NB II: egy siker, egy zakó a Vasas vasárnapi mérlege

2023.07.23. 21:44
Fotó: Nemzeti Sport, archív
A labdarúgó NB II rajtjára készülő Vasas a Soroksártól kikapott, a Tiszakécskét legyőzte a felkészülés vasárnapi játéknapján. A Csákvár hazai pályán, a Siófok idegenben győzött, a Nyíregyháza szintén vendégként verte a Mezőkövesdet.

NB II-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEI
Soroksár–Vasas 2–0 (Vogyicska, Dragóner)
Vasas–Tiszakécske 2–1 („A két klub előzetes megállapodása értelmében a mai zárt kapus felkészülési mérkőzésről kizárólag az eredményt közöljük” – Tiszakécskei LC Facebook)

Mezőkövesd (NB I)–Nyíregyháza 1–3 (1–2)
NYÍREGYHÁZA: Fejér (Dala, 60.) – Farkas (Gyenti, 92.), Rjasko (Alaxai 92.), Baki (Gengeliczki, 92.), Nagy B. (Kiss B., 92.), Toma (Tamás, 75.), Kesztyűs (Pataki, 92.), Nagy D. (Sigér Á., 60.), Géresi (Gresó, 75.), Novák (Myke, 60.), Herjeczki (Cseh, 92.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Vajda (50.), ill. Herjeczki (13.), Novák Cs. (23. – 11-esből), Gresó (92.)

Csákvár–FK Tisza (szerbiai, III) 6–0 (4–0)
CSÁKVÁR:
Pécsi – Murka, Papucsek (Babós), Karacs, László N. – Farkas A., (Nat), Mészáros D., Szakály D. (Major M.) – Tamás N. (Juhász L.), Nagy Z. (Simon A.), Fejős (Baracskai). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző:
Nagy Z. (2.), Fejőr (11.), Farkas A. (26.), Tamás N. (43.), Szakály D. (55. – 11-esből), Simon A. (77.)

Fehérvár FC II (NB III)–Siófok 0–3 (0–1)
BFC SIÓFOK: Winter – Vágó G., Vékony, Debreceni Á. – Polényi (Major G., 63.), Varjas Z. (Nagy-Kolozsvári, 63.), Kitl M., Nemes (Girsik, 63.), Böndi (Schildkraut, 63.) – Nagy R. (Tóth T., a szünetben), László D. (Menyhárt Zs., 63.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Tóth T. (51., 76.), László D. (4.)

Szeged-Csanád GA–
NK Bistrica (szlovén II.) – 1–0-s szegedi vezetésnél a szünetben vihar miatt félbeszakadt.