Tizenegyest hibázott, de végül csak betalált a Pécs

2023.04.26. 17:50
A labdarúgó NB II 34. fordulójában a PMFC megtörte gólcsendjét, de nyerni nem tudott hazai pályán, és csak 1–1-et játszott a Kazincbarcikával.
Betalált a Pécs, de ez csak egy pontra volt elég (Fotó: Kurdi József/PMFC)

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ

PÉCSI MFC–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1–1 (0–1)
Pécs,
PMFC Stadion, 400 néző.Vezette: Takács Tamás (Belicza Bence, Máyer Gábor)
PMFC: Helesfay – Svedjuk (Major S., 77.), Rácz L. (Harsányi I., 69.), Katona L., Majnovics – Kesztyűs, Terbe (Kocsis B., 69.), Krausz – Gera Z. (Mayer J., 69.), Tóth-Gábor, Szabó M. Megbízott edző: Lazar Sztanisics
KAZINCBARCIKA:Megyeri I G. – Székely D. (Hleba, 77.), Szekszárdi M., Heil, Lippai T., Székely K. – Csatári, Nagy J., Ádám F. (Kovács B., a szünetben) – Bacsa (Puska, 88.), Takács T. (Pálinkás, 59.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Szabó M. (76.), ill.Csatári (29.)
Lazar Sztanisics:– Nehéz mérkőzés volt, mindent megpróbáltunk, de jobban kell koncentrálnunk és még többet dolgoznunk.
Csábi József:– Nagy csata dúlt a pályán, értékes pontot szereztünk. Rá is szolgáltunk, hiszen a második félidőt két kapufával kezdtük. A Pécs kockáztatott, és kiegyenlített.

Ismételte a már megszokott forgatókönyvet a PMFC. Az első percekben többször is veszélyesen átjátszotta a Kazincbarcika védelmét, de a lendület az első negyedóra elteltével kezdett alábbhagyni. Pedig ekkor már Gera Zalán és Szabó Máté is megszerezhette volna a hazaiaknak a vezetést.

Ezzel szemben a vendégek szinte az első veszélyesebb helyzetükből megszerezték a vezetést. A 29. percben a tizenhatos előterében került a labda Csatári Gergőhöz, akinek első lövése Rácz Lászlóról levágódott, de az ismétlés már a kapu bal oldalában kötött ki. Helesfay Donát tehetetlen volt az esetnél.

A gólt követően ismét aktívabbá váltak a pécsiek, s Szabó Máté kétszer is bejutott a tizenhatoson belülre, de előbb az alapvonalról visszatett labdája nem talált gazdára, majd két perccel később a lövése volt veszélytelen, miután több védőn is áttört.

A második játékrészben rettentő közel jutott a gólszerzéshez a Pécs, de Tóth-Gábor Kristóf jobb alsóba tartó büntetőjét Megyeri védte. Azonban ami nem ment tizenegyesből, azt Szabó Máté megoldotta a tizenhatos sarkától. A támadó tisztára cselezte magát, majd jobbal kilőtte a hosszú felsőt. 1–1

Vége a mérkőzésnek!

90. perc: Megyeri Gábor kapott sárgát időhúzásért.

88. perc: Cseréltek ismét a vendégek. Bacsa helyére Puska állt be.

77. perc: Svedjuk helyett Major Sámuel érkezett a PMFC-be, Székely Dávid helyett Hleba folytatja a Kazincbarcikában.

76. perc: GÓÓÓÓÓL! Egyenlített a PMFC! Szabó Máté húzogatott a bal oldalon, majd jobbal lőtt a tizenhatos bal sarkától, gyönyörűen vágódott a labda a bal felsőbe. 1–1

72. perc:Bacsa kapott sárga lapot veszélyes játék miatt.

69. perc: Hármat is cserélt a PMFC!Rácz László helyére Harsányi, Geráéra Mayer János, Terbéére Kocsis Bence. Mayer példát vett Kovács Bencéről, és azonnal egy sárgát is begyűjtött.

65. perc:Rácz László fejelhetett hét méterről a szögletet követően, de Megyeri ismét védett.

59. perc: Cseréltek a vendégek. Takács Tamás helyére Pálinkás érkezett.

57. perc: Egy szabadrúgást követően a hosszún Kesztyűs összeszedte a labdát. Cseleket követően jobbal élesen lőtt, amit Megyeri védett. A másik oldalról Katona lőtt, de nagyon mellé ment a labda.

Tóth-Gábor Kristóf elkeverte a góllövő cipőjét (Fotó: Kurdi József/PMFC)

55. perc: Tóth-Gábor a jobb alsót célozta, Megyeri Gábor nagyon ráérzett, és hárított.

53. perc: Katonát vágták fel a vendégek a tizenhatoson belül, mielőtt odaérhetett hozzá a beívelés. Tizenegyes jön!

50. perc:Szabó Máté kapott a bal oldalról labdát, de tizenhárom méterről fölé lőtt.

49. perc:KAPUFA! Egy szögletet követően Székely Dávid előtt pattant le a labda, aki félfordulatból szétforgácsolta a keresztlécet.

46. perc: A szünetben a vendégek cseréltek, Ádám helyett Kovács B. folytatja. Egy sárga lappal mutatkozott be.

46. perc:Folytatódik a mérkőzés.

45. perc: Vége az első félidőnek!

44. perc: Jelenleg csak Helesfay van a PMFC térfelén, de a pécsiek nem találják a réseket.

41. perc: Kitört a balhé a pályán.Szabót lökdösték a vendégek, amire mindkét csapat elindult a helyszínre. Végül ő, a pécsi támadó és Nagy János is sárgát kapott.

34. perc: Ismét Szabó villant, a bal oldalról két vendégvédő között robbant át, de a tizenhatoson belül belebonyolódott a cselekbe, s végül nem talált kaput lövésével.

Svedjuk nem igazán tudja kísérni a támadásokat (Fotó: Kurdi József/PMFC)

32. perc: Egy az ellenfél térfelén szerzett labdával Szabó Máté tört be a jobb oldalról a tizenhatoson belülre, az alapvonalról a második hullám elé tette volna a labdát, épp csak a társak nem érkeztek meg.

29. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet a Kazincbarcika! Egy bedobást követően kapott labdát Csatári, aki egy átvételt követően lőtt. Az első próbálkozást ugyan Rácz László még blokkolta, de másodjára a vendégközéppályás a kapu bal oldalába vágta a labdát.0–1

21. perc:Gerát kellett ápolni, kötéssel a fején térhetett csak vissza a pályára.

Gera Zalán a testi épségét sem féltette (Fotó: Kurdi József/PMFC)

13. perc: Most nyom a Kazincbarcika, de lőni végül csak jó 25-30 méterről Heil szánta el magát. Nem sokkal kerülte el a labda a jobb felsőt.

A pécsieknél megbízott edzőként ezúttal Lazar Stanasic irányít, mivel Weitner Ádám az előző találkozón megkapta ötödik sárga lapját.

4. perc: Tóth-Gábor tette le Gera elé a labdát, de a támadó kissé balról érkező lövését védte Megyeri. Nem sokkal később Szabó Máté ismételhetett tizennyolc méterről, de a vendégkapus nagyot nyújtózva kipiszkálta a bal felsőbe tartó labdát.

2. perc: Majnovics balról érkező lapos centerezését Szabó Máté és Tóth-Gábor is átlépte, csak utóbbi mögött már nem érkezett más hazai támadó.

A PMFC labdarúgóinak különösen fontos ezen a találkozón megszerezni a győzelmet, hiszen a klub szép évfordulót ünnepel. A PMSC épp 37 éve nyerte meg a bajnoki ezüstöt. Az akkori csapatban szerepelt: Bendes Tibor, Bérczy Balázs, Bodnár László, Brezniczky Sándor, Csoboth Róbert, Czérna Sándor, id. Dárdai Pál, Dobány Lajos, Kónya Mihály, Lőrincz Sándor, Lovász Ferenc, Lutz Jakab, Márton Gábor, Megyeri Károly, Mészáros Ferenc, Pillinger Béla, Réfi Gábor, Róth Antal, Takács Jenő, Toma Árpád, Tomka János, Turi Zsolt, Udvardi Zoltán.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A piros-feketében játszó hazaiak indította útjára a labdát! A Kazincbarcika tiszta fehérben játszik!

Nagy energiákkal készült a PMFC a mérkőzésre (Fotó: Kurdi József/PMFC)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző négy meccsét elveszítő, ráadásul ezeken a találkozókon gólt sem szerző Pécs a legutóbbi fordulóban győzelmet arató, így a bennmaradás szempontjából már biztosabb helyzetben található Kazincbarcika ellen.

A kapusok macskareflexeivel már biztos nem lesz gond a mérkőzés közben (Fotó: Kurdi József/PMFC)