Két büntető döntött Barcikán – csak a gyirmótiak lőtték be...

F. E.F. E.
2023.05.07. 16:50
A fehér mezes vendégek büntetőből szerezték meg a győzelmet (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)
A labdarúgó NB II 36. fordulójában a fordulót megelőzően a 14. helyen álló Kolorcity Kazincbarcika SC a negyedik Gyirmót FC Győrt fogadta. A vendégek Soltész Dominik büntetőjével korán vezetést szereztek. Még a szünet előtt a Barcika is tizenegyeshez jutott, de ez kimaradt, így a gyirmótiak győzelemmel távoznak a borsodiaktól.

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–GYIRMÓT FC GYŐR 0–1 (0–1)
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 450 néző. Vezette: Ducsai József (Szert Balázs, ifj. Varga Gábor)
KAZINCBARCIKA:Megyeri I G. – Szemere B., Szekszárdi M., Heil, Lippai T. (Hleba, 82.), Székely K. (Süttő, a szünetben) – Csatári, Nagy J. (Takács T., 82.), Szabó B. (Ádám F., 58.) – Kurdics (Bacsa, 58.), Pálinkás. Asszisztensedző: Simon László
GYIRMÓT: Rusák – Major M., Csörgő V., Polgár, Helembai – Kovács M. – Soltész D., Nagy Patrik, Madarász M., Medgyes Z. – Pethő B. (Simon A., a szünetben). Vezetőedző:Csertői Aurél
Gólszerző: Soltész D. (12. – 11-esből)
Simon László:– A második félidőben nyomasztó fölényben játszottunk, uraltuk a meccset, de a Gyirmót szervezetten védekezett, és megőrizte előnyét.
Csertői Aurél:– A második félidőben nehéz perceink voltak, a hazaiak mindent egy lapra tettek fel. Pontrúgásaikat sikerült hatástalanítanunk, és úgy érzem, egy góllal mindenképpen jobbak voltunk.

A kék-sárga mezes Barcika küzdött, de nem sikerült egyenlítenie (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

Két olyan csapat találkozott egymással ezúttal Kazincbarcikán, amely a legutóbbi öt bajnoki mérkőzéséből csak egyet-egyet tudott megnyerni. A találkozó pörgős iramban kezdődött, mindkét oldalon akadt helyzet. Egy vendégszögletet követően Szekszárdi Milán kézzel ért a labdába, a játékvezető rögtön a büntetőpontra mutatott. A megítélt tizenegyest Soltész Dominik magabiztosan lőtte középre az elvetődő Megyeri mellett, 0–1.

Ezt követően felélénkült a Barcika játéka, a hazaiak inkább távolról kísérleteztek, de ezeket a próbálkozásokat Rusák rendre hárítani tudta. A harminckettedik percben a borsodiak is tizenegyeshez jutottak, Csatárit buktatták ugyanis a tizenhatoson belül. A labda mögé Pálinkás állt, akinek lövését a gyirmótiak kapusa kivédte, így elmaradt a hazai egyenlítés.

A szünetben mindkét edző cserékkel igyekezett frissíteni csapatán. Ez inkább a borsodiaknak sikerült jobban, Ádám Ferenc ugyanis több alkalommal helyzetbe került, de gólt nem sikerült szereznie, így egygólos gyirmóti győzelemmel ért véget a találkozó.

Május 8.
19.00:Pécsi MFC–MTK Budapest (Tv:M4 Sport)

20. Dorogi FC367101932–55–2331

90+5. perc:Véget ért a találkozó, köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc: Cserél Csertői Aurél együttese: Soltész D.-t Bagó váltja.

90+2. perc:Szemere is sárga lapot kap.

90+1. perc: Ádám F. végez el szabadrúgást. A labda jól kanyarodik középre, az érkező Pálinkás centikkel marad le róla.

90. perc: A találkozó végén öt percet hosszabbít a játékvezető.

86. perc: Kettős csere a Gyirmótnál is: Medgyes helyett érkezik Hudák, Nagy Patrikot Kovács D. váltja.

86. perc: Soltész D. kap sárga lapot.

82. perc: Kettős csere a hazaiaknál. Lippai T. helyett Hleba folytatja, Nagy J.-t pedig Takács T. váltja.

82. perc: Süttő kap sárga lapos figyelmeztetést.

81. perc: Nagy J. szögletét követően Ádám F. lövése centikkel kerüli el a gyirmóti kaput.

80. perc: Egy hazai védelmi megingást követően Medgyes szerez labdát, lövését Megyeri védi.

73. perc: Ádám F. kap labdát a tizenhatoson belül és kerül helyzetbe, majd a kapu fölé lő.

71. perc:Soltész D. lő kapufát, majd Nagy Patrik ismétel, akinek lövését védi Megyeri.

69. perc: Ádám F. kap jó labdát, de kapura nem tud vele fordulni, hanem Bacsához passzol. A lövést Rusák könnyedén megfogja.

58. perc: Kettős csere a Kazincbarcikánál: Kurdics és Szabó B. hagyják el a pályát, a helyükre Bacsa és Ádám F. érkeznek.

56. perc: Nagy J. végez el sarokrúgást. A labdát a középen érkező Pálinkás elől magabiztosan húzza le a vendégek hálóőre.

46. perc:Kezdetét veszi a második félidő.

A szünetben mindkét csapat cserélt: a hazaiaknál Süttő érkezett Székely K. helyére, a Gyirmótnál Pethő B.-t Simon A. váltotta.

Pálinkás (kék-sárgában) büntetője ezúttal kimaradt (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

45+2. perc: Véget ért az első játékrész.

45. perc: Az első félidő végén kettő perc a hosszabbítás.

43. perc. Egy visszagurított passzt követően Szabó B. lő a tizenhatos vonaláról, a labda elkerüli a kaput.

34. perc: A labda mögé Pálinkás áll, Rusák azonban érzi az irányt és kivédi a tizenegyest.

32. perc: A reklamáló Medgyes Z. és Helembai sárga lapot kapnak.

Csörgő Viktor (fehérben) büntetőhöz juttatta a Kazincbarcikát (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

32. perc: Csörgő V. buktatja Csatárit a tizenhatoson belül, büntetőhöz jut a Kazincbarcika.

27. perc. Csatári ível középre, Pálinkás elől azonban mentenek a gyirmóti védők.

23. perc: A hazaiak passzolgatnak a vendég tizenhatoson belül, majd Lippai lő, de Rusák hárítja az erőtlen barcikai próbálkozást.

19. perc:Kurdics kap sárga lapos figyelmeztetést.

19. perc: Szabó B. szánja rá magát egy távoli lövésre, körülbelül 30 méterről lő, de a labda elkerüli a gyirmótiak kapuját.

16. perc: Soltész D. kerül ismét helyzetbe, de Megyeri menteni tud.

15. perc: Nagy J. szögletét követően Pálinkás fejel, de a kapufáról kifelé pattan a labda.

Megyeri tehetetlen volt Soltész Dominik tizenegyesénél (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

12. perc: A labda mögé Soltész D. áll, és magabiztosan a kapu középébe rúgja a labdát. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–GYIRMÓT FC GYŐR 0–1

11. perc: A sarokrúgást követően Szekszárdi M. kézzel ért a labdába, a játékvezető büntetőt ítél a vendégeknek.

10. perc: Madarász M. kerül helyzetbe, de Megyeri szögletre öklözi ki a labdát.

3. perc: Hazai bedobást követően a labda a vendégek tizenhatosán belül pattog, de Kurdics elől végül tisztázni tudnak a védők.

1. perc: Kezdetét veszi a mérkőzés, melyen a hazaiak kék-sárgában, a vendégek tiszta fehérben lépnek pályára. A találkozón a Barcika indítja útjára a labdát.

Továbbra sem biztos még a kék-sárga mezes borsodiak bennmaradása (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző öt bajnokiján mindössze négy pontot szerző, két forduló óta nyeretlen Kazincbarcika SC a legutóbbi két mérkőzésén ugyancsak győzni képtelen Gyirmót FC Győr ellen.