Drámai végjáték után nyert a Tiszakécske Kozármislenyben

PEHR NÁNDORPEHR NÁNDOR
2023.07.30. 18:50
Gajágék a Tiszakécskét fogadták az új idény első fordulójában
Zamostny találatával az első félidőben vezetést szerzett a Tiszakécske Kozármislenyben, Barkóczi révén a hosszabbításban egyenlítettek a hazaiak. Ezzel azonban még nem volt vége a gólok sorának, mert Márkus 95. percben esett találatával a vendégcsapat nyerte meg a mérkőzést a labdarúgó NB II 1. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
1. FORDULÓ

HR-RENT KOZÁRMISLENY–TISZAKÉCSKEI LC 1–2 (0–1)
Kozármisleny,
800 néző. Vezette: Molnár Attila (Máyer Gábor, Vörös Dániel)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke (Barkóczi, 79.), Gajág, Füredi, Turi – Nagy E. (Schuszter, 79.), Kozics – Vajda R. (Tóth Z., 66.), Rácz B. (Molnár Á., 58.), Kirchner – Horváth P. (Hegedűs M., 58.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
TISZAKÉCSKE
: Prokop – Csáki R., Fodor F., Máté Zs. – Balázs B. (Márkus, 72.), Erdei, Szekér, Kryvotsiuk (Kocsis D., 61.), Bencze M. – Zamostny (Horváth Z., 88.), Torvund (Cipf, 61.).Vezetőedző: Vas László
Gólszerző:
Barkóczi (90+2.), ill. Zamostny (18.), Márkus (90+5.)
Aczél Zoltán:
– Az elején tíz perc alatt lerendezhettük volna a mérkőzést. Ha feljutó csapat vagyunk, talán belefért volna egy ilyen gól, amit a végén kaptunk, de egy év NB II után már nem.
Vas László: – Nehéz út elején vagyunk, rosszul kezdtünk, de kijöttünk belőle, úgyhogy pozitívum a három pont megszerzése.

Jól kezdte a mérkőzést a Kozármisleny, már az első percben kialakított egy óriási helyzetet, és kiharcolt egy büntetőt, ám a tizenegyest Kirchner a keresztlécre lőtte. Ezután magára talált a vendégcsapat, vezetett pár kontrát, s egy szöglet utáni megpattanó lövésből Zamostny vezetést szerzett a Tiszakécskének.

A második játékrészben ugyan mindent elkövetett a Kozármisleny, de nem tudott gólt szerezni, a vendégeknek pedig csak egy érvénytelen találat jött össze. Aztán mégis góllá érett a hazai nyomás, Barkóczi a ráadás pillanataiban pontos lövéssel kiegyenlített. Azonban még nem volt vége: jött a feketeleves, a hosszabbítás ötödik percében Márkus a kapuba pördítette a jobb oldalról érkező labdát, három ponthoz juttatva a Tiszakécskét. 1–2

PMFC–Mosonmagyaróvár 1–0

90+6. perc: A játékvezető lefújta a találkozót. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+5 perc: GÓÓÓL! Ismét vezet a Tiszakécske! Egy jobb oldalról érkező labdára Márkus csapott le és pörgette a hosszúba, Lékai nem tudott hárítani. 1–2!

90+5. perc: Kirchner kapott sárga lapot.

90+2. perc: GÓÓL! Egyenlített a Kozármisleny! Hegedűs cselezett a jobb szélen és adott középre, ahol érkezett Barkóczi és kilőtte a hosszú alsó sarkot! 1–1!

90+1. perc: Horváth Z. kapott sárga lapot.

5 perc lesz a hosszabbítás.

89. perc: Barkóczi jobb oldali beadása után Gajág fejelt kapu mellé.

88. perc: Vendég csere a gólszerző Zamostny helyére érkezik Horváth Z.

86. perc: Hegedűs emelt be egy labdát a védőfal mögé, de két hazai játékos is lemaradt róla.

84. perc: Barkóczi lőtt, egy védőről Kozics elé pattant, aki kapu fölé lőtt 23 méterről.

83. perc: Kozics szöglete után Turi fejelt kapu mellé.

79. perc: Két csere a mislenynél, Nagy E. és Beke P. hagyta el a játékteret és érkezett Schuszter és Barkóczi.

77. perc: Molnár Á. cselezett a bal szélen, majd jól passzolt középre, ahol érkezett Hegedűs, lövését Prokop fogta meg.

74. perc: Kozics lőtt kapu fölé egy szabadrúgásból.

72. perc: Balázs B. helyett Márkus folytatja a játékot.

70. perc: Egy labdaszerzés után Bencze cselezett befelé és lőtt, de kapufáról kifelé pattant, így került Cipf elé aki a kapuba lőtt, de les miatt a játékvezető megállította a támadást.

69. perc: Nagy E. indítás volt hosszú Hegedűs Márknak.

66. perc: Vajda helyére érkezett Tóth Z.

62. perc: A frissen beállt Molnár Á. lövése ment el a kapufa mellett centikkel.

61. perc: Kettős vendég csere, Kryvotsiuk és Torvund ment le és érkezett Kocsis D. és Cipf.

58. perc: Kettőt cserélt a hazai csapat, lement Rácz B. és Horváth P., érkezett Molnár Á. és Hegedűs M.

48. perc: Máté Zs. lőtt távolról kapu fölé.

Egyik csapat sem cserélt a szünetben.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45+1. perc: Szöglet után Csáki fejelt kapu mellé.

42. perc: Buktatásért kapott sárgát Kozics.

40. perc: Kozics szabadrúgása érkezett kapu elé veszélyesen, de senki nem tudott beleérni, így Prokop fogta meg a játékszert.

39. perc: Rácz B. az alapvonalról lőtt élesen kapu elé egy labdát, de nem volt érkező, így nem volt kapura veszélyes.

37. perc: Kakaskodásért jár a sárga lap Füredinek és Torvundnak.

32. perc: Szöglet után Kryvotsiuk lövését védte Lékai.

31. perc: Ismét egy hosszú indítás, Zamostny indult meg vele, Füredi blokkolta a lövést.

30. perc: Labdaelrúgásért kapott sárga lapot Máté Zsolt.

23. perc: Egy felszabadításra csapott le Torvund, Gajág mellől kapura lőtt, de Lékai védte a próbálkozást.

18. perc: Gól vezet a Tiszakécske. Egy jobb oldali szöglet után Zamostny elé került a labda, aki kapásból lőtt, a labda megpattantBekén, ígyLékai már nem tudott hárítani.01!

18. perc: Zamostny lőtt éles szögből, Lékai öklözte ki a labdát.

15. perc: Kozics ívelt egy bal oldali szabadrúgást a vendég kapu elé, Gajág éppen lemaradt a labdáról, így érintés nélkül hagyta el a játékteret a labda.

13. perc: Jobb oldali beadás után Kryvotsiuk fejelt, Lékai könnyedén húzta le a labdát.

8. perc: Leshatárról lépett ki Torvund és az érkező Lékai mellett elgurította a labdát, de centikkel a kapu mellett is.

1. perc: Egy bal oldali beadás után Vajda került óriási helyzetbe, de Prokop nagy bravúrral hárított, a kipattanó labdáért való harcban Kirchnert buktatták. A sértett hajtotta végre a büntetőt, de a felső lécet találta el, így marad a 0–0.

1. perc: Büntetőhöz jutott a Kozármisleny!

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

KÍVÁNCSI AZ NB II-ES KLUBOK NYÁRI ÁTIGAZOLÁSAIRA?
IDE KATTINTVA MINDEN ÁTIGAZOLÁST MEGTUDHAT!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással az ismét Aczél Zoltán által vezetett, nyáron jól erősítő Kozármisleny és az immáron Vas László által vezetett Tiszakécske. Érdekesség, hogy a vendégek bajnokin február közepe óta egyszer sem ikszeltek.

A hazai csapatban három új igazolás található a kezdőben, Kozics Barnabás és Horváth Péter már játszott korábban a klubnál, Rácz Balázs most lép először pályára mislenyi mezben. A Tiszakécskénél négy új igazolás is bemutatkozik a kezdő tizenegyben: Prokop Rostislav, Fodor Ferenc, Bencze Márk és Torvund Alexander.