A kimaradt büntető után bedarálta a Siófok a Szentlőrincet

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2023.04.23. 16:50
Keresztesnek és Havasnak meggyűlt a baja a siófoki támadókkal (Fotó: Fábián Laci/Szentlőrinc)
A labdarúgó NB II 33. fordulójában a Szentlőrinc előtt minden esély megvolt, hogy legyőzze a Siófokot, de a kimaradt büntető annyira megfogta a hazaiakat, hogy még a szünet előtt kettőt is kaptak. Onnan pedig már nem volt visszaút (1–3).

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–BFC SIÓFOK 1–3 (0–2)
Szentlőrinc,
Szentlőrinci Sporttelep, 250 néző. Vezette: Molnár Attila (Bertalan Dávid, Király Zsolt)
SZENTLŐRINC:
Prokop – Farkas M. (Nagy Zs., a szünetben), Keresztes B., Tamás L., Erdélyi (Pintér, 76.) – Papp G. (Lénárt, a szünetben), Havas, Kesztyűs M. (Grumics, 69.) – Daróczi – László D., Rétyi (Novák Zs., a szünetben). Vezetőedző: Domján Attila
SIÓFOK:Winter – Vágó G., Horváth M., Debreceni Á. – Major G. (György, 88.), Varjas Z. (Nemes, 88.), Szakály A., Varga B. – Dénes (Hegedűs M., 63.), Farkas B. (Polényi, 80.), Kerezsi (Nyitrai, 80.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző:
Grumics (90.), ill. Dénes (43.), Farkas B. (45.), Kerezsi (75.)
Domján Attila:
– Sorozatban a harmadik tizenegyest is elhibáztuk. Ez lélektanilag letaglózta a csapatot… Voltak lehetőségeink, de csak későn tudtunk szépíteni.
Dragan Vukmir: – Nehéz mérkőzésre számítottunk, az is lett belőle. A kimaradt büntető utáni fordulat nekünk adott reményt, és örülök is a győzelemnek.

Lendületesen kezdett a Szentlőrinc a Siófok ellen, s már korán megtalálta azokat a folyosókat, amelyeken a védelem mögé be tudta játszani a labdát. László Dávidnak, Rétyinek és Papp G. Benedeknek is volt gólt ígérő próbálkozása, miközben a vendégek futballjában nem igazán volt benne, hogy megrezgetik a hálót. A lőrincieknek még egy büntetőt is sikerült összehozniuk a 35. percben. Ahogyan egy hete a Győr ellen, most is Rétyi lépett a labda mögé, s az eredmény is ugyanaz lett: kihagyta. Ez pedig felborította a mérkőzés menetét. A hazaiak borzalmasan idegesen folytatták, s jöttek is a hibák ebből fakadóan, amit a Siófok kegyetlenül büntetett. Dénes és Farkas Balázs két perc alatt lőtt egyet-egyet a szünet előtt.

A fordulás után ugyan sokat tett a szépítés érdekében a Lőrinc, a Siófok még egyszer betalált, így Grumics gólja mit sem ért a végén. 1–3

Vége a mérkőzésnek!

90. perc: GÓÓÓÓL! Szépítenek a hazaiak! Egy jobb oldali indítást Grumics kapásbóllőtt el a hosszú alsóba éles szögből. 1–3

88. perc: Major Gergőt György Nico, Varjast Nemes váltotta a vendégeknél.

84. perc: Hegedűs csapott le a labdára Nyitrai fejese után, de jobb külsővel mellé lőtt hat méterről.

80. perc: Kerezsit Nyitrai, Farkas Balázst Polényi váltotta a vendégeknél.

76. perc: Erdélyit Pintér váltotta a hazaiaknál.

75. perc: GÓÓÓÓÓL! Újra betalált a Siófok! Daróczi és Keresztes nem értette meg egymást a felezőnél, Farkas Balázs csapot le a gazdátlan labdára, majd Kerezsit indította. A támadó először Prokopba lőtte a labdát, de az ismétlésnél már eltalálta az üres kaput.0–3

70. perc: Daróczi vette észre a bal oldalról Grumicsot, jól is lőtte középre a labdát, de a fejes mellé ment.

69. perc: Változtatnak a hazaiak. Grumics jött Kesztyűs Máté helyett.

67. perc: Havas lőtt félfordulatból a tizenhatos vonaláról egy szögletet követően, de a labda a keresztléc felett zúgott el.

63. perc: Cserélnek a vendégek. Dénes helyett Hegedűs Márk érkezett.

58. perc: Varjas kapott sárga lapot, amiért elrúgta a labdát sípszó után.

57. perc: László Dávid tekerte rá a szabadrúgást, Winter fölé tudta ütni a labdát.

56. perc: László Dávidot kaszálta el Szakály Attila egy hazai kontra közben. Járt érte a sárga lap.

49. perc: Daróczi tekert tizenöt méterről, de nem találta el a bal alsót.

48. perc: Havas is sárga lapot kapott.

47. perc: Máris ott az első hazai helyzet, de Novák Zsombor fejesét védte Winter.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés. Hármat is cseréltek a hazaiak a szünetben. Farkas Marcellt Nagy Zsombor, Papp G. Benedeket Lénárt, Rétyit Novák Zsombor váltotta.

Vége az első félidőnek!

Farkas Balázs ünnepelhetett a szünet előtt (Fotó: Fábián Laci/Szentlőrinc)

45. perc: GÓÓÓÓÓÓL!Újra Kerezsi rohant el a bal oldalon, most egyedül akarta befejezni, de Keresztes blokkolt. A bedobást követően a középső nagy kavarodásban Farkas Balázs találta meg a labda, aki közelről a kapu jobb oldalába lőtt. 0–2

43. perc:GÓÓÓÓÓÓL! A bal oldalon vezetett gyors támadást a Siófok. Kerezsi lapos centerezésére Dénes érkezett középen, s közelről a kapuba gurított. 0–1

40. perc:Tamás László és Dénes csapott össze a mezőnyben. Előbbi érdemelt ki egy sárgát.

37. perc: László Dávid érezte úgy, hogy újra szabálytalankodtak vele szemben, felpattanva olyan evesen reklamálta ezt a partjelzőnél, hogy sárga lapot kapott.

36. perc: Ahogyan egy hete, Rétyi most is eltoporogta a büntetőt, s Winter védte a jobb alsóba tartó labdát. A szurkolók arra kérik a támadót, többet ne vállaljon tizenegyest.

35. perc: Most tényleg lerántották László Dávidot, jöhet a tizenegyes.

33. perc: Daróczi cselezett balról befelé, majd Papp G. elé készítette le a labdát, aki estében lőtt tizenhat méterről, Winter fogta a löketet.

László, Kesztyűs és Daróczi rémisztgette a vendégeket (Fotó: Fábián Laci/Szentlőrinc)

30. perc: Kerezsi és Keresztes ütközött a levegőben, utóbbi sárga lapot kapott.

28. perc: Prokop ijesztette meg a hazai szurkolókat, Farkas Balázs majdnem elvette tőle a labdát, de végül sikerült megtartania.

26. perc: Kerezsi beadása után Keresztes ollózva szabadított fel.

24. perc: Kerezsi a bal oldalról találta meg a hosszún berobbanó Major Gergőt, de a fejest a gólvonalon blokkolta Tamás László.

20. perc: Kerezsi érkezett nagyszerűen egy jobb oldali beadásra, át is fejelte Prokopot, de a kapufáról a kapus kezébe pattant vissza a labda.

19. perc: Szép támadás végén László Dávid kapott labdát az ötös környékén, de rosszul találta el azt.

13. perc: Úgy tűnt, László Dávidot hátulról lerántotta egy vendég védő a tizenhatoson belül, de a játékvezető közelről látta az esetet, s nem fújt.

Erdélyi indult el a szélen (Fotó: Fábián Laci/Szentlőrinc)

10. perc: Rétyi és László Dávid kényszerítőjét követően előbbi léphetett be a védő vonal mögé, azonban Vágó beérte a tizenhatosnál, és kibillentette egyensúlyából, így a tizenegyespontig se gurult el a lövés.

5. perc: Rétyit ugratta ki Daróczi, de a támadó éles szögből lőhetett csak, amire beérte a labdát. Winter hárított.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A piros-feketében játszó hazaiak indították útjára a labdát. A vendégek még tiszta fehérben a pályán.

Kezdés előtt a csapatok (Fotó: Fábián Laci/Szentlőrinc)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az osztályozós helyen álló, három találkozó óta nyeretlen Szentlőrinc a javuló formát mutató, előző három összecsapását megnyerő Siófok ellen.