Hazai pályán nyert az Ajka, és öt pontra megközelítette az MTK-t

2023.04.26. 16:50
A világos mezes ajkaiak a Gyirmót elleni győzelemmel szilárdították meg harmadik helyüket a tabellán (Fotó: Kovács Donát/www.kbsc.hu)
A labdarúgó NB II 34. fordulójában a forduló előtt harmadik helyen álló FC Ajka a mérkőzés előtt egy hellyel mögötte tanyázó, két ponttal kevesebbet gyűjtő Gyirmót FC Győrt fogadta. A remekül kezdő hazaiak az első félidő hajrájában hozták össze a mérkőzés egyetlen találatát, amivel 1–0-s győzelmet arattak.

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ

FC AJKA–GYIRMÓT FC GYŐR 1–0 (1–0)
Ajka, 900
néző. Vezette: Molnár Attila (Kiss Balázs, Vörös Dániel)
AJKA: Horváth D. – Görgényi, Kenderes, Jagodics B., Présinger Á. – Tajthy T. (Csizmadia Z., 86.), Vogyicska Bálint (Tóth G., 71.), Doncsecz, Zsolnai R. (Rabatin, 71.), Sejben (Gaál B., 71.) – Szarka Á. (Molnár M., 84.). Vezetőedző: Jeney Gyula
GYIRMÓT: Rusák – Szegi, Polgár, Hudák D., Nahirnij – Kovács M. – Medgyes Z., Madarász M., Nagy P. (Berki I., 68.), Soltész D. – Pethő B. (Erdei M., 68.).Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző:
Zsolnai R. (42.)
Jeney Gyula:– Sokat tettünk azért, hogy sorozatban ötödik hazai mérkőzésünket is megnyerjük. Amikor idekerültem, mondtam, hogy legfeljebb a harmadik hely lehet meg, és a jelek szerint el is érjük. Jó csapatom van.
Csertői Aurél:– Az Ajka az első félidőben kihasználta a hazai pálya és a szél előnyeit, sajnos nem tudtam kellőképpen frissíteni, és a talaj sem volt megfelelő a rövid passzos játékunkhoz.

Vasárnap Kazincbarcikán szakadt meg az Ajka hosszú ideje tartó veretlenségi sorozata, azonban a Soroksár ellen botló MTK veresége azt jelentette, hogy a Veszprém megyei gárdának továbbra is minden esélye megvan a feljutást jelentős második hely kiharcolására.

Ennek megfelelően nagy lendülettel kezdte a találkozót az Ajka, az első 15 percben a gyirmóti kapusnak, Rusáknak kétszer is nagyot kellett védenie. A 24. percben csak centiken múlt a vendégek vezető találata, de Medgyes keresztbe lőtt labdájáról a hosszú oldalon érkező Soltész lemaradt, pedig csak az üres kapuba kellett volna gurítania. A 42. percben megszerezte a vezetést az Ajka, Doncsecz középre tett labdáját Zsolnai levette a tizenegyespont magasságában, és 12 méterről a kapuba lőtt.

A második félidőben az Ajka igyekezett átengedni a területet a Gyirmótnak, de a sárga mezes vendégek alig-alig jutottak el Horváth kapuja elé. Az 57. percben Medgyes veszélyes lövése kapu fölé szállt, a 67. percben pedig Jagodics fejese után a bal kapufán csattant a labda. A szépséghiba csak az, hogy az ajkaiak védője a saját kapuja előtt csúsztatott a labdába, de a léc kisegítette Jeney Gyula együttesét.

A hajrában a játékvezető vette át a főszerepet, Molnár szinte percenként szórta a sárga lapokat, és összesen kilencszer mutatta fel a színes kártyát. A hosszabbítás utolsó percében a hazaiak a második góljukat is belőhették volna, de Doncsecz ziccerben hibázott. Az Ajka újabb győzelmének köszönhetően már öt ponttal előzi meg a Gyirmótot, és lehet, hogy csak egy napra, de öt pontra megközelítette a második helyezett MTK-t. 1–0

20. Dorogi FC346101829–51–2228

90+4. perc: VÉGE! Az Ajka Zsolnai góljával legyőzte a Gyirmótot, így öt pontra eltávolodott riválisától és öt pontra megközelítette a második helyezett MTK-t.

90+3. perc: Létszámfölényben kontrázhattak a hazaiak, végül Doncsecz fejezte be az akciót, de az ajkaiak középpályása a kapu mellé lőtt.

90. perc: Négy perc hosszabbítás következik.

86. perc: Ismét cserélt az Ajka, Csizmadia érkezett Tajthy helyére.

84. perc: Cserélt az Ajka, Molnár Márkó érkezett Szarka helyére.

83. perc: Gaál beadására Szarka érkezett jó ütemben a kapu elé, de a kilépő Rusák zavarásában csak a kapu fölé tudott lőni.

82. perc: Berki kapott sárga lapot.

78. perc: Szarka is begyűjtött egy sárgát.

75. perc: Az ajkai kispadon reklamáló Jeney Gyula kapott sárga lapot.

73. perc: Az Ajka kapusa, HorváthDániel kapott sárga lapot időhúzásért.

71. perc: Hármat cserélt az Ajka, Zsolnai helyére Rabatin, Vogyicska helyére Tóth Gergely, Sejben helyére Gaál állt be.

68. perc: Kettőt cserélt a Gyirmót, NagyPatrik helyére Berki, Pethő helyére Erdei érkezett.

67. perc: KAPUFA! Bal oldalról kapu elé ívelt gyirmóti szabadrúgást követően Jagodics csúsztatta a saját kapuja felé a labdát, amely a bal kapufáról vágódott ki.

63. perc: Soltész lépett oda keményen Vogyicskának, sárga lap.

57. perc: Soltész szöktette Medgyest, aki két cselt követően 12 méterről a kapu fölé lőtte a labdát.

10 perc már eltelt a második félidőből, eddig többet támadott a Gyirmót.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+1. perc: Vége az első félidőnek. Zsolnai góljának köszönhetően az Ajka vonulhat előnnyel az öltözőbe 45 perc játékot követően.

45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.

42. perc: GÓÓÓÓL! Vezet az Ajka! Doncsecz vezette le az alapvonalig a labdát, majd középre passzolt Zsolnaihoz, aki 12 méterről, ballal a kapu jobb oldalába lőtt. 1–0!

35. perc: Vogyicska vezette a labdát egészen a 16-os vonaláig, de lapos lövését Rusák védeni tudta.

32. perc: Gyűlnek az ajkai sárga lapok, ezúttal Vogyicska kapott egyet.

24. perc: Medgyes Zoltán cselezgetett a bal szélen, majd élesen a kapu elé lőtte a labdát, de a hosszún érkező Soltész Dominik elkésett, így nem tudott az üres kapuba lőni.

16. perc: Újabb ajkai sárga lap, ezúttal Kenderes kapta.

14. perc: Szarka kicselezte védőjét, majd 12 méterről, éles szögből kapura lőtt, de Rusák ismét nagyot védett.

13. perc: Szegi akadályozott meg egy hazai kontrát egy sárga lapért cserébe.

4. perc: Nem kellett sokat várni a mérkőzés első sárga lapjára, melyet az ajkaiJagodics Márk kapott.

4. perc: Sejben szöglete után a hosszú oldalon Zsolnai lőhetett kapura, de Szegi blokkolni tudott.

3. perc: Jobb oldali beadást követően Sejben fejese után Rusák bravúrral tolta a léc fölé a labdát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, az Ajka indított útjára a labdát.

Pályán a csapatok, fehérben az Ajka, sárgában a Gyirmót.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a kilenc fordulón át tartó veretlenségét legutóbb Kazincbarcikán elveszítő FC Ajka a kétpontos hátrányban lévő üldözőjével, a Gyirmót FC Győrrel szemben. A vendégek győzelmük esetén fellépnek a dobogó harmadik fokára.