NB II: hazai Honvéd-bukta a Misleny ellen, az ETO kitömte a BVSC-t

2023.08.06. 17:20
Holman (20) és társai nem bírtak a lelkes kozármislenyiekkel, így Honvéd-vereség lett a vége (Fotó: honvedfc.hu)
A szombati Szeged-Csanád–Vasas (4–3) találkozó után vasárnap nyolc mérkőzést rendeztek a labdarúgó NB II 2. fordulójában. A Bp. Honvéd meglepetésre otthon maradt alul a Kozármislennyel szemben, a Kazincbarcika fölényes sikert aratott Óváron, a Soroksár legyőzte a Gyirmótot, a Budafok pedig az Ajkát. Az ETO négyet vágott a BVSC-nek, véget vetve ezzel a zuglóiak hosszú veretlenségi sorozatának, a Csákvár is fölényesen múlta felül a Haladást, a Pécs Siófokon diadalmaskodott, míg a Tiszakécske ikszelt a Nyíregyházával.

LABDARÚGÓ NB II
2.FORDULÓ

BP. HONVÉD–HR-RENT KOZÁRMISLENY 1–2 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Bozsik Aréna, 3709néző. Vezette:Antal Péter (Aradi József, Ország Péter)
HONVÉD: Dúzs – Kovács N. (Lovric, 85.), Szabó A., Kálnoki-Kis, Benczenleitner – Bocskay (Haragos, 75.), Adorján (Simon B., 85.) – Átrok (Eördögh, 58.), Holman, Keresztes (Krajcsovics, 75.) – Kerezsi. Vezetőedző: Pinezits Máté
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke P., Gajág, Füredi, Turi – Bor (Rácz B., 58.), Kozics – Nagy E. (Hegedűs M., 58.), Schuszter (Sági, 67.), Barkóczi (Vajda R., 58.) – Kirchner (Nagy M. K., 80.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző: Benczenleitner (1–0) a 31., Gajág (1–1) az 53., Vajda R. (1–2) a 71. percben
Pinezits Máté:
– Nem játszottunk olyan bátran és bevállalósan, ahogy elterveztük, sajnálom, hogy nem tudtuk győzelemmel meghálálni a szurkolók támogatását. Fantasztikus hangulat volt a mérkőzésen, sokat jelentett, hogy a vereség ellenére megtapsolta a játékosokat a közönség. Jó képességű futballisták alkotják a csapatot, még több tartalommal kell megtöltenünk a játékunkat.
Aczél Zoltán: – Nagyon boldog vagyok, megérdemelt a győzelmünk, egyes periódusokban jól játszottunk. Az első félidőben jól zártuk le a területeket, pontrúgás után mégis hátrányba kerültünk, a szünet után viszont bátran, kreatívan játszottunk, egyenlítettünk, majd fordítottunk. Kettő egynél lezárhattuk volna a meccset, de a Honvédnak is voltak lehetőségei a pontszerzésre a hosszabbításban.

ETO FC GYŐR–BVSC-ZUGLÓ 4–0 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO Park,2017 néző. Vezette: Zimmermann Márió (Huszár Balázs, Punyi Gyula)
ETO FC GYŐR:Pap E. – Vera,Szépe (Kiss M.,81.), Keresztes K.,Csontos D. (M. Diarra,66.) – Vingler (Riquelme,66.), Anton,Bumba – Lacza,Huszár M. (Csóka Bálint,74.), Skvarka (Kröhn,66.). Vezetőedző:Antonio Munoz
BVSC:Kovács B. – Benkő-Bíró,Nagy J. (Csősz,a szünetben), Hidi P.,Király Á. – Máyer G. (Szalánszki,70.), Szilágyi M. (Gergely P.,59.), Mitrovics,Kelemen P. – Mészáros A. (Tóth L.,70.), Balogh M. (Lénárt G.,70.). Vezetőedző:Urbán Flórián
Gólszerző:Huszár M. (1–0) a 11., Bumba (11-esből, 2–0) a 28., Huszár M. (3–0) az 53., Kröhn (4–0) a 86. percben
Antonio Munoz:– A védekezés és a támadás is rendben volt. Begyakorolt szituációk végén szereztük a gólokat, külön örömteli a fiatal Huszár Marcell eredményessége.
Urbán Flórián:– Az előző fordulóban nyújtott játékunkat nem tudtuk megismételni. Erősebb ellenféllel kerültünk szembe, nagy egyéni hibákból kaptuk a gólokat, ezeket ki kell javítani.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SZOMBATHELYI HALADÁS 4
2 (30) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 300 néző. Vezette: Katona Balázs (ifj. Varga Gábor, Sinkovicz Dániel)
CSÁKVÁR: Pécsi – Murka, Papucsek, Karacs, László N. – Farkas A., Mészáros D. (Major M., 85.), Szakály D. (Gazdag V., 72.) – Tamás N. (Juhász L., 72.), Nagy Z. (Simon A., 72.), Gruber (Fejős, 62.). Vezetőedző: Tóth Balázs
HALADÁS:
Verpecz – Nyíri (Simut, 46.), Jagodics M., Csonka B., Bosnjak (Doktorics, 13.) – Szakály A. (Katona I., 62.) – Horváth R., Rácz B., Csernik (Bolla G., 62.), Szvoboda (Zvekanov, 62.) – Jancsó. Vezetőedző: Alekszandar Jovics.
Gólszerző: Szakály D. (11-esből, 1–0) a 21., Karacs (2–0) a 41., Tamás N. (3–0) a 45+1., Szakály D. (11-esből, 4–0) a 69., Rácz B. (4–1) a 71., Horváth R. (4–2) a 90+2. percben
Tóth Balázs:
– Próbáltuk birtokolni a labdát, próbáltunk játszani, s ez hellyel-közzel sikerült is. Az első félidőben ugyan a Haladásnak is volt helyzete, de mi rúgtuk a gólokat. A szünet után már az eredmény volt a legfontosabb, így visszább álltunk, viszont a negyedik góllal végleg lezártuk a meccset.
Alekszandar Jovics:– Úgy gondolom, hogy az első félidőben mi fociztunk, ám a gólokat a hazaiak rúgták. Ilyen hibákat nem lehet elkövetni a profi futballban, mint amilyeneket mi elkövettünk a védekezésben.

BFC SIÓFOK–PÉCSI MFC 0–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion, 700 néző. Vezette: Görög Márió (Ring Kevin, Vörös Dániel)
SIÓFOK: Winter – Vágó G., Vékony, Debreceni Á. – Polényi (Menyhárt, 82.), Varjas Z., Kitl M., László D. (Tóth T., 65.), Böndi (Schildkraut, 82.) – Dénes (Szedlár, 75.), Nagy R. (Girsik, 65.). Asszisztensedző: Nikházi Márk
PÉCS: Helesfay – Svedjuk, Rácz L., Pejovics, Majnovics – Krausz, Szeles – Bukovics (Varga B., 58.), Gyurkits (Szabó M., 71.), Harsányi (Terbe, 58.) – Tóth-Gábor (Takács Zs., 90+4.). Vezetőedző: Weitner Ádám
Gólszerző: Svedjuk (0–1) a 11. percben
Nikházi Márk
: – Belekezdtünk egy építkezésbe, de rengeteg fiatal játékosunknak ez az első NB II–es szezonja. Viszont azon vagyunk, hogy a valamely mérkőzésen elkövetett hibákat a következő találkozóra kijavítsuk, így lehet majd fejlődni. A mai meccsen hetven percig az ellenfél térfelén folyt a játék, de gólt sajnos nem sikerült szereznünk, így pont nélkül maradtunk és dolgoznunk kell tovább.
Weitner Ádám: – Nem indult számunkra jól a találkozó, mert három kezdőjátékosom is jelezte a bemelegítés alatt, hogy rosszul van. Ennek ellenére bomba góllal nyitottunk, utána pedig lehúztuk a redőnyt, és magabiztosan tartottuk az eredményt. Ez igazi csapatmunka volt.

BUDAFOKI MTE–FC AJKA 2–0 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Promontor utca, 500 néző. Vezette: Takács Tamás (Szécsényi István, Rózsa Dávid)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Bíró M., Lorentz, Fótyik, Kalmár O.– Csonka A. (Horváth O., 62.), Oláh B.– Németh M. (Kocsis B., 62.), Szerető, Merényi (Horgosi, 76.) – Kovács D. (Vasvári, 32.).Vezetőedző: Erős Gábor
AJKA: Horváth D.– Tóth G., Kenderes, Görgényi (Borsos, 64.), Csemer– Tajthy (Csizmadia Z., 64.), Gyuris (Babos, a szünetben), Zsolnai, Rabatin – Szarka Á. (Szűcs K., 64.), Sejben (Doncsecz, 64.). Vezetőedző: Jeney Gyula
Gólszerző: Kovács D. (1–0) a 16., Merényi (2–0) a 42. percben
Erős Gábor: – Az Ajka jobb focit játszott, nem kérdés, hogy előrébb tart. Én sem szeretem a védekező focit, nekünk azonban rengeteg időre van szükségünk, hogy a játék kialakuljon. Karácsonyra nem nagyon kell ajándékot kérnünk, volt egy kihagyott tizenegyesük, három kapufájuk, de a győzelemnek természetesen tudunk örülni, ahogy annak is, hogy ilyen hosszú idő után sikerült legyőzni az Ajkát.
Jeney Gyula: – Jó volt a szurkolótábor mindkét oldalon, úgyhogy játszottunk egy jó mérkőzést. Ha ilyen hibákat fogunk elkövetni, nehéz szezonunk lesz, ám azt gondolom, hogy ha minden meccsen ekkora fölényben és dominanciával tudunk futballozni, akkor az hosszú távon sok problémát nem fog okozni.

SOROKSÁR SC–GYIRMÓT FC GYŐR 1–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Haraszti út, 400 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Márkus Tamás, Tőkés Róbert)
SOROKSÁR:Holczer – Kaján, Króner, Valencsik, Pintér D. – Vass Á. (Németh E., 86.), Köböl (Hajdú R., 75.) – Katona M., Gálfi (Varga I., 75.), Vogyicska Balázs (Dobos Á., 69.) – Lovrencsics B. (Dragóner F., 86.).Vezetőedző: Lipcsei Péter
GYIRMÓT FC GYŐR:Hársfalvi – Lányi, Hudák D., Csörgő V., Helembai – Kovács Milán, Szőke G. – Soltész D., Madarász M. (Pethő B., 60.), Medgyes Z. (Kicsun, 83.) – Adamcsek (Takács R., 72.).Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző:Gálfi (1–0) az 5. percben
Lipcsei Péter:– Szívvel-lélekkel futballoztak a játékosaim. Nyilván kellett a szerencse is, hogy egy megpattanó lövésből gólt szerezzünk. A legfontosabb, hogy itthon tartottuk a három pontot.
Csizmadia Csaba:– Nem gondoltam volna, hogy ez lesz a mérkőzés vége, hiszen szinte folyamatosan nálunk volt a labda. Hat helyzetet számoltam össze, ha ezekből egyet sem tudunk berúgni, nem úszhatjuk meg büntetlenül. Az utolsó percig próbálkoztunk a gólszerzéssel, de már éreztem, hogy ha reggelig játszunk, akkor sem tudunk betalálni.

TISZAKÉCSKEI LC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, Városi Sportcentrum,500 néző. Vezette: Farkas Norbert (Nagy Viktor, Baghy Csaba) TISZAKÉCSKE:Prokop – Máté Zs.,Csáki,Fodor,Balázs B. – Erdei C. (Szekér,a szünetben), Kocsis D.,Bencze M. (Bekker, 75.), Márkus A. (Cipf ,65.) – Torvund (Gyurján,82.), Zamostny (Horváth Z.,75.). Vezetőedző:Vas László
NYÍREGYHÁZA:Fejér – Farkas B.,Rjaskó, Baki,Nagy B. – Toma,Kesztyűs B. (Tamás O.,90.) – Géresi (Gresó,58.), Nagy D.,Herjeczki (Pataki B.,78.), Novák Cs. (Ramos.58.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző:Novák Cs.(0–1)a 7., Torvund(1–1)az 57. percben
Vas László:– Jó ütemű mérkőzést játszottunk, már az első félidőben is megvoltak a lehetőségeink. A második játékrészben sikerült egyenlítenünk, onnantól kezdve nyílt lett a meccs, mind a két csapat lábában megvolt az, hogy a maga javára fordítsa a találkozót. Igazságos pontosztozkodás született.
Tímár Krisztián:– Jól kezdtünk, megszereztük a vezetést is. Akkor lettem volna elégedett, ha megrúgjuk a második gólunkat is. A második félidőben a Tiszakécske nagy erőket mozgósított azért, hogy megszerezze a három pontot, de nekünk is voltak helyzeteink.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 0–3 (0–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mosonmagyaróvár, MTE 1904 Sporttelep. 400 néző. Vezette: Bana Gergely (Kulman Tamás, Máyer Gábor)
MOSONMAGYARÓVÁR:Heinrich – Deákovits (Simita,61.), Papp Sz.,Deák I.,Horváth K. – Czingráber – Szabó B. (Pataki Z.,a szünetben), Nagy P.,Illés D.,Szalka (Csóka Dominik 61.) – Korbély (Papp L.,79.). Vezetőedző:Németh Zoltán
KAZINCBARCIKA:Tóth B. – Ternován (Székely K.,64.), Szekszárdi,Heil,Papp M. – Csilus T. (Boros Zs.,83.), Ádám F. (Pekár,64.), Csatári (Kártik,53.), Süttő – Pinte,Kurdics (Fejes,83.). Vezetőedző:Csábi József
Gólszerző:Ádám F. (0–1) a 29., Pinte (0–2) a 32., Ádám F. (0–3) az 54. percben
Németh Zoltán:– Önmagunkat vertük meg, hiszen harminc percig uraltuk a mérkőzést, ám a gyorsan kapott két gól megtört bennünket.
Csábi József:– Ekkora különbséggel is megérdemelten győztünk, gyorsabban és pontosabban játszottunk ellenfelünknél.