Takács Tamás három gólja csak egy pontot ért a BVSC ellen

2023.08.27. 17:20
A kék mezes BVSC legutóbb a Szegedet fogadta, és 1<strong>–</strong>0-s vereséget szenvedett (Fotó: NS Archív)
A labdarúgó NB II 6. fordulójában a játéknap előtt sereghajtó Mosonmagyaróvár a 16. BVSC-t látta vendégül. A gólgazdag mérkőzésen az óváriaktól Takács Tamás triplázott, de ez végül is csak döntetlenhez volt elegendő a zuglóiak ellen (3–3).

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–BVSC-ZUGLÓ 33 (22)
Mosonmagyaróvár, MTE 1904 Sporttelep, 500 néző. Vezette: Gaál Ákos (Szécsényi István, Ország Péter)
MOSONMAGYARÓVÁR
: Heinrich – Czingráber, Papp Sz., Deák I., Horváth K. – Vukaszovics, Nagy P. (Szalka D., a szünetben) – Szabó B. (Korbély, 59.), Illés D. (Papp L., 74.), Csóka D. (Tullner P., a szünetben) – Takács T. Mb. vezetőedző: Király József
BVSC-ZUGLÓ:Kovács B. – Májer G. (Lénárt G., 80.), Vinícius, Benkő-Bíró, Király Á. – Hidi P. – Szalánszki, Mitrovics (Vernes, 70.), Csősz (Gergely P., 70.), Kelemen P. (Szilágyi M., 70.) – Balogh M. (Horváth R., 80.). Vezetőedző: Urbán Flórián
Gólszerző: Takács T. (7., 10., 63. – a harmadikat 11-esből), ill. Hidi P. (9.), Deák I. (24. – öngól), Balogh M. (48.)
Király József
: – Fordulatos mérkőzés volt, hazai pályán három szerzett góllal meg kellett volna szereznünk a győzelmet.
Urbán Flórián: – Kétszer sikerült egyenlíteni, utána átvettük a vezetést, ám hiába nyomtunk a végén, egyéni hibák miatt nem tudtunk nyerni.

Előzetesen nem sokan gondolták, hogy gólgazdag meccs lesz a Mosonmagyaróvár–BVSC bajnoki, az eddigi négy fordulóban ugyanis az egy ponttal utolsó helyen álló óváriak három, a 16. helyen álló zuglóiak pedig csak két gólt szereztek.

Ezzel szemben záporoztak a gólok. Takács Tamás fejes góllal szerezte meg a vezetést a hazaiaknak, a gólban talán benne volt a zuglóiak kapusa is. Két perc sem telt el, és Hidi távoli lövésből egyenlített. A 10. perben jártunk még csupán, és máris jött a harmadik gól: ismét Takács Tamás fejese kötött ki a gólvonal mögött, ebben még inkább benne volt Kovács kapus. A 24. percben aztán az óváriak bakiztak, a menteni igyekvő Deák I. a saját kapujába emelt. Az első félidőben az egyik oldalon Szabó B., a másikon Balogh M. és Szalánszki veszélyeztetett, ám újabb gól nem esett ekkor még.

A szünetben Király József két helyen is változtatott. A 48. percben újabb óvári védelmi hiba bosszulta meg magát: az ellenfél térfeléről elvégzett szabadrúgás után Deák elcsúszott, Balogh pedig köszönte a lehetőséget, és egy sprint után a jobb alsóba lőtt. Kelemen P. lövése után Heinrich tartotta meccsben az óváriakat, a 63. percben pedig összejött az egyenlítés is a hazaiaknak. Takácsot rántották le az ötösön belül, a jogosan megítélt tizenegyest ő értékesítette is. A mérkőzés utolsó 15 percében nagyon beszorult a kapuja elé a Mosonmagyaróvár, ám Urbán Flórián csapatának nem sikerült megszereznie a győztes gólt (3–3).

Augusztus 28., hétfő
20.00:Budapest Honvéd–Szombathelyi Haladás (Tv:M4 Sport)

18. Mosonmagyaróvár6246–16–102

90+4- perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: A mérkőzés végén négy perc a ráadás.

89. perc: Hidi P. erős lövését bravúrral védi Heinrich, aztán Horváth R. fejeli a labdát kecsegtető helyzetből kapu fölé.

82. perc: Szalka íveli a labdát a bal felső fölé.

80. perc: Májer G. heyére Lénárt G., Balogh M. helyére pedig Horváth Roland érkezik a vendégeknél.

74. perc: Illés D. helyére Papp L. érkezik a hazai csapatba.

70. perc: Hármat cserél Urbán Flórián, miközben egészségügyi szünet is zajlik. Csősz helyére Gergely P., Mitrovics helyére Vernes, Kelemen P. helyére Szilágyi M. áll be.

66. perc: Szalka taszítja fel Kelement. Utóbbi nagyot kiált, előbbi meg kap egy sárga lapot.

63. perc: GÓÓÓL! Takács T. középre lövi a büntetőt, Kovács B. jobbra vetődik. 33

62. perc: Takácsot rántják le az ötösön belül. Gaál játékvezető 11-est ítél.

60. perc: Kelemen P. lövését védi Heinrich. A túloldalon is helyzet a kontra végén, Takács T. megpattanó lövése Kovács B. kezében köt ki.

59. perc: Szabó B. helyére Korbély érkezik.

56. perc: Takács T. fejel a bal felső fölé. Lesről. De maga az óvári akció szép volt.

48. perc: GÓÓÓL! Vezet a vendég együttes. Horváth K. a félpályáról végez el szabadrúgást, hátrafelé passzol Deáknak, aki elcsúszik, így Balogh M. labdát szerez, és a kapuig meg sem áll. Az ötös jobb sarkáról Balogh Máté aztán a hosszú alsóba lő.23

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: Cserék a szünetben: Nagy P. helyére Szalka, Csóka D. helyére pedig Tullner P. állt be.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45+2. perc: Szalánszki erős lövését üti ki Heinrich, aztán nem sokkal később fejjel is próbálkozik a zuglói játékos, ezt lehúzza a felső léc elől a hazai kapus.

45. perc: Két perc az első félidő végén a hosszabbítás.

43. perc: Szabó B. szabadrúgásánál ívelésre számít mindenki, így Kovács B. is. Ezt használja ki az óvári játékos, és a kapu üresen tátongó bal oldalára emeli a labdát. Kicsit célt téveszt.

41. perc: Balogh M. középre tartó, erős lövését Heinrich védi.

37. perc: Szabó B. félfordulatból 14 méterről lövi a labdát kapu mellé.

33. perc: Szabadrúgásból íveli kapu mellé a labdát Mitrovics.

28. perc: Szabó B. szabadúgása elkerüli a kaput.

27. perc: Egészségügyi szünet.

25. perc: Visszahúzásért Czingráber kap sárga lapot.

24. perc: GÓÓL! Egyenlít ismét a BVSC. Vinícius íveli a labdát a kapu elé, amit Kelemen P. fejelt le Balogh elé, akit Deák István megelőzött ugyan, de a lábáról a saját kapujába került a labda. 22

22. perc: Takács T. sípszó után elrúgja a labdát: sárga lap.

18. perc: Csősz távoli lövését védi Heinrich.

10. perc: GÓÓÓL! Újabb óvári fejesgól. Jobb oldali szöglet után Takács T. fejel kapura, amit ugyan Kovács B. kézbe fog, de az asszisztens szerint a gólvonalon túl sikerül csak neki. 2–1

9. perc: GÓÓÓL! Egyenlít a BVSC! Hidi P. 22 méterről lövi a labdát félmagasan a kapu bal oldalába. 1–1

7. perc: GÓÓÓL! Vezet a Mosonmagyaróvár. Illés D. a tizenhatos bal sarkáról íveli a labdát a kapu elé, Takács T. a bal alsó felé fejel. Kovács B. beleér a labdába ugyan, de róla a kapufára, onnan pedig a gólvonal mögé pattan a labda. 10

1. perc: A mérkőzést a fehérben játszó hazaiak kezdik. Kékben a zuglóiak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a sereghajtó Mosonmagyaróvár a 16. BVSC ellen.