Egy korai találat döntött a Soroksár és a Gyirmót rangadóján

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2023.08.06. 17:20
Két mérkőzésen nulla pont Csizmadia Csaba mérlege a gyirmóti kispadon (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB II 2. fordulójában a nyitó körben Ajkán döntetlent játszó Soroksár a győri városi rangadón az ETO-val szemben alulmaradó Gyirmótot látta vendégül. A fővárosi együttes az 5. percben a frissen igazolt Gálfi találatával szerzett vezetést, az előnyt pedig a lefújásig sikerült megtartania a több gólt már nem hozó találkozón.

LABDARÚGÓ NB II
2. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–GYIRMÓT FC GYŐR 1–0 (1–0)
Budapest,
Haraszti út, 400 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Márkus Tamás, Tőkés Róbert)
SOROKSÁR:Holczer – Kaján, Króner, Valencsik, Pintér D. – Vass Á. (Németh E., 86.), Köböl (Hajdú R., 75.) – Katona M., Gálfi (Varga I., 75.), Vogyicska Balázs (Dobos Á., 69.) – Lovrencsics B. (Dragóner F., 86.)Vezetőedző: Lipcsei Péter
GYIRMÓT FC GYŐR:Hársfalvi – Lányi, Hudák D., Csörgő V., Helembai – Kovács Milán, Szőke G. – Soltész D., Madarász M. (Pethő B., 60.), Medgyes Z. (Kicsun, 83.) – Adamcsek (Takács R., 72.).Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző: Gálfi (5.)
Lipcsei Péter:– Szívvel-lélekkel futballoztak a játékosaim. Nyilván kellett a szerencse is, hogy egy megpattanó lövésből gólt szerezzünk. A legfontosabb, hogy itthon tartottuk a három pontot.
Csizmadia Csaba:– Nem gondoltam volna, hogy ez lesz a mérkőzés vége, hiszen szinte folyamatosan nálunk volt a labda. Hat helyzetet számoltam össze, ha ezekből egyet sem tudunk berúgni, nem úszhatjuk meg büntetlenül. Az utolsó percig próbálkoztunk a gólszerzéssel, de már éreztem, hogy ha reggelig játszunk, akkor sem tudunk betalálni.

Az elbukott városi rangadót követően a Soroksár otthonában folytatódott a bajnokság a Gyirmót FC Győr számára. A győrieknek lett volna miért törleszteniük Lipcsei Péter együttesével szemben, hiszen az előző bajnokság utolsó fordulójában az eredmények kedvező alakulásának köszönhetően a fővárosiak végül a kék-sárgák előtt végeztek a tabellán. A Soroksár legutóbb több mint négy éve, 2019 februárjában tudta legyőzni a Gyirmótot, de a két csapat egymás elleni párharcai közül egyébként is csak három végződött soroksári sikerrel.

A mostani találkozó álomszerűen indult a fővárosiak számára. Egy jól felépített támadás végén Lovrencsics Balázs beforgatta a védőjét, majd Gálfi Zoltánhoz passzolt, a nyáron Veszprémből Soroksárra igazolt támadó pedig 20 méterről megszerezte első találatát új csapatában. Összességében egyébként a Gyirmót uralta a játékot az első félidőben, a győrieknél is egy új igazolás, Adamcsek Máté volt a legveszélyesebb, ám a soroksári kaput védőt Holczer Ádám eszén nem tudott túljárni. Az első játékrészben a Soroksár főleg kontrákból veszélyeztetett, de ezekből nem született meg a második találat.

A második félidő egyértelműen a Gyirmóté volt, de a vendégek hiába futballoztak óriási mezőnyfölényben, nem sikerült megszerezniük az egyenlítő találatot. Pedig a bal szélen játszó Medgyes Zoltán legalább ötször került ziccerbe, Holczer Ádám eszén azonban egyszer sem tudott túljárni. A Soroksár viszont a csereként beállt Dobos Áron révén már a hajrá kezdetére könnyedén eldönthette volna a találkozót, csakhogy a fiatal támadó előbb a kapufát találta el, későbbziccerben a kapus kezébe emelte a labdát. A hajrában Soltész Dominik révén a Gyirmót is eltalálta a kapufát, majd még több helyzetet is kialakítottak a vendégek, de a kaput nem tudták bevenni.1–0

Medgyes (70) és Holczer párharcát rendre a zöld mezes hazai kapus nyerte (Fotó: Árvai Károly)

18. Mosonmagyaróvár220–4–40

90+4. perc: VÉGE! A Soroksár egy korai góllal megnyerte a mérkőzést. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Soltész Dominik lépett oda keményen Katonának, sárga.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

88. perc: A csereként beállt Varga István kapott sárga lapot.

88. perc: Jobb oldali akció végén Takács lőtt kapura 14 méterről, de Holczer bravúrral védett.

86. perc: Kettőt cserélt a Soroksár, Lovrencsics helyére Dragóner, Vass Ádám helyére NémethErik állt be.

86. perc: KAPUFA! A 16-os bal sarkánál építkezett a Gyirmót, Takács passza után Soltész 13 méterről a bal kapufát találta telibe.

83. perc: Cserélt a Gyirmót, Medgyes helyére Kicsun érkezett.

Dobos Áron (feketében) jól szállt be a második félidőben (Fotó: Árvai Károly)

82. perc: Dobos kapott jó kiugrást, elvitte Csörgő mellett is a labdát, majd 12 méterről kapura lőtt, de Hársfalvinak nem okozott gondot a lövés.

78. perc: Kaján buktatta Helembait, sárga lap.

77. perc: Króner kapott sárga lapot.

76. perc: Kovács az alapvonal közeléből ívelt a kapu elé, a berobbanó Medgyes azonban 6 méterről a kapu fölé lőtt.

75. perc: Kettőt cserélt a Soroksár, Köböl helyére Hajdú, Gálfi helyére Varga állt be.

72. perc: KAPUFA!! Dobosszerzett labdát a 16-os vonalánál, majd kicselezett két védőt is, végül 10 méterről, éles szögből a jobb kapufát találta telibe.

72. perc: Ismét cserélt a Gyirmót, Takács Ronald érkezett Adamcsek helyére.

69. perc: Cserélt a Soroksár, Vogyicska helyére Dobos állt be.

66. perc: Medgyes kapott labdát a 16-os bal sarkánál, majd két cselt követően a bal felső sarok fölé bombázott.

65. perc: Szőke tologatta a labdát a 16-os előterében, majd 18 méterről Holczer kezei közé emelt.

64. perc: A szögletet követően Lovrencsics csúsztatását Valencsik kotorta a kapuba, de utóbbi lesen állt, így nem született érvényes találat.

63. perc: Gálfi került lövőhelyzetbe a 16-oson belül, de 10 méteres kísérlete a blokkoló Csörgő lábáról szögletre pattant.

60. perc: Cserélt a Gyirmót, Madarász helyérePethő érkezett a pályára.

52. perc: Egy soroksári hiba után Soltész D. 21 méterről lőtte a kapu mellé a labdát.

52. perc: Egy gyirmóti kontra végén Medgyes futott el könnyedén Kaján mellett, majd betört egészen az ötös sarkáig, de lövése a bal kapufa mellé szállt.

49. perc: Egy 16-oson belülre ívelt szabadrúgást Lányi fejelt kapura 10 méterről, de a középre tartó labdát Holczer magabiztosan fogta.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés, csere egyik csapatban sem volt a szünetben.

Minden labdáért nagy küzdelem zajlott (Fotó: Árvai Károly)

45+1. perc: Vége az első félidőnek! Gálfi korai találatával 1–0-ra vezet a Soroksár.

45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.

41. perc: Egy hosszú ívelést Csörgő fejelt el a kimozduló Hársfalvi elől, de szerencséjére a labda az alapvonalon keresztül távozva elkerülte a kaput.

38. perc: Kovács játszotta tisztára magát, majd a 11-espont magasságában üresen helyezkedő Adamcsekhez passzolt, a támadó azonban nem tudta átvenni a labdát, így oda lett a gyirmóti lehetőség.

37. perc. Lovrencsics akadályozott meg egy gyirmóti kontrát, sárga lap.

37. perc: Kontrázhattak a hazaiak, de éppen a védelemből fellépő Pintért ugratta ki Lovrencsics, Pintértől pedig könnyedén elvették a gyirmóti védők a labdát.

28. perc: Köböl csinált meg egy cselt a 16-os bal sarkánál, majd kiszorított helyzetből a kapu fölé lőtt. Több volt ebben...

24. perc: Vogyicska futott el a bal szélen, majd középre emelt Köbölhöz, aki a kilépő kapus mellett a kapu mellé gurított.

19. perc: Helembai taglózta le a kezdőkör közelében Gálfit, sárga lap.

18. perc: Szőke felívelt labdáját Adamcsek elé fejelték a vendégek, a gyirmóti támadó közeli lövését Holczer nagy bravúrral védeni tudta.

18. perc: Medgyes az alapvonal közeléből passzolta vissza a labdát Szőkéhez, akinek a 16 méteres lövését a hazai védők blokkolták a kapu előtt.

10. perc: Kovács a 16-os előterében került lövőhelyzetbe, de a középpályás lapos, jobb alsóba tartó lövését Holczer könnyedén hárította.

8. perc: Köböl szeretett volna büntetőt kiharcolni, de a „jutalma" egy sárga lap lett egy műesésért.

6. perc: Lovrencsics passza után Katona Máté lőtte a bal kapufa mellé a labdát.

A képen fejelni igyekvő Lovrencsics Balázs ezúttal gólpasszt jegyzett (Fotó: Árvai Károly)

5. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Soroksár. Lovrencsics Balázs kezelt le egy indítást, majd beforgatta védőjét és Gálfihoz passzolt, aki 20 méterről kapura lőtt, a Kovács Milán lábán felperdülő labda pedig Hársfalvi feje fölött a kapuba hullott. 1–0!

4. perc: Csörgő ugratta ki Medgyest, aki éles szögből kapura lőtt, de Holczer védeni tudott.

2. perc: Soltész passzolt Adamcsekhez, aki 18 méterről a kapu fölé lőtt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Soroksár indította a játékot.

Érkeznek a csapatok a pályára, a Gyirmót tiszta sárgában, a Soroksár tiszta feketében játszik majd.

A magyarfutball.hu meccstörténeti adatbázisa szerint 2006 óta a két csapat összesen 18 alkalommal mérkőzött meg egymással. A Soroksár három, a Gyirmót tíz alkalommal tudott nyerni, ötször döntetlen eredmény született. Soroksáron kilenc alkalommal játszottak, a mérleg két hazai és hat vendég győzelem mellett egy döntetlen. Lipcsei Péter együttese legutóbb 2019 februárjában győzte le hazai pályán az aktuális ellenfelet, a végeredmény akkor 4–2 lett.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző évad egyik meglepetéscsapata, az Ajkán 1–1-es döntetlennel rajtoló Soroksár SC a vasárnapi győri városi rangadót hazai pályán elvesztő Gyirmót FC Győr ellen.