Újabb lépés a bajnoki cím felé, ismét hajrágóllal nyert a DVTK

2023.04.26. 17:50
A labdarúgó NB II 34. fordulójában a listavezető, már biztos feljutó Diósgyőr az 5. helyen álló Szegeddel mérte össze erejét, és ezúttal is begyűjtötte a győzelemért járó három pontot (2–1).
A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!
A csereként beálló Jurek (11) volt ezúttal a DVTK nyerőembere (Fotó: Koncz Márton) A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 2–1 (1–1)
Diósgyőr, 3030
néző. Vezette: Sipos Tamás (Szalai Dániel, ifj. Varga Gábor)
DIÓSGYŐR: Danilovics – Farkas D., Szatmári, Bárdos, Medgyes (Bokros, 79.) – Cseke, Holdampf, Bényei (Jurek, 74.) – Lukács D., Lőrinczy, Obounet. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
SZEGED: Molnár-Farkas – Könczey (Kővári, 74.), Szilágyi Z., Tóth B., Gera N. – Szakály D. (Szatmári L., 87.), Gajdos – Prosser, Bíró B., Géresi – Papp Á. (Haruna, 87.).Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző:
Bárdos (31.), Jurek (84.), ill. Géresi (5. – 11-esből)
Kuznyecov Szergej:– Elismerés jár a csapatnak. Szerencsétlen góllal hátrányba kerültünk, az első félidőben több hibát is elkövettünk, és ellenfelünk veszélyes kontrákat tudott vezetni. A szünetben megmutattuk a csapatnak, hogy mit kell kijavítani. Ez meg is történt, így a második játékrészben kapura lőni sem volt esélye az ellenfélnek, sőt, a felezővonalon is alig jött át. A szív, az akarat és a küzdeni tudás ezúttal is döntő volt, megérdemelten nyertünk.
Alekszandar Sztevanovics:– Gratulálok a hazaiaknak az eredményhez és a feljutáshoz. Nekünk sok tapasztalattal szolgált a mérkőzés, hiszen első osztályú csapat volt az ellenfelünk. A találkozót az első félidőben veszítettük el, amikor fegyelmezetten védekeztünk, ragyogó kontrákat vezettünk, mégsem tudtuk megszerezni a második gólt. Vannak még mérkőzések, szeretnénk megszerezni a harmadik helyet.

A DVTK már mint az NB I-be feljutó csapat várta a Szeged elleni bajnokit, amely meglepő eseményekkel kezdődött. Holdampf buktatása miatt 11-eshez jutottak a vendégek, és az 5. percben Géresi gólra váltotta a büntetőt (0–1). A DVTK dolgozott az egyenlítésért, de közben a Tisza-partiaknak voltak ígéretes kontráik. A változatos meccsen a 31. percben egy szöglet után Bárdos fejese eltüntette a piros-fehérek hátrányát (1–1).

A második félidő forgatókönyve eltért az elsőétől, a szegediek csak nagyon-nagyon ritkán tudtak kiszabadulni a saját térfelükről, a Diósgyőr hatalmas mezőnyfölényben futballozott. A vendégek koncentrált védekezése, úgy tűnt, egy pontot érhet, ám a hajrában ezúttal is gólt szerzett a DVTK: a 84. percben a csereként beálló Jurek találata döntötte el a meccset. 2–1

20. Dorogi FC346101829–51–2228

A lefújás után kijárt az ünneplés az élvonalba visszajutó hazaiaknak (Fotó: Koncz Márton)

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmet.

90. perc: Két perc hosszabbítás következik.

87. perc: Újabb cserék, Szakály D. helyett Szatmári L., Papp Á. helyett Haruna a pályán.

84. perc: GÓÓÓL! Cseke balról érkező beadását Lukács D. csúsztatta meg fejjel középen, a labda Jurek elé került, aki 6 méterről bombázott a kapuba, 2–1.

84. perc: Újabb csere, Obounet helyett Könyves kapott bizalmat.

79. perc: Csere, Medgyes helyett Bokros folytatja.

78. perc: Jurek jobbról belőtt labdája nem jutott el a középre érkező társaihoz.

74. perc: Cserélt a Szeged is, Könczey helyett Kővári a pályán.

74. perc: A meccs első cseréje, Bényei ment le Jurek jött be.

72. perc:Könczey sérülése miatt áll a játék.

65. perc: Obounet balról érkező beadását fejelte a kapu fölé Lőrinczy.

62. perc: Medgyes lövését blokkolták a vendég védők.

56. perc: Medgyes baloldali elfutása és passza után Cseke lőtt a jobb alsó sarok mellé.

56. perc: Megvan a hivatalos nézőszám is, ami 3030 fő (ebben bizonyára benne van Mészáros Lőrinc is, ugyanis a Puskás Akadémia FC tulajdonos-elnöke a helyszínen követi az eseményeket).

54. perc: Lőrinczy lőtt 14 méterről a bal kapufa mellé.

52. perc: Lőrinczy szabadrúgását fejelték ki a vendégek.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés a 2. félidővel.

Medgyes Sinan (pirosban) lendületesen játszott az első félidőben (FotÓ: Koncz Márton)

45. perc: Vége az első játékrésznek.

43. perc: Farkas D. elfutása után Lőrinczy sarokkal kapura tett labdáját hárították a vendégek.

40. perc: Cseke12 méterről eleresztett lövését védte a szegedi kapus.

37. perc: Géresi balról most a kapu mellé tüzelt.

35. perc: Géresi lőtt balról a kapu fölé.

Bárdost (6) köszöntik a társak az egyenlítő gólja után (Fotó: Koncz Márton)

31. perc: GÓÓÓL! Lőrinczy jobb oldali szögletét Bárdos fejelte 6 méterről a kapu bal oldalába, 1–1.

26. perc: Lőrinczy lőtt 16 méterről, egy védő lábáról pattant a labda a jobb kapufa mellé.

18. perc: Lőrinczy 17 méterről eleresztett bombája a felső léc tetejét érintve hagyta el a pályát.

17. perc: Bíró B.középről, 18 méterről lőtt, Danilovics védett.

16. perc: Bényei lövését ölelte mellre Molnár-Farkas.

12. perc: Egy remek vendég kontra végén Bíró B. hibázott ziccert, miután lesre futott.

8. perc: Medgyestávoli kísérlete kerülte el a kaput.

Géresi korai gólja után hatalmas volt az öröm a szegediek körében (Fotó: Koncz Márton)

Hamar vezetéshez jutott a Szeged! (Fotó: Koncz Márton)

5. perc: GÓÓÓL! A büntetőből Géresi a kapu jobb oldalába gurított, 0–1.

4. perc: Holdampf rossz becsúszásával Papp Á. lábát találta el a büntetőterületen belül,11-eshez jutott a Szeged.

3. perc: Cseke
közeli lövése akadt el egy vendég védőben.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az éllovas, a feljutását az előző körben bebiztosító Diósgyőr a dobogóért harcoló, a legutóbbi fordulóban újra három pontot szerző Szeged ellen.