Vezetett a Békéscsaba, de pont nélkül maradt, mert fordított a Haladás

2023.04.26. 16:50
A Békéscsaba nem tudta megállítani a Haladást (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A labdarúgó NB II 34. fordulójában a Szombathelyi Haladás nagy csatában 2–1-re legyőzte a Békéscsabát. Sikerükkel már öt forduló óta veretlenek a vasiak, az Előre pedig vereségével visszacsúszott a 18. helyre.

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–1(1–1)
Szombathely
,Haladás Sportkomplexum, 628 néző. Vezette:Jakab Árpád (Vígh-Tarsonyi Gergő, Mohos Milán)
HALADÁS: Mursits–Nyíri, Csonka B., Devecseri, Bolla G.–Csernik (Tóth M., 69.), Csilus, Rácz B. (Doktorics, 69.), Horváth R. (Mayer G., 79.)–Molnár R. (Katona I., 90.), Borvető (Lencse, 79.). Vezetőedző: Michal Hipp
BÉKÉSCSABA: Krnács–Puskás G. (Szalai D., 77.), Albert I. (Ilyés T., 90.), Bora, Miklós– Horváth P. (Kóródi, 77.), Zvara (Kitl M., 58.), Futó, Fazekas L.–Czékus, Lukács R. (Hamed, 58.).Vezetőedző: Pásztor József
Gólszerző:
Horváth R. (24.), Molnár R. (51. – 11-esből), ill. Albert I. (7.)
Michal Hipp:– Értékes pontokat szereztünk. Az első félidőben sok hibával, idegesen játszottunk, ez kedvezett az ellenfélnek, de a szünet után rendeztük a sorainkat. Megérdemelten nyertünk.
Pásztor József:– Több volt ebben a mérkőzésben. A hajrában többször lehetőségünk nyílt az egyenlítésre, sajnos nem sikerült.

Nagy iramban kezdtek a felek, a vendégek első helyzetüket gólra váltották Albert István révén. A többet támadó vasiak jó iramban futballoztak, és a félidő derekán – megérdemelten – kiegyenlítettek Horváth Rajmund góljával. A folytatásban a hazaiak domináltak, többször is eljutottak Krnács kapuja elé, de nagy veszélyt nem jelentettek.

A szünet után viszont igen: Molnár Rajmund értékesítette a buktatásáért megítélt tizenegyest. Keményedett az egyébként addig sportszerű meccs. Izgalmas volt a találkozó, a vendégek próbáltak egyenlíteni, de a szombathelyiek sem csak védekeztek – veszélyes ellentámadásokat vezettek. A hatperces hosszabbításban is volt minden – de gól már nem, így a hazaiak örülhettek. A mérkőzésen jobban futballozó, több helyzetet kidolgozó Haladás megérdemelten nyert, és már öt forduló óta veretlen. 2–1

20. Dorogi FC346101829–51–2228
Molnár Rajmund (jobbra) gólja három pontot ért (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

90+6. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét.

90+5. perc:Mursits kapott sárga lapot időhúzásért.

90+4. perc:Hamed 18 méteres, léc alá tartó lövését tolta fölé Mursits.

90+1 perc:Kitl kapott sárga lapot.

Hat perc a hosszabbítás.

90. perc: Albert helyett Ilyés csere a vendégeknél, Molnár helyett Katona a hazaiaknál.

Rácz Barnabásék (jobbra) megőrizték előnyüket (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

89. perc:KAPUFA!Mi maradt ki! Lencse remek labdájával Molnár lépett ki, védője mellett 14 méterről a jobb kapufát találta el.

83. perc:Csilus kapott sárga lapot.

78. perc: Cserél a Hali is, Borvető le, Lencse be és Horváth Rajmund le, Mayer be.

77. perc: Két vendégcsere, Horváth helyett Kóródi és Puskás helyett Szalai.

A békéscsabaiaknál van többet a labda, a vasiak viszont stabilan őrzik egygólos előnyüket.

73. perc: Doktorics kapott sárga lapot.

69. perc: Kettős csere a Haladásban is. Rácz helyett Doktorics és Csernik helyett Tóth Máté állt be.

Borvető Áron nagyot küzdött (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

58. perc: Kettős csere a Békéscsabában. Zvara helyett Kitl és Lukács helyett Hamed.

51. perc: GÓÓÓÓL! Molnár Rajmund lábát húzta el az ötösön Krnács – tizenegyes! A büntetőt MolnárRajmund a jobb sarokba lőtte! 2–1

46. perc: Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

Még az első félidőben egyenlített a Hali (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

45. perc: Vége az első félidőnek.

Az utóbbi percekben rengeteg a rossz passz, pontatlan átadás. Változatlanul a hazaiak irányítják a játékot.

33. perc: Molnár jobbal felpergette, ballal 23 méterről rálőtte: a labda alig ment el a bal sarok mellett. Szép jelenet volt.

Nyíri (fehérben) és Mikló párharca (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

A Békéscsaba utoljára 2004-ben győzte le a Haladást, azaz csaknem 20 éve. Ez még akkor is nagy idő, ha nem minden évben csapott össze a két patinás gárda.

Horváth Rajmund egyenlített (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

24. perc:GÓÓÓÓL! Csernik bal oldali beadását Borvető fejelte a jobb felső sarok felé, Krnács bravúrral védett, a kipattanót Horváth Rajmund öt méterről a kapu közepébe fejelte! 1–1

.22. perc: Szép szombathelyi támadás végén Borvető nyolc méterről leadott lövését öklözte ki Krnács, majd a védők szögletre tisztáztak. A jobb oldali szögletet Rácz végezte el, Csonka kilenc méterről a kapus kezébe fejelt.

A hazaiak gyorsan futballoznak, viszont mivel sok hibával is teszik, így Krnács kapuja nem forog veszélyben. Krnács egyébként szinte megállás nélkül irányítja a védelmet, gyakorlatilag beharsogja az egész stadiont.

10. perc: Borvető–Horváth Rajmund akció után utóbbi öt méterről, éles szögből lőtt, Krnács kiütötte a labdát.

7. perc:GÓÓÓL! Jobb oldali szöglet után Albert hat méterről a jobb sarokba fejelte! 0–1

Az ide-oda kavargó viharos szélben nagy iramban kezdtek a csapatok, a szombathelyiek aktívabbak egyelőre.

1. perc: A vendégek indították útjára a labdát.

A mérkőzés előtt a legutóbb Dorogon a Haladás színeiben 100. bajnoki mérkőzését játszó Rácz Barnabást köszöntötte Séllei Árpád, a Szombathelyi Haladás ügyvezető igazgatója.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi négy bajnokiján felváltva ikszelő, majd nyerő Szombathelyi Haladás az ETO feletti győzelme ellenére osztályozós pozícióban tanyázó Békéscsaba 1912 Előrével szemben.