben kapott góllal itt hagytunk kettő pontot.

1. ETO FC Győr 8 5 1 2 17–10 +7 16
2. Budafoki MTE 8 5 1 2 10–6 +4 16
3. Nyíregyháza Spartacus 8 4 4 12–6 +6 16
4. Vasas FC 8 4 2 2 18–9 +9 14
5. Kozármisleny 8 4 2 2 12–9 +3 14
6. Pécsi MFC 8 3 4 1 4–1 +3 13
7. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 8 3 4 1 9–8 +1 13
8. FC Csákvár 8 4 4 11–9 +2 12